Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mikor erdemes orvoshoz fordulnom?

Mikor erdemes orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 eves no vagyok. A parommal fel eve vagyunk egyutt es egy ev mulva szeretnenk belefogni a babaprojektbe. Viszont nekem meg tini koromban a rendszertelen menstruaciom miatt hormonvizsgalatot csinaltak, ami kimutatta, hogy problemaim vannak. Adott gyogyszert, egy ideig-oraig jartam hozza, mart irt fel enyhe fogamzasgatlot, mondvan meg ez ugyis valtozni fog, majd ha gyereket szeretnek, menjek vissza. Az orvos azota nem dolgozik ott. Azota erosebb fogamzasgatlot szedek, viszont meg igy is alig van verzesem. Tudom, hogy ez muvi verzes es minden velejaro dologgal tisztaban vagyok. Felek, hogy nincs peteeresem, esetleg pco-s vagyok. Azonban csak akkor vegeznek rajtam vizsgalatokat, ha mar egy evig probalkoztunk a babaval es nem jon ossze. Meg ugye abba kell hagyni a gyogyszert is. Felek, hogy nem lehet babank es ugye idobe telik, mire kiderul, hogy mi a problema es utana kezelni a problemat... nem kis idobe telne.

Valaki volt mar igy? Mikor menjek orvoshoz? Ne aggodjak, probalkozzunk majd es egy evig varjunk? Mit csinaljak?



2018. ápr. 12. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fog. gátlót szedsz, akkor rendszeresen jársz nőgyógyászhoz gondolom, esetleg ha mész legközelebb íratni beszélhetsz vele erről. De akár lehet próbálkozni is és ha nem jön össze akkor jöhet egy komolyabb kivizsgálás.
2018. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mar haziorvos is felirhat,nem kell bemenni nogyogyaszhoz.
2018. ápr. 13. 08:02
 3/5 momoka 2002 ***** válasza:
Szerintem hagyd abba a fogamzasgatlotbesetleg vedekezzetek mas modon. A lenyegbhogy ismerd meg a ciklusod. Gyogyszer utan akar fel ev is eltelik mire ujra helyreall a rend es ugyebar nalad ez batmi lehet. Kezdj odafigyelni a mozgasra, etkezesre es vezess hogorbetbha lehet. Sokat segit. Fel ev mulva tutira fogod tudni kell-e orvos vahy sem.
2018. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Peteérésed biztos nincs, a fog.gátló miatt. Ha azt szeretnéd kideríteni, hogy "magától" van-e, akkor ahhoz abba kell hagynod a szedését.

Szerintem amúgy nem kell megvárni az egy évet, ha olyan nődokihoz mész, aki nem ismer, mondd neki azt, hogy már egy éve próbálkoztok, nem tudja csekkolni :)

2018. ápr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Manka68 ***** válasza:
Ha gyanakodsz PCOS-ra, akkor ne nőgyógyászhoz menj, hanem endokrinológushoz. Ő a hormonszakértő. A PCOS alapbetegsége az inzulin rezisztencia, azt pedig anyagcsere zavar okozza. Egy terheléses cukor + inzulin vérvétellel kiderül. Nem kell magyarázkodni az endodokinak hogy mióta próbálkoztok, mert az egészséged akkor is fontos, ha épp nem babatervezés közben vagy, tehát csak a problémát kell elmondani. Az IR kezelése sok időbe kerül, ezzel az endokrinológus tisztában van és nem fog elhajtani. Már a jó doki. :-) Ha lehet, az SZTK-t kerüld el.
2018. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!