Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valaki öntene belém egy kis...

Valaki öntene belém egy kis lelket?

Figyelt kérdés

Szeretnék panaszkodni egy kicsit, igazából kérdés nincs is, csak ki szeretném írni magamból és köszönöm, ha hozzászóltok.

Nem is tudom már pontosan hanyadik hónapja nem védekezünk a férjemmel, annyira emlékszem, hogy 2016 márciusa körül hagytam abba a fogamzásgátló tabletta szedését 4 év után (16-20), de utána egy darabig, kb egy évig még megszakítással "védekeztünk" alkalmanként, kb. az együttléteink felénél.

De 17 május óta már azt is abbahagytuk, elég rendszeresen szerelmeskedünk, és az esetek többségében azóta érzem a peteérésemet (nem mindig, és nem is azonos intenzitással), elég nagy fájdalom kíséri kb. egy órán keresztül. Volt már rá példa hogy pont a fájdalom kellős közepén voltunk együtt, hogy biztosra menjünk, de mégsem jött össze még a gyerek.

Ebben a ciklusban megvártuk, amíg elmúlik a fájdalom, most pont lefekvés előtt jött, így el tudtuk kapni, ahogy elmúlt rögtön együtt voltunk, elméletileg akkor szabadul ki a pete ha jól tudom.

Még van aszerint 3-4 nap a nem vártig, de már most el vagyok keseredve, mert 4 napja mensis görcseim vannak,amik egyre gyengülnek ahogy telnek a napok, de ez mindig így szokott lenni mensi előtt.. Semmi olyan új dolog nincs ami eddig ne lett volna, annyit tudnék mondani, hogy most nem érzékeny egyáltalán a mellem, az elmúlt pár ciklusban majd leszakadtak mensi előtti héten, de ez sem jelent semmit, mert nem minden ciklusra volt ez jellemző, totál össze-vissza.

Orvos egyelőre kinevetett, hogy még nem töltöttem be a 23-at, ne siessek, ha 30 évesen sem lesz gyerekem majd ráérek aggódni.

Nem tudom mit tehetnék még :(


2018. febr. 14. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Tudom hogy nehéz de nyugi. Még tényleg nagyon fiatal vagy, ne görcsölj rá annyira a dologra. Hidd el jönni fog a baba.
2018. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Ha három éve próbálkoztok, akkor vizsgáltassátok ki magatokat (igen, mind a ketten). Talán csak valami banális dolog van a háttérben.
2018. febr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Ha eltelt 1 év én tuti elmennék egy másik dokihoz. Gyógyszer elhagyása után nekem elég sok bajom lett (ciszta, inzulin rezisztencia stb.) 2 év volt mire rendbejöttem. Utána egyből összejött a baba.


Amíg "várakozni" kellett ezt olvasgattam. Nem tartom magam tudatlannak vagy hülyének, de voltak benne újdonságok amiket alkalmaztunk is.

Zita West: Gyereket szeretnénk

2018. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Tudom nehéz (saját tapasztalat) ezért nem is mondom, hogy ne görcsölj rá. Bár tény, hogy nem tesz jót, de ha valaki hosszú ideje babára vágyik, annak nem olyan egyszerű nem rágörcsölni. A hozzáállásodon csak is Te magad tudsz változtatni.

Így igaz, fiatal vagy, nem kell a legrosszabbra gondolni és teljesen összetörni. Az hogy nem jött eddig össze, nem jelenti, hogy valami komoly gond van. Én is csak egy kis apróság miatt nem estem teherbe, ami egy hormon vérvétel kimutatta. Ha nagyon szeretnétek babát, akkor nyugodtan kérheted a kivizsgálást. Lesz babátok, ne add fel! Ha netán most is megjönne, akkor új hónap, újabb esély. De őszintén remélem, hogy összejött a pici. Kívánom a legjobbakat! :)

2018. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
20 éves voltam, amikor elkezdtünk próbálkozni, 25 voltam, mikor megfogant, 26 a születésekor. Ne izgulj, rendben lesztek! ❤
2018. febr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Mi ez a hülye duma hogy fiatal vagy? Igen, az vagy, és? A férjem 22 éves koromban is azoospermiás (meddő) volt, mire vártunk volna, hogy elég öregek legyünk ahhoz hogy romoljanak a lombik esélyeink (ikreink lettek)???

Egy év próbálkozás után nyugodtan csináltassátok meg az alapvizsgálatokat mindkettőtök részéről. Ha a dokid elhajtott menj máshoz aki komolyan vesz.

Ha ott minden OK akkor lehet lazulni kicsit, nem kell rögtön inszemért verni az asztalt. De azt jó tisztázni hogy nagyon nagy gond nincs-e.

Minden jót nektek

2018. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Hasznalj lh tesztet! Hatha;)
2018. febr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Hormontorna (aviva vagy arwen torna) + megfelelo etrend + masik, normalis doki (nogyogyasz helyett endokrinologus) +esetleg csaladallitas, hogy a lelki okora is ranezhessetek, hogy van-e. En nem varnek.
2018. febr. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Attól h fiatal az rajta nem segít. Ugyanúgy szeretne babát. "Most" hisz nem azert probalkoznak h majd par ev mulva talan jon..kerdezo menj el egy endokriniologushoz megnézi a hormonjaid aztan ki is ertekeli es HA kell vmi felírja..ilyeg nogyógyászra pl sose bizz. Nagyob keves ert a hormonokhoz , altalában csak belekutyulnak a dolgokba
2018. febr. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én tavaly júniusban hagytam abba a tabit, bár én nem szedtem sokaig, kb. 1 évig. Szeptemberben álltunk neki úgy rendesen a babának, peteérés előtt, közben, után voltunk együtt, ez így kb. 4 hónapig, majd megbeszéltük, h el engedjük kicsit, akkor leszünk együtt mikor jól esik, nem muszájból, decemberben peteérés körül 1x voltunk együtt és most vagyok 1p hetes terhes. Tudom, én is utáltam, h ne görcsölj rá, fiatal vagy, majd jön ha akar, de tényleg van benne valami. Ne a baba miatt szeretkezzetek, hanem egymásért.
2018. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!