Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS-sel ugye teherbe lehet esni?

PCOS-sel ugye teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

Ma derült ki, hogy van nekem is...

Nagyon elszomorított és kicsit kétségbe estem, hogy talán nem is lehet gyerekem. :-(

Nektek hogyan és mennyi idő után sikerült a teherbeesés így? Jó lenne pár pozitív dolgot olvasni..


2018. jún. 1. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Szia :) Én is ebben szenvedek. Nincs még gyermekem, de IGEN, lehet nekünk is!! :) Nem kell elkeseredni.

Hogy derült ki? Hány éves vagy?


A PCOS hátterében az inzulinrezisztencia áll. A doki mondta a továbbiakat?

A lényeg, hogy hármas kezelést kell tartani, és pikk-pakk összejöhet a baba.

Eleinte én is nagyon kétségbe voltam esve, de van rá gyógyszer, kezelés.. és ha az ember tisztességesen betartja ezeket, akkor kevés időn belül bekövetkezik a javulás.


A legrosszabb amit tehetsz, hogy negatívan állsz hozzá, és elkeseredsz. Illetve fogamzásgátlót egyik doki javaslatára se kezdj el szedni.

2018. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Igen, lehet! :)

Nálam tavaly diagnosztizálták, elküldött a doki hormonsort csináltatni, mire 1 hónap múlva visszamenntem kontrollra, már terhes voltam. :) Sajnos az az embrió nem maradt meg, de mi úgy fogtuk fel, hogy jött, megmutatta, hogy mégsincs minden elveszve.

Elmúlt fél év, átlendültünk a veszteségen és újra terhes vagyok. 13 hetes, makk egészséges a magzat, eddig nincs semmi gond. :)

Nyugodj meg, ha nem görcsölsz rá, könnyen teherbe eshetsz. :)

2018. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :-)

Első, remélem neked is összejön majd miharabb! Második, gratulálok a kicsihez, most már biztosan nem lesz gond!


26 éves vagyok, nagyjából fél éve próbálkozunk. Rendszeresen jártam szűrésre, decemberben mondta is a doki,hogy vannak "kis cisztáim", de "nem kell vele foglalkozni".

Most nem jött meg a menstruációm már 3 hete, a tesztek negatívak lettek, így elmentem (másik) orvoshoz. Ráírta ezt a leletemre, hogy PCOS és beutalt hormonvizsgálatos vérvételre, illetve adott gyógyszert, amitől majd meg kell jönnie elvileg.

Semmit nem mondott a továbbiakról egyelőre, de én nagyon elkenődtem...

2018. jún. 1. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. 24 vagyok és mi egy éve próbálkozunk, de nem adom fel :) igaz, hogy nekem volt olyan is hogy hónapokig nem jött meg. Ha rendeződik a ciklus, illetve a peteérés, akkor már nem lesz gond szerintem.


Biztosan Norcolutot írt fel, bár 3 hét az még semmi.. Én még várnék, hogy magától megjöjjön. Egészséges embernek is olykor késik ennyit.

2018. jún. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem is szabad feladni! :-)


Duphaston-t írt fel, azt kell szednem 10 napig. Egyébként UH-n nézett meg, nem tetszett neki, amit látott.

Legközelebb ha megyek kifaggatom mindenről. (Sajnos most csak futólátogatás volt.)

2018. jún. 2. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jött meg a fogamzásgátló abbahagyására után a menzeszem. Elmentem nődokihoz, aki meg nem ért tüszőket látott. Egyből rávágta, hogy pcos és keressek fel egy endokrinológust. Mint kiderült alulmüködött a pajzsmirigyem semmi mást nem talált. Az inzulin és a cukor értékem mindig tökéletes volt. Így csak letroxot és T3-at írt fel, egyből megjött a menzeszem óramű pontossággal be is állt. Bár azt mondta a doki, csak lombikkal lehet majd gyerekem. Három hónappal később abbahagytuk a védekezést és egyből terhes is lettem. Nemrég múlt 2 éves a nagylány. Ebben a hónapban kezdtünk próbálkozni a kistesóval.
2018. jún. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ neked is ! :-)
2018. jún. 15. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!