Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szedhetem így a clostylbegytet?

Szedhetem így a clostylbegytet?

Figyelt kérdés
Tudom nőgyógyász tud pontos választ adni de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre.2honapja derült ki nincs peteérésem.Erre kaptam a gyógyszert de csak 1 ciklusban hasznaltam mert lett peteérésem a gyógyszer után orvos mondta hogy beindult a gyógyszertől nem kell szednem.De mindenhol azt olvasom hogy 3 hónap a kúra..Ja és persze nem estem teherbe...
2017. júl. 17. 09:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A Clostynak van valamelyest elnyújtott, több ciklusra kiható hatása, de ha az az alapvető probléma nincs megoldva, ami alapból megakadályozza a peteérést, akkor így max. még a következőben lesz peteérésed, de az se valószínű. Inkább az alap-okot kellene kideríteni és kezelni.


Miért kellett volna teherbe esni? Ha van peteérés és jó az időzítés, akkor van egy ciklusban 15-20% esély, így van annyi, mint annak, akinek magától van peteérése. Azok sem esnek teherbe mindjárt első hónapban, fél-egy év (azaz 6-13 peteérésnyi) próbálkozás teljesen átlagos.

2017. júl. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hiába akarod szedni, ha az orvos nem írja fel.

Kérdezd meg tőle, hogy lehet-e ebben a ciklusban is szedni.

Nem biztos, hogy nked lehet. Lehet vékony már így is a méhnyálkahártyád, a closti az nagyon elvékonyítja, és emiatt sem szokták javasolni ilyenkor a köv. hónapban.

És ha vékony a méhnyálkahártya, akkor nem lehetsz terhes. Viszont elnyújtott hatása van a gyógyszernek, ezért köv. ciklusban is lesz még hatása.

2017. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom,logikus amit írsz,igazából a végtelen elkeseredésemben írtam hogy persze nem estem teherbe...2 éve nem..es annyi lett kiderítve hogy nem volt pém abban a ciklusban mikor a vérvetel volt.
2017. júl. 17. 10:41
 4/15 A kérdező kommentje:
Szabadsagon van a doki es nem nézett uh-n amig szedtem a clostylt igy a nyálkahartya vastagságot se tudom csak a 21.napi vérvetelt nézetett..
2017. júl. 17. 11:15
 5/15 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok.


Annyit mondanék bíztatásképpen, hogy nekem a fog. gátló abbahagyása után nem volt peteérésem. eltelt jó pár hónap, mire kiderült. Kaptam clostit, és az beindította, felébresztette a szervezetemet.

Elég volt 1 havi adag, ennek már másfél éve, azóta minden hónapban érzem is az ovumat és a hőgörbém is alátámasztja.


Amit tehetsz: elkezdesz hőmérőzni, ovutesztelni, ebből fogod tudni, hogy ovulálsz-e. Illetve szedj e-vitamint, az vastagítja a méhnyálkahártyát.

2017. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne vedd sertesnek, amit írni fogok, de két év sikertelenség után nem így kellene a dokinak a kérdéshez állni.

Voltál endokrinológusnal? Pajzsmirigy, inzulinrezisztencia vizsgálat? 3. és 21. napi hormonsor? Párod vizsgálták? Atjarhatósági vizsgálat volt?

2017. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Két év után egy olyan orvost keresnék, aki kicsit alaposabb.

Plusz, ahogy már valaki írta, kezd el magad is figyelni, ha még nem teszed. Az, hogy egy ciklusban nem volt peteérés, még akár normális is lehet. Bár akkor nyilván nem várnátok 2 éve a babára.

2017. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Átjárhatósági es inzulinrezisztencia vizsgálat nem volt még meg, azon kívül minden es azok rendben vannak.Gondolkozok ,hogy most nyáron megcsináltatom az ultrahangos átjárhatóságit.Igen a doki hanyag nem kicsit azt mondta nem tud engem sajnalni mert még fiatal vagyok ráérnék én 3-4év múlva szülni....26leszek egyébkent...Keresek egy másik dokit is egyben ahol megcsinaltatom az átjárhatóságit
2017. júl. 17. 12:22
 9/15 A kérdező kommentje:
Ovuteszteltem sokaig es egyszer sem volt pozitív
2017. júl. 17. 12:23
 10/15 A kérdező kommentje:
Van még2 doboz itthon beszedem hátha...
2017. júl. 17. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!