Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 37 szülésre 38 évesen már...

37 szülésre 38 évesen már tényleg öreg és túlkoros kismama vagyok?

Figyelt kérdés
2017. szept. 1. 07:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
87%

Tegnap voltam terhesgondozóban, 33 leszek hamarosan, csitrinek éreztem magam a többi kismama között. Egy lány volt csak 25 körül, néhány 30 körüli, mint én és számos 40 körüli és 40+-os.


27+2 hkm

2017. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
10 éve próbálkoztok? Le a kalappal a sok kitartás előtt:). Megmondom őszintén ennyi év próbálkozás után nem tartalak öregnek hozzá. De szerintem azért nem ez az ideális kor a szülésre, ha amúgy minden rendben van. 29 éves szültem, a 4-et szeretném 35.év előtt. Igen, kitolódott az életkor, de ez nem azt jelenti, hogy feltétlenül ez a normális. Nyilván ide azokat gondolom, akik "önhibájukon" kívül alakult így, mondjuk nem sikerült vagy későn találtak párt. Gondolom le leszek pontozva.
2017. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én 35 évesen kapom ezt több helyről, és olyan embertől is megkaptam már aki azt gondoltam volna hogy soha nem mondana ilyet, főleg mert neki is nehezen jött össze...amikor ez az ember kimondta, hogy öreg vagyok már akkor tényleg elgondolkoztam, hogy talán csak a fájó igazságot mondja ki mindenki és jót akarnak csak.

Az én esetemben főleg azért kapom a bántásokat, mert 35 évesen bizony bevallom én még elutasítom a lombikot, mivel a hormonjaim rendben vannak és "csak" egy endometriózisra utaló csokoládécisztám van.

Ami érdekes, hogy emellett nincs betegség tudatom, már nagyon régóta nem görcsölök csak minimálisan, nem érzem magam fáradékonynak sem azon kívül, hogy nyilván nehéz fizikai munkát végzek és az ezzel járó fáradtság valamilyen szinten normális, hiszen a nálam 10 évvel fiatalabb kolleganőm is sokszor nagyon elfárad nap végére. Az az érdekes, hogy az orvosok is úgy kezelnek mintha 40 feletti lennék.

Az egyik endokrinológus konkrétan kiröhögött amikor azt mertem mondani, hogy így 35 évesen még pár évet várnék a lombikkal, hiszen számomra a lombik az tényleg a legeslegutolsó kétségbeesett döntés lenne. (hozzáteszem 20 ezer forintért legalább megkímélhetett volna a kedves doktornő a korommal való gúnyolódástól..)

És igen nagyon szeretnék kisbabát én is , de való igaz, hogy jelenleg annyira mégsem hogy ezért fájdalmas vizsgálatoknak és lombik kezelésnek tegyem ki magam.

Igazából már tényleg nem tudom kinek van igaza a korommal kapcsolatban.

Az orvosokból már kiábrándultam.

2 endokrinológus is a 4 feletti tsh-ra ami az egyetlen hormoneltérés volt, azt mondták hogy normális és higgyem el , hogy ez nem befolyásolja a teherbeesést. Az egyik egyenesen azt merészelte mondani, hogy 0!% -om van a természetes úton való teherbeesésre.

Mondta ezt egy olyan diagnózis alapján (csokiciszta) amire 2 tapasztalt nőgyógyász is azt mondta hogy nem lehetetlen sőt...y

Igazából egy idősebb nőgyógyász volt a legkedvesebb aki az utolsó vizsgálaton megdicsérté az eredményeim, hogy gyönyörű szép vastag a méhnyálkahártyám, pont olyan amilyennek olyankor lennie kellett, mondta hogy minden szép rendben van , a csokicisztából meg nem csinált tragédiát.

Valószínűleg régen is nők ezreinek volt csokoládécisztája csak éppen akkor még fogalmuk sem volt, hogy mi az az endometriózis stb stb aztán mégis szültek és teherbe estek valahogy.

2022. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!