Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem jön a tesó. Hogyan lehet...

Nem jön a tesó. Hogyan lehet "elengedni"?

Figyelt kérdés
Sokan vagyunk ezen a fórumon, szeretném magamból kiírni a bánatomat, illetve hátha valaki tud nekem valami okosat tanácsolni.Kislányom 27 hónapos, nagyon szeretnénk már neki kistesót.A leányzó koraszülött volt, hellp szindróma miatt, de ennek ellenére nem adtuk fel a párommal, hogy nagy családunk legyen.Rengeteg orvosi vizsgálaton túl vagyok és az orvos szerint semmi akadálya egy újabb babának.Fél évvel ezelőtt bele is vetettük magunkat a dologba, de sajnos nem jön össze a lurkó.Márciusban volt egy kémiai terhességem, ami nagyon megviselt lelkileg, de összeszedtem magam és próbálkoztunk tovább.Tudom, hogy fél év nem sok idő, valaki éveket vár a babára, de engem mégis megvisel.Ráadásul most is 1 hete késik a menstruációm (tesztek természetesen negatívak) szóval még a szervezetem is szívózik velem, felcsillantja a reményt, hogy hátha baba, aztán jön a rideg valóság a negatív tesztekkel (olyat nem is írjatok légyszi, hogy lehet hogy később fogant, mert párom elutazott, pontosan tudom mikor voltunk együtt, azóta már a teszteknek ki kellene mutatnia) Hogy lehet ezen túl lendülni?Próbálok nem agyalni, rágörcsölni de nem megy...Ha valamit kitűzök célul az életemben, addig megyek míg el nem érem,de a teherbeesés sajnos nem így működik,nem lehet befolyásolni.😢

2018. máj. 5. 08:14
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Jaj és ami a legfergetegesebb körülöttem rengeteg a kismama.Valaki gyógyszer mellett esett teherbe, valakinek óvszer mellett (ezek a személyes kedvenceim) pedig nem is tervezték.A szívem mindig összeszorul amikor kismamákat látok.Meg persze a kedves rokonok kérdése, mikor jön már a tesó, te sem leszel fiatalabb stb. én meg magyarázkodni kezdek (pedig tudom nem kellene) hogy rajta vagyunk a dolgon, de eddig nem jött össze...borzalom
2018. máj. 5. 08:19
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Remélem azt tudod, hogy ezzel az idegeskedéssel, aggódással csak rontasz a helyzeteden?

Mármint csökkenti a teherbeesés valószínűségét?


Legyél kiegyensúlyozott és boldog, hiszen már ott van egy okos, gyönyörű 27 hónapos kislányod!!!

Ott van az-az öröm, amiről sokan csak álmodoznak!!

Kösd le a gondolataid vele és ha a sors úgy akarja akkor majd jön a kistesó!

Azonban a boldogságodat ne egy másik, még nem létező gyermekhez kell kötni, mikor már van egy.

2018. máj. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Élvezd hogy van már egy lànyod. Mi 4 èvet vártunk mire lombikkal összejött és egyszer sem voltam depressziós tudtam hogy egyszer sikerülnie kell.
2018. máj. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Kedves 73%-os válaszoló, teljesen igazad van.Imádom a kislányom, rengeteg programot csinálunk, egész napra leköti a figyelmem, nem is gondolok naphosszat a 2. babára.De mikor lefektetem (apuka sokszor késő estig dolgozik) és magamban vagyok, előjönnek ezek a dolgok, szomorú leszek és sóvárgok egy újabb gyermek után, végig gondolom, hogy már fél éve nem sikerül, mi lehet a gond stb.A leányzó a 2. hónapban összejött, vajon most mi a probléma.
2018. máj. 5. 08:26
 5/24 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló örülök, hogy sikerült nektek és gratulálok a kitartásodhoz!Nem mondanám, hogy depressziós vagyok, de azért megvisel.Gondolom ez személyiségfüggó kit mennyire visel meg egy ilyen szituáció.
2018. máj. 5. 08:29
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Unalmas szoveg es valoszinuleg azt irod majd ra, hogy nem megy, de tenyleg probalj lazitani es engedd el a temat egy kicsit.

