LÁNYOK, inszeminációval tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem fórum, mégis szeretném, ha sokatok megosztanátok teherbeesési problémáitokat/sikereiket.

Férjem nagyon pozitívan áll a kérdéshez, ha 40 év felett sikerül nekünk, az sem gond, ahogy mondani szokta. Én már betöltöttem a 35-t és egyre jobban aggaszt az a tény, hogy a teherbeesési valószínűség egyre jobban csökken ekkor. Túl vagyunk az első inszemen (sikertelenül), 3 érett petém volt, igaz az orvos leszögezte, így is 8-10% esély van a sikerre. Párommal és velem minden rendben, sőt, Neki 500millió/5ml spermiumszám volt az eredménye, szóval mondhatni kiváló. Nálam tavaly ilyenkor volt a petevezeték átfúvás, sajnos kétoldali összenövésem volt, remélem ez a probléma megszűnt. Most mennék a második inszemre, de képtelen vagyok elfogadni azt a tényt, hogy két egészséges "fiatalnak" miért nem jön össze a baba, miért nem találkoznak azok a sejtek??? Halmozódik inszemnél a siker, ha többször megyünk?

Már több mindent próbáltam, Gyuri bácsi teája, terhességi vitamin, Inofolic stb stb, mégsem sikerül.

Mit próbáljunk még meg???



2018. ápr. 3. 13:17
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Én nem pontoztalak le, pedig velem "vitatkoztál". Nem kétlem, hogy a tények, amiket leírtál, valóban úgy vannak. Nekem nincs ilyen tudományos hártérismeretem, csak a személyes tapasztalatom. Nálunk sem a spermiumszámmal, sem a nyákkal nem volt gond, "csupán" kezelt pco és ir, és mégis a 3+ év sikertelen próbálkozás után az inszem hozott sikert. Nyilván egy példa nem példa, de mivel a kérdezőék is hasonló paraméterekke indulnak, mint mi, és az inszem sokkal kevésbé megterhelő, mint a lombik (kevesebb hormon, nincs altatás...),így miért is ne próbálkozzanak, amíg lehet
2018. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Kérdező, azok a hormonok biztosan nem gátolják, hanem segítik a teherbeesést. Ugyanazok a hormonok, akiket amúg, is termel a szervezet, csak itt ugye a mennyiség más. A természetben sem elsőre esik teherbe az ember, egy év, azaz 12-ből 1 az egy teljesen egészséges arány, ehhez képest az inszem 10-15%-a igencsak jónak mondható.
2018. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
63%
25-ös vagyok. A lepontozás az igazából nem Neked szólt, hanem úgy általában:). En nagyon nem vagyok olyan, aki külföldöt dicsőíti, de ez szerintem ott nagyon jól ki van találva. Tesóm 1 év után jutott el a lombikig, PCOS-el (sose menstruált) es IR-el. Végül az utolsó havi hormonkezelés meghozta a hatását. Ebben az a jó szerintem, hogy sokkal kevesebbet kell várni. De ez megint más téma, egészségügy.... Én ebben dolgozom, imádom, ha katasztrófa....
2018. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
63%
*imádom, de katasztrófa...
2018. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
35 év felett nem kell 5 inszemináció a lombik előtt!!! Én betöltöttem a 35-öt, 4 éve próbálkoztunk hormonkezelés mellett, volt 2 sikertelen inszeminációm és mondtam az orvosomnak, hogy nem lehetne a Kaáliba menni ehelyett az időhúzás helyett? az mondta: "Dehogynem!" És átkísért a klinika alatti intézetbe. E maximálisan orvos függő!! Nekem azt mondta, hogy 35 év felett 3 inszemináció után mehetnénk, de mivel ráírta a papíromra, hogy fájdalmas az inszem. hátrahajló méh miatt (ami valós is), nem kérdezte senki.
2018. ápr. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
És Neked sikerült?
2018. ápr. 6. 07:16
 37/39 anonim ***** válasza:
63%
8-as vagyok. En is azert kerdeztem ra a korod miatti lbik kerdesre,ert ahogy elottem irtak, bizonyos kor felett(nekem mas miatt volt lombik igy nem tudom mennyi is az a bizonyos kor) nem kotelezoek az inszemek. Egy kerdest meger szerintem. :)
2018. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
76%
8-as vagyok. En is azert kerdeztem ra a korod miatti lombik kerdesre,mert ahogy elottem irtak, bizonyos kor felett(nekem mas miatt volt lombik igy nem tudom mennyi is az a bizonyos kor) nem kotelezoek az inszemek. Egy kerdest meger szerintem. :)
2018. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Nekünk 3 sikertelen inszemináció után spontán fogant a kislányunk. Egészségügyileg minden rendben volt nálunk.
2018. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!