Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A szorongás befolyásolhatja a...

A szorongás befolyásolhatja a teherbeesést?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon szorongó természetű vagyok.

Már fiatalkorom óta, jelentéktelen dolgok miatt fog el a szorongás (visszahallok valamit, olyan ember közelébe kerülök, akiről tudom, hogy nem kedvel, vagy vizsga, állásinterjú), ami olyan súlyos ilyenkor, hogy akár egész nap nem tudok enni tőle, kihűlnek a végtagjaim, befeszül az arcmimikám is, és nem tud kitéríteni ebből semmlyen ésszerűség, csak ha véget ér vagy fizikailag otthagyom a helyzetet, ami kiváltotta. Pszichoterápiára járok már évek óta, de a gyógyszerek híve soha nem leszek (Xanax, Frontin, Rivotril), a természetesség határain belül a Brandenburg Neuro szedése volt a maximum, amit megengedtem magamnak, de ezt sem rendszeresen, csak a stresszhelyzet kialakulásakor (nem mindig hat).

Most viszont a párommal gyermeket szeretnénk (4. hónapja), és mindig azt tartom szem előtt egy ilyen szorongásos állapotba csúszás előtt, hogy a baba érdekében nem! nem engedhetem, el kell terelnem a figyelmem! de sajnos ez csak nagyon ritkán sikerül.


A kérdésem az, hogy valóban befolyásolhatja-e a teherbeesést a kezeletlen szorongás, vagy pedig lélektanilag nincs köze hozzá?


2018. okt. 10. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, befolyásolhatja.
2018. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze, befolyásolhatja, de főleg az ha amiatt stresszelsz h mikor esel már teherbe. Ezt el kell kerülni.

Ha egy-egy élethelyzetben stresszelsz, az normális, pl. állásinterjú, ha ez normál keretek között marad és mondjuk nem napi szintű

2018. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, a stressz a hormonjaidra is kihat, pajzsmurifyre, mellekvesere is, amik a fogantatassal nagyban osszefuggnek. Mozgassal (pl Aviva torna vagy Arwen torna) illetve megfelelo taplalkozassal (feher cukor es feher lisztmentesen) sokat lehet ellensulyozni. Illetve egy csaladallitasra is elmehetsz, ha szeretned, hogy a lelki hatter kevesbe hasson, sok sikersztori van, hogy azutan sikerult a baba.
2018. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen. Bár én nem ilyen szinten, de elég szorongó vagyok. Hormonális vérvételen kiderült, hogy ebből kifolyólag magas a prolaktinom, tehát korábban esélytelen volt a baba! Kaptam rá gyógyszert, most rendeződni látszik a probléma! Neked is javasolom, hogy nézed meg magad!
2018. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy apró dolgokon nagyon elkezdek szorongani. Nem akadályoz pl. a munkám ellátásában, de itthon sok vitám van ebből kifolyólag, mert ha olyankor viccelődik a párom, akkor azt nem poénnak veszem, és néha túlzottan is összekapunk. Az a baj, hogy nincs egy LED szalag a homlokomon, ami jelezné, hogy "FESZÜLTSÉG ALATT, ÓVATOS KEZELÉST IGÉNYEL!" :-) Voltam vérvételen, jövő csütörtökön derülnek ki az eredmények. Egyébként 1 év eltelte előtt is írnak fel ilyesmi gyógyszereket?
2018. okt. 11. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Be kell kamuzni, hogy már 1 éve próbálkoztok! 1 éven belül nemhogy gyógyszert nem kapsz, de rád sem néznek!
2018. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez már nekem is eszembe jutott :D

De a gyógyszert 4. hónapja hagytam abba. Ugye semmi hátulütője nem lehet?

2018. okt. 11. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha magánba mész, akkor 1 évnél előbb is foglalkoznak veled.
2018. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, szerintem kis mértékben befolyásolhatja a fogantatást a szorongó alaptermészeted, de, nem csak ezen múlik, hanem sok minden máson is. Azt jó tanácsként írom, hogy el kellene rajta gondolkodni, megéri-e pszichoterápiára költeni a pénzedet, ha az már évek óta tart, de érdemi eredményt nem hozott. Ha fiztesz érte, nyilván nem fogja azt mondani a terapeutád, hogy semmi értelme, mert neki érdeke, hogy kifizesd a pénzt évekig.


Javaslom, hogy inkább tanuld meg szakembertől az autogén tréninget, mert rendszeres használattal már 6 hónap alatt nagyon jól minimalizálja a szorongásos tüneteket, és az életed minden! területére kihat. Különösen javallott a terhesség időszakában is. Tanulmányok szerint azok a kismamák, akik a 9 hónap során végig rendszeresen autogén tréningeznek, jobban tűrik a fájdalmat a vajúdás során, optimálisabb idejű a vajúdás, és jóval kevesebb stresszel élik meg a folyamatot. Ezt klinikai szakpszichológustól hallottam. Magam is tanultam autogén tréninget klinikai szakpszichológustól. ÉS rendszeres használat mellett sokkal! joban vagyok tőle, pedig én is egy szorongásra igen csak hajlamos alkat vagyok.

2018. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!