Miert nem maradok terhes? Volt valaki hasonlo helyzetbe es kiderult mi volt a problema?

Figyelt kérdés

Tobbszoros veteli vagyok, az utolso vetelesem(10het) muvileg kellet befejezni. A 4 hetes kontroll utan mindent rendben talaltak es ezt kovetoen minden vizsgalatot megcsinaltunk amit csak lehetet, hogy kideruljon mi okozza a veteleseket. A ferjemmet is kivizsgaltak. A vegeredmeny hogy minden rendben van. De azota eltelt 6 honap es nem maradok terhes. Megjegyzemm eddig az osszes terhesseg az elso probalkozos honapban osszejott.

Termeszetesen megyek orvoshoz miuttan vege a menstruaciomnak, csupan kivancsi vagyok volt-e valaki hasonlo helyzetben?


Elore is koszonom a valaszokat es szep vasarnapot mindenkinek!



2018. jún. 10. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom!

2 párról tudok, egyiknél valamilyen véralvadási zavar miatt lehettek a vetélések, szurival kihordott egy egészséges babát.

Másiknál gluténérzékenység volt az ok.

Olyan sokféle oka lehet.. milyen vizsgálatokon vagy túl?

2018. jún. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ismerősömék még Czeizel Endrénél is voltak. Olyan hasonló volt a genetikája a férjéével,mintha testvérek lennènek. Immungyengítőt kellett szednie a csajnak terhesség alatt,hogy ne lökje ki a teste a magzatot. Egészséges lett a kislány.
2018. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

- progeszeteronhiany

- pajzsmirigy tul- vagy alulmukodes (nem mindenhol veszik komolyan, eltero referenciaertekek vannak varandossaghoz es ha nem akarsz babat)

- a folsav nem tud nalad felszivodni, a biologiailag aktiv formajat, folatot lenne erdemes szedned (ilyen van pl. az Inofolicban, Gynositolban vagy Inofemben, vagy a Pure Encapsulations markatol lehet venni aktiv B12-vel kombinalva, ami a felszivodasat segiti)

- autoimmun betegsegeket ki kellene vizsgalni pl. Hashimoto

- hany eves vagy? Idovel a petesejtek minosege is romlik

2018. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A habituális vetélés spesiális kivizsgálást igényel.Endokrinológushoz menj ne nőgyógyászoz

[link]

2018. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Mi mindent vizsgáltak?

Leiden, protombin, mthfr?

Hormonpanel többször ismételve (lh, fsh, prog, ösztr.)?

Átjárhatósági?

D vitamin hiány is felelős lehet...

Dohányzás is ront...

2018. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Negy veteles alatt/utan rengeteg vizsgalaton voltunk es nem “csak” Magyarorszagon, hanem kulfoldon is, igen jo orvosnal/orvosoknal.

Egy dolgot talaltak, ami okozHAT esetleg vetelest, de eddig meg nem talaltak egyertelmu bizonyitekot az eltetes es a visszatero veteles kozott, csak feltetelezesek vannak.

Az egyik legjobb europai klinikan sem jutottunk elorebb, 4 ev es rengeteg utanajaras, megtobb penz utan is ott tartunk, hogy nem tudni miert lett ket kihordott terhessegem utan nehany evvel 4 vetelesem sorozatban. Ott mondtak, hogy az ilyen problemaval kuzdo parok kb felenel semmilyen kezzelfoghato eredmenyt nem kapnak az osszes lehetseges vizsgalat elvegzese utan sem, max talalnak valami “aprosagot” amire fogni lehet, megprobalnak ilyen-olyan kezelest.

Mi is probalkoztunk olyanokkal, amire bizonyitottan semmi szuksegem (progipotlas, verhigito, stb) es ugyanugy veteltem ezekkel is, mint nelkuluk.

Egyedul a szintetikus B vitaminok kiiktatasanal es biologialilag aktiv formatumu potlasanal lattam valami valtozast, de ahhoz is sok ido kellett. Mellegleg a ket nagyobb gyereket 10 eve tokeletesen kihirdtam szintetikus vitaminok es folsav mellett is, szoval ki tudja, hogy ez valoban segit-e.


Kerdezo, mi a negyedik veteles utan egyaltalan nem foglalkoztunk a dologgal. Nem feladtuk, de hagytuk magatol menni a dolgot. Nem vedekeztunk, de megsem estem teherbe sokaig annak ellenere, hogy korabban 6szor max masodik honapban terhes lettem.

Sem nogyogyaszar’ti, sem mas bajom nem volt, ami indokolta volna a valtozast, de nem is erdekelt.

A 14. honapban lettem terhes, meg is lepodtunk rendesen, kicsit az eselytelen nyugalmaval vagtunk bele ujra, vagy inkabb ugy mondom, hogy probaltunk kozombosek es higgadtak maradni. Nem orultunk, de nem is izgultunk elore feleslegesen.

Meg most sem lehetunk biztosak semmiben, de jelenleg a 18. hetben vagyok, eddig a 12. hetnel soha nem jutottam tovabb elo embrioval, problema nelkul.

Most se verzes, se mas, “csak” tipikus terhessegi tuneteim vannak es minden vizsgalaton minden tokeletes eddig. Bizunk a legjobban, tegyetek ti is ezt.

Termeszetesen az ilyenkor szokasos vizsgalatokat meg kell csinaltatni (veralvadasi zavarok szurese, IR, pajzsmirigybaj kizarasa, hormonvizsgalatok, alapveto genetikai vizsgalatok mindket felnel az osszeferhetetlenseg miatt, anatomiai bajok kizarasa, NK sejtek stb).


De ne gondolja senki, hogy jelenleg mindig minden orbal megtalaljak az okoz es mindenkinek tudnak kezelest ajanlni. Sajnos mint irtam, az esetek felenel soha nem derul ki, hogy mi a baj. Lehet jogy 50 ev mulva mar mindenre lesz valasz, de most meg nincs...

2018. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Progeszteronhiany, IR, PM, sok minden lehet.


Szüleimmel ugyanez volt, 3 baba ment el előttem, amikor kiderult, hogy anyámnak nem "tart a mehe", egy bizonyos kor után nem bírtak tovább tapadni. Neki be kellett varrni vmit, és én megmaradtam. Czeizelhez jártak ők is.

2018. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A válaszokat átfutottam (és ezt nem látam megemlitve), de esetleg még oka lehet az antifoszfolipid szindróma.Nagyon kevés orvos az aki ennek is utána néz.Egy próbát megér.Kívánom, hogy minél hamarabb egészséges kisbabád legyen!😊
2018. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok valaszt, nagyra ertekelem a segitsegeteket!

En 33 eves vagyok, a ferjem 43. Negy evvel ezelott kezdtunk probalkozni.

A legutobbi vetelesem utan a 4 heti kontroll vizsgalat utan a nogyogyaszom at kuldott a reprodukcios reszlegre. Onnantol kezdve egy reprodukcios endokrinologusal es a nogyogyaszommal folytatuk a vizsgalatokat.

Veralvadasi zavarok szurese, IR, pajzsmiri problema kizarasa, hormonvizsgalatok, alapveto genetikai vizsgalatok mindket felnel az osszeferhetetlenseg miatt, laparoscopia, mehtukrozes, immunologiai.

2018. jún. 10. 18:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszaitokat es azt hogy probaltok tippeket es tanacsot adni.
2018. jún. 10. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!