Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Endokrinológus még korán van,...

Endokrinológus még korán van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerintetek, ha a nőgyógyászom szigorúan 1 év után foglalkozik azzal, ha nem sikerül a baba addig, de én nem bírok és nem is szeretnék addig várni, akkor mi a megoldás? Ez az 5. hónap, hogy nem sikerült. Ismerősök mondták, hogy keressek másik nőgyógyászt és hazudjam, hogy 1 éve próbálkozunk, de ez már a 2. nőgyógyász és nagyon emberséges, nem szeretnék váltani megint.

Olvastam, hogy teljes hormon vérképet endokrinológus csináltathat. Ha keresek egyet és elmegyek hozzá, hogy 1 éve nem sikerül a baba akkor ő foglalkozik vele, vagy elküld a nőgyógyászomhoz?

Ami miatt azt gondolom, hogy valami nem stimmel, az az, hogy az ovu tesztek 2 teljesen ciklus alatt negatívak voltak végig és hőgörbém is nagyon cikkcakkos, semmit nem lehet kiolvasni.

Sajnos jellememből adódhat és erre nem is készültem ( lehet, hogy nem is lehet), hogy ennyit várat magára a bébi és én ezt ennyire nehezen viselem. Hétköznapi életben sem tudom könnyen elfogadni ha valamit nem tudok a tudásomhoz mérten jól megcsinálni. Nem hagy nyugodni a dolog. Persze, ha isten is úgy akarja kibírom azt a 7 hónapot valahogy, de ha van más járható út, akkor szeretnék elébe menni a megoldásnak.


2018. jan. 12. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Menj el magán laborba.
2018. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt ki is értékelik? Kellemetlen lenne odatolnom a nőgyógyászom elé, amikor ő semmiképpen nem akarta ezt még megcsináltatni...
2018. jan. 12. 13:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa, hogy a nőgyógyász ennyire ellene van a vizsgálatoknak. Persze értem, hogy "egészséges pároknál is 1 év normális", de ha a nő érzi, hogy gond van, miért fáj a dokinak pár ultrahang kezdetnek...

Nekünk se sikerült, 2. hónaptól néztem ovu tesztet, meg hőmérőztem és tisztán látszott, hogy nem stimmelnek a dolgok. 8. sikertelen hónap után mentem orvoshoz, aki nem vacakolt a "várjunk egy évig" dumával, rögtön hormonokat nézett, cukorterhelést és küldött is endokrinológushoz. Sok probléma kiderült az idők folyamán és 4 év volt, mire sikerült teherbe esni.

Szóval ha gondot érzel jelentkezz be endo dokihoz, az enyémhez pl. 2-3 hónap első körben bejutni, szóval az is idő.

2018. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
A laborra mennj az endokrinológushoz.
2018. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne korai endo dokihoz menni? Ha magánorvoshoz mész, akkor nem is kell azt hazudni, hogy 1 éve nem jön össze.

Szerintem elég megmondani az igazat. Azt, hogy gyereket akarsz, és szeretnéd ha kiértékelné a vérképed/hormonjaid emiatt. Ebbe mi a nehéz vagy mi a gáz benne?

2018. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
1 évet akkor kell várni, ha egyébként van peteérésed. Ha se a teszt szerint nincs, pláne ha a hőgörbe se mutatja, akkor semmi értelme várogatni, az csak elpazarolt idő, amit kezelés nélkül kb. esély nélküli próbálkozással töltetek.
2018. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a gáz, hogy ő megmondta hogy nem fog elküldeni, mert felesleges... aztán odaállítok egy papírral, hogy de márpedig én nem hallgatok rá és megcsináltattam más úton a hormon vérképet!


22. Napon volt nála mert nagyon erős görcseim voltak és akkor annyit mondott hogy lát egy tüszőt, de semmi mást nem mondott és csinált egy terhességi tesztet! Érdekes volt hogy ezt este fél8-kor és a 22. Napon. Nem annyira értettem, hogy miért.

2018. jan. 12. 23:06
 8/10 Manka68 ***** válasza:

Nődokikat egyelőre felejtsd el, koncentrálj az endokrinológusra. Ő a hormonszakértő. És ne tb alapon, ott nem foglalkoznak veled, csak ha már nagyon nagy a baj. Magán endodoki, és majd ő megmondja, milyen laborvizsgálat kell. A leletet is csak ő tudja értékelni, nődokik nem értenek ehhez, más szakma. (tisztelet a kivételnek) Nem is érdemes nődokihoz menni, csak a pozitív teszttel, vagy ha fizikai probléma van. Tulajdonképpen szerencsés vagy, hogy legalább nem kísérletezik rajtad elavult, hatástalan kezelésekkel, amik csak az idődet és a pénzedet viszik.

Addig is, míg eljutsz a megfelelő szakemberhez, figyelj a szénhidrát bevitelre, és sportolj rendszeresen.

2018. jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos az előző dokim a clostilbegyt-et írta fel és túl stimulálta a petefészkem és kitudja nem e okozott ezzel maradandó kárt! :( Két ciklus múlva kell vissza mennem uh-ra. Az a baj az endokrinológus is tele van és hónapok mire bekerülök :( 50ezer ft-ot nem szeretnék kiadni magán laborra mert akkor nincs aki kiértékelje és kezeljen :( Legalább az alap női hormonokat megtudnám valahogy nézetni :(

Lesz ami lesz, bejelentkezek egyenlőre endokrinológushoz és próbálkozunk tovább, hátha mégis sikerül és egy kis csoda minket választ :)

2018. jan. 13. 09:50
 10/10 Manka68 ***** válasza:
Alaphormonokat jó megnézetni, de nem elég. Csak azt mutatja meg hogy van hormonproblémád, de az okát nem. Akkor már jobb rögtön a leggyakoribb okokra is szűrni : pajzsmirigy (tsh, t3, t4), terheléses cukor és inzulin vérvétel. De ezeket csak endokrinológus kérheti, vagy magánlaborban megcsináltathatod.Ha pedig nem akarsz pénzt költeni a kivizsgálásra, akkor türelem.
2018. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!