Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan győzitek le a sikertele...

Hogyan győzitek le a sikertelenség okozta stresszt?

Figyelt kérdés
Mióta elterveztük, hogy nekiállunk összehozni egy babát, azóta körülöttünk az összes rokonságban és barátoknál minden héten bejelenti valaki, hogy várandós. Kezd rendesen frusztrálni, pedig próbálok nyugodtan hozzáállni. Ma épp akkor borult el az agyam, amikor a párom 53 éves nénikéje bejelentette h valószínű terhes. Mindezt úgy, hogy rohadtul nem tervezték és védekezés mellett. Ezt már nehezen tudom feldolgozni.
2017. dec. 21. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire ismerős... Barátok, kollégák folyamatosan babát várnak. Nem régen próbálkozunk, de szinte mindenki terhes lett azóta körülöttem.

Minden hónapot nehezen viselek, első pár hónapban még sírtam is a negatív teszt/mensi felett. Ma már csak szomorúan fekszem le.

Aztán eltelik egy nap és csak arra gondolok, talán most lesz a mi hónapunk. Miért lenne jó ez a hónap (pl. Most kaptam fizuemelést és így jobb lesz a gyed vagy hogy ha most sikerül akkor a párom még 30 évesen apa lehet)

Lehet gyerekes, de ez felvidít, hogy miért jó pont az a hónap. Illetve próbálok többet dolgozni és arra koncentrálni, hogy félre tudjak tenni a babára.

2017. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Együtt érzek teljesen. Én is próbálom keresni a kapaszkodókat, de amikor újabb babavárók jelentik be a hírt, úgy érzem mintha belém rúgna az élet mégegyet.

Próbálok pozitív maradni.

2017. dec. 21. 20:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legrosszabb az volt mikor a legjobb barátunk jelentette be. Egy éve ismerik egymást és persze egy becsúszott baba. Márciusban születik, kicsit félek is tőle, hogy fogom bírni lelkileg. (Persze örülök nekik, csak irigy vagyok sajnos)

Áprilisban lesz a másik legjobb barátnak esküvője, utána ők is próbálkoznak. Már előre félek, hogy fogom megélni.

A kollégámnak felesége pedig kedden szült. Elsőre összejött, pedig 39 évesek én meg most múltam 27.

Ezzel nem tudok mit kezdeni, muszáj elterelni a gondolatokat.

1 voltam

2017. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan egy cipőben járunk. Ugyanezek történtek velünk is. Legjobb barátok és kollégák várnak babát.
2017. dec. 21. 20:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez. Három lombikon túl, sikertelenül. 3 éve próbálkozunk. 2 éve terhes lettem, de elveteltem, éppen karácsonykor... A munkahelyemen mindenki terhes, épp csak a hatvan éves főnöknőm nem. A Facebookon mindenki a babával áll a karácsonyfa előtt és vigyorog, vagy terhesen.. Mivel vágytam vmi vigasz-allatkára, ezért vettünk két tengerimalacot.. Imádjuk őket, lefoglalt.. A sors fricskája, hogy a boltban az egyik malacra azt mondták hogy fiú, miközben kislány.. Szóval nem találod ki, de a malacka is babát vár! :DDKínomban már nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek rajta!
2017. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok. Lassan sírhatnékból átcsapok nevetésre, mert ez már kezd vicc lenni.


Üdv a klubban!

2017. dec. 26. 16:48
 7/11 anonim ***** válasza:
En is itt vagyok! Minden honapban bogok. Semmi evek ota, kivizsgalas is ok
2017. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Párodnál is minden okés, őt is vizsgálták?
2017. dec. 27. 08:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nálunk újabb sikertelen hónap. :(

Az nagy célunk volt hogy párom 30 évesen apa lehessen, ami így elúszott, de remélem 2018 a mi és a ti évetek lesz :)

2017. dec. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Páromnak tegnap jött meg.


Ma karácsonyvégi családi összejövetelünk volt, ahol kapott mindenki mindenkitől kis apró ajándékot. És mi volt az egyik? A párom 43 éves nénikéjének (ő a másik nénikéje) a 3 hónapos ultrahang fényképe. :)


Sírógörcs és nevetés keringett bennem egyszerre.

Szegény párocskám odasúgta, hogy haza akar menni.

Próbáltam erőt önteni belé több kevesebb sikerrel.


Tényleg örülünk az ő sikerüknek.


Hány pofont kapunk még?

2017. dec. 27. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!