Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti hogy dolgozzátok fel az...

Ti hogy dolgozzátok fel az évek óta tartó állandó csalódást?

Figyelt kérdés
4 éve lesz hogy próbálkozunk. 30 éves vagyok a férjem már 40. Vannak időszakok amikor jobb, de az utóbbi időben egyre rosszabbul érint és félek, hogy lassan már depressziós leszek....az utcára alig merek kimenni, mert akár merre megyek mindenhol terhes nőket látok vagy babakocsisokat. Ha belépek a facebookba kivétel nélkül minden ismerősöm az én korosztályomból terhes vagy épp most szült. A legtöbb barátnőm vagy rokonom még csak nem is próbálkozott, amikor mi már igen és azóta nem egynek már nem egy hanem 2 gyereke van. Mindenki állandóan kérdezget, hogy nektek mikor lesz már....A húgom is nem rég szül azóta a szüleim is nyaggatnak hogy mikor lesz, pedig ők tudják hogy meddőségibe járunk. Volt olyan ismerősöm aki a facebookos képemhez szólt hozzá ahol húgom babájával vagyok, hogy "nálatok mikor lehet már babázni?"....teljesen e körül forog az életem, annyit sírtam már az utóbbi időben....anyagilag már nagyon megterhel ez minket. Nem járunk már annyit át a barátokhoz mint régen mert mindenhol baba van és egy az hogy nekem nagyon fáj másrészt nincs más téma csak a baba vagy a gyerekek de ez így van rendjén csak én nem igazán tudok ehhez mit hozzá szólni, kilógok már a baráti körből :( úgy érzem teljesen egyedül maradtunk, csak a párom tartja bennem a lelket.

2017. febr. 27. 10:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én voltam a 19:29-es válaszoló. Nézd meg mit kaptam, pedig csak tapasztalatokra voltam kíváncsi.

Nem tudom, de tényleg mindennek a tetejében még a társadalom is ilyen? Az eszem megáll, komolyan mondom.

Kitartást neked.

2017. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én úgy dolgozom fel, hogy szépen lassan meggyőzöm magam arról, hogy tulajdonképp semmi szükségem egy babára. Eddig jó úton haladok. Nem mondom, hogy ez követendő példa, hisz küzdeni kell, meg a többi lelkesítő duma, de nálam ez bevált eddig, ami az idegeimet illeti. Nyugodtabb vagyok.
2017. márc. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nagyon jól leírtad szerintem amit sok nő érez. Sajnos egyre több nő a mai világban....Igen..a meddőség magányosság tesz és a legrosszabb amikor a közeli családban is jönnek a gyerekek, hiszen őket nem tudod elkerülni mint ahogy a barátokat és ők mindig minden családi összejövetel és találkozás alkalmával szembesíteni fognak azzal ami nektek soha nem fog megadatni...A legrosszabb az egészben, hogy az emberek olyan mértékű empátiahiányt mutatnak a környezetedben, hogy legszívesebben tényleg nem már inkább azt mondanád, hogy igazából te utálod a gyerekeket és hagyjanak már végre békén és értsék meg, hogy nem lesz baba, és nem fog jönni semmikor a baba mert te nem akarod és kész...

Ezek a kérdések egyre jobban kiakasszák csak a meddő párokat, akkor már százszor inkább azt kívánják, hogy gondolják azt hogy gonoszak és önzőek akik nem akarnak gyereket.

Bizony nem egyszerű élethelyzet, de hát az élet már csak ilyen.

Nem kaphatunk meg mindent amire vágyunk és hálásnak kell lennünk azért amink van. Amúgy nekem is az segít ami az utolsónak. Én is igyekszem meggyőzni magam, hogy jobb ez így nekem, legalább nem kell aggódunk a nemlétező gyerekünkért, hiszen nem eshet baja annak a lénynek aki nem is létezik. Mindenki másképp próbálja feldolgozni, mindenkinek más a megkűzdési stratégiája. A legnagyobb probléma, hogy az emberek így nőnek fel, hogy ha majd gyereked lesz akkor így lesz vagy úgy lesz, de azt a lehetőséget hogy talán soha nem lesz azt nem említette senki.

2023. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! 5 év után, végül inszemináció segítségével elsőre sikerült teherbe esnem.mára egy kisfiú boldog anyukája vagyok 🙏 Kitartást mindenkinek🙏
2023. febr. 12. 10:47
 15/17 A kérdező kommentje:
Az elmaradt hogy 2017 februárban írtam a kérdést es még abban az évben októberben volt az inszemnináció. Novemberben már a vérvétel mutatta hogy sikerült. 5 év után de sikerült, ismeretlen eredetü volt a sikertekenségek oka mert mindent rendben talalt a doki még sem jött össze 5 évig 🤷‍♀️
2023. febr. 12. 10:49
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez szuper hír, gratula!


Nekem most a friss hozzászólások dobták fel a kérdést. A 12-es, nem túl pozitív választ írtam, a dátumból ítélve akkor voltam túl az ötödik sikertelen inszemináción.

Mi 2022-ben kezdtük a lombikot, szóval jó sokáig maradtam abban a negatív, lemondó állapotban, viszont a tavalyi 2. lombik sikerült, a 38. terhességi hétben járok jelenleg.

2023. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó gratulálok, boldog babavárást már nem sok van hátra 🙂
2023. febr. 12. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!