Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Emelkedett Fsh, Lh, prolaktin...

Emelkedett Fsh, Lh, prolaktin szint a ciklus első napján?

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve, mert a ciklus első napi vérvételen az FSH 12,5 az LH 10,1 lett. Emelkedett a prolaktin szintem is ( 626 mU/l).Az AMH 1,3, ami még talán nem rossz az én koromban (39 vagyok), de akkor mi lehet az oka a magas FSH-nak?

#FSH #LH prolaktin emelkedett #AMH teherbeesés
2017. szept. 1. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A nők szervezetében emelkedik az FSH szint például az alábbi esetekben:


menopauza

policisztás ovárium szindróma

a petefészkek fejlődési rendellenessége

a petefészkek károsodása (pl. kemoterápia, sugárterápia vagy bizonyos gyógyszerek szedése miatt)

az ovariumok daganatos megbetegedése


Nekem 32 évesen volt 11 felett az FSH, az endokrinológus az inofolic port javasolta, hogy ez jó hatással lehet a tüszőérésre. 3 hónap alatt lement 8-ra. Ezalatt volt két inszem is és a doki szerint a közben kapott hormon gyógyszerek még rontják is az FSH értékét. Szóval használt. Az imszemekből nem lett baba, hanem a következő hónapban spontán.

2017. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, amúgy nekem is magas volt a prolaktin, évekig küzdöttem vele 1000 feletti értékről indultam. Bromocriptint szedtem/szedek, most építem le. 500 feletti értékkel maradtam terhes.
2017. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Régebben én is ittam myo-inosit + folsavat egy darabig, de abbahagytam. Akkor újrakezdem, hátha segíteni fog. :)

A prolaktinom eddig még soha nem volt magas, biztos a közelgő lombik miatti stressz nyomta fel.

2017. szept. 1. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!