Hány nap kihagyás kell a férfinak, hogy megfelelő mennyiségű ivarsejtje legyen?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam a túl hosszú idő sem javít rajt.

2017. aug. 23. 06:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Egészséges pàroknàl a 2 naponta szexet ajànlàk babatervezéskor. Így a PÉ-t sem hagyjàk ki és a hímivarsejteknek is van idejük visszatermelődni.

Ondóvizsgàlat előtt pedig 3-4 nap szexmegvonàs javasolt.

2017. aug. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kétnaponta a legideálisabb együtt lenni a spermaminőség szempontjából. Így termelődik vissza a maximális mennyiség és minőség.


DE! Ha alapvetően nincs baj a spermával, akkor semmi nem fog ezen múlni akkor sem, ha naponta vagytok együtt.


A tüszőrepedés elcsípése miatt is a kétnaponkénti együttlét a legideálisabb az ovuláció körüli időszakban (+- 1 hét), mert a spermiumok élettartama miatt azzal garantált, hogy van élő spermium a petevezetőben, bármikor is repedjen a tüsző. Nekünk ezt orvos javasolta így egyszer egy stimulált ciklusban, terhes is lettem. Aztán még kétszer így csináltuk, amikor kistesót akartunk. Összesen háromszor estem teherbe nagyon hamar ezzel a "módszerrel".

2017. aug. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kétnaponta javasolt a szex.

Azt azért hozzátenném, hogy mi napi kétszer szexeltünk átlagban, mikor terhes lettem, és viszonylag hamar összejött a baba.

Tehát nem csökkentitek az esélyeteket, ha figyelembe veszitek, ti mikor szeretnétek együtt lenni, többet árthat, ha mindig ki van számolva, mikor "kell" szexelni.

2017. aug. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Furcsa, hogy csak értelmes emberek írtak, de kellemes meglepetés. :)

2017. aug. 23. 06:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a 2-3 naponta szex nem jött be, valahogy nem sikerült vele az első 4 hónap. Nagyon rá is feszültem a témára, a férjemet is kikészítettem, hogy na most szexelni kell.

Utána 5. ciklusban hagytuk a fenébe a tervezett együttléteket, így ovu környékén naponta egyszer együtt voltunk és sikerült is teherbe esni.

Úgyhogy nálunk 1 nap volt a visszatermelődésre, ami elég a megtermékenyüléshez.

2017. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A párod és te is igyatok sok sárgarépalevet és búzafűlevet. Nekünk a 3. hónapban összejött, most vagyok 5. hónapos kismama.
2017. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is úgy jártunk, mint az 5-ös válaszoló. 4 hónapig 2 naponta voltunk együtt, most legutóbb viszont az ovuláció körül naponta. Nem tudom, hogy emiatt-e, de most babás lettem.
2017. aug. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!