Jon a nyar, kiranduljatok, strandoljatok, vagy csak grillezzetek a kertben es estenkent uljetek ki egy pohar borral/sorrel/limonadeval, szeretkezzetek jo sokat. Menjetek nyaralni/ hetvegezni/satrazni, stb.

Fel ev “sikertelenseg” meg valoban semmi. Minel jobban izgatod magad miatta, annak hosszabb lesz minden nap, minden het es ugy fog eltelni ez az idoszak, hogy azt nem elvezed, amit amugy lehetne.


Tenyleg van ettol “rosszabb” is (nyilvan kinek mi a rossz es mas bajat nem is konnyu atereztni). Mi negy eve szeretnenk meg egy gyereket, 4 vetelesem volt ezalatt (es nem kemiai, hanem tobbnyire 8-11 hetes). Sokszor kivantam, hogy inkabb teherbe sem esnek evekig es csak siman varakoznek, de utana kihordhassak egy babat, mint ez, hogy allandoan terhes vagyok, de vegul nem marad meg.

A kivansagom meghallgatasra kerult, tenyleg nem estem teherbe tobb, mint egy evig. Most 12 hetes vagyok es eddig minden OK (kopp-kopp). Probalok optimista lenni. Orulok, hogy itt a nyar, telen orultrm, hogy jott a tel, stb. Szamolom a napokat, hogyne szamolnam, de igyekszem inkabb megelni a napokat meg igy is, tulelni gyotrodve minden percet, hogy “most vajon sikerul-e”.

Hasonlokat javaslok neked is, mert igy zizi leszel es utolag banni fogod. Raadasul hiaba turelmetlenkedsz/buslakodsz/aggodsz, attol terhes nem leszel. Max nem lesz kedved elmenni csavarogni pl ma es azutan szexelni egy jot. :)

2018. máj. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Javitom: ...igyekszem megelni a napokat inkabb, MINT tulelni gyorrodve...
2018. máj. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
91%-os válaszoló köszönöm, hogy írtál!Nagyon sajnálom amin keresztül kellett menned, de szívből kívánom, hogy a mostani terhességeddel minden rendben legyen és egészséges, gyönyörű babád szülessen!Megpróbálok lazítani, kiélvezni a családommal az élet minden percét, de pl múltkor mondta párom, hogy menjünk el élményfürdőbe, én mondtam neki, hogy persze, de én nem megyek be a vízbe, nehogy elkapjak valami fertőzést, ha esetleg baba lenne...kész vicc nem?
2018. máj. 5. 08:43
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen környezetemben 2 nőnek is 2 év alatt sikerült természetes úton teherbe esniuk. Ehhez képest fél év semmi. Arrol nem beszélve, hogy sokaknak még több időbe telik vagy éppen habitualis vetélők. Annak örülj, hogy egyszer már sikerült, úgyhogy nagy gond nincsen valószínűleg.
2018. máj. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem lóverseny. Ezt tudatosítsd először!

Sokan vannak így hogy eszeveszetten, lihegve rohannak az egész gyerektémával: "huh az 1. lábra állt és beszél, uccu jöhet a kövi, ugorj rám apa, jajj eltel pár hónap már terhes is vagyok, huhh, na eltel másfél év, ketteske is lábra állt, gyerünk gyerünk jöhet hármaska, azonnal terhesakaroklenniiii"


Ezt felejtsd el. Van egy gyermeked, aki még csak 2 éves, szüksége van a figyelmedre, ne a sorozatgyártásra koncentrálj hanem rá! Fél év pedig jól írtad, semmi. Ne csináld ki magad és a lányod (mert megérzi hogy ő nem elég, ő kevés)!

2018. máj. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!