Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan álljak hozzá pszichésen...

Hogyan álljak hozzá pszichésen, lelkileg az inszem után a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Könnyű azt mondani, hogy ne görcsöljek rá, mert a lexarom tablettát sajnos nem tudom bevenni. Aki volt már ilyen helyzetben az tudja.


Viszont van egy kis füzetem, abba írok pozitív gondolatokat, hogy sikerül ebben a hónapban, meg teherbe tudok esni...stb.


Munka után elhatároztam, hogy kimegyek a margitszigetre sétálni.

Igyekszem otthon pakolászni, meg figyelni a főzésre, sk fehérje, esténként egy pohár vörösbor...stb.


Hiszek a hit erejében, aki volt már ebben a cipőben, mit hogy csinált?

Hogyan lehet a negatív gondolatokat átírni, kiirtani és csak optimistán tekinteni a jövőbe?


Félek, hogyha szorongok, az bevonzza a kudarcot, ezért próbálom magam szugerálni, hogy sikerül most ebben a hónapban, másként nem lehet!



2017. máj. 15. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező. Tudom h min mész keresztül. Mert én is majd nem 3 évet vártam a babára. Én is rá voltam görcsölve. Volt 4 inszemináciom semmi sikere nem volt. Ovu teszteltem es azokra tettük az időzítést. Semmi. Aztán mentünk Kaaliba lombikra. Augusztusban lett volna. Aprilis elején kimentünk nyaralni. Nem is agyaltam rajta csak a nyaralást élveztem meg az együttléteket. Ciklus 20. Napján volt ovum. Azon a héten meg az előtte lévő héten mindennap együtt voltunk. Husvet utani keddi napon pozi lett a tesztem. Sztem az segitett h lelkileg megnyugodtam h augusztusban lombik lesz. És sztem ez segithetett meg persze a nyaralás. Nem gondoltam h sikerül majd igy. De most itt vagyok 7-8 hetesen. El kell engedni a témát tudom nehéz. De akkor menjetek el pároddal vhova kikapcsolodni. Akar belföldön de ugy mikor varhato az ovuláciod es azon a heten aktiv egyuttléteket kell csinálni. Nem azt mondom h napi 2* hanem amikor epp megkivánjátok egymást. Sok sikert.
2017. máj. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hiába írogatod, hogy teherbe tudsz esni, az nem pozitív gondolat, legalábbis nem úgy, ahogy te érted. Inkább arra koncentrálj, hogy te mindent megtettél annak érdekében, hogy baba legyen, tehát előbb-utóbb sikerülnie kell.

A szorongás meg így is, úgy is benned lesz, sokkal rosszabb, ha elfojtod, mintha beszélsz róla és oldódik a görcs, és megnyugszol.

2017. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves első.

Köszi, de nálunk az elmegyünk nyaralgatni nem jön be. És nem is fog, mivel inszem nélkül kb 0% az esély, dughatunk éjjel nappal bora-borán is ovu környékén.


A 2 év alatt most először tényleg van esély arra, hogy összejöhet, és ebben szeretnék bízni.


Igen, második, segít, ha kiadom magamból, talán ezért is jó gyakorizni :)

Elképzelem, hogy két csíkos a terhességi tesztem és minden rendben lesz.

Nekünk most jött el az első olyan hónap, hogy valóban van esély a teherbeesésre, és bízom abban, hogy ilyen szerencsések leszünk, és sikerül a baba!

2017. máj. 15. 13:30
 4/11 anonim ***** válasza:
"Dughatunk éjjel-nappal Bora Borán is...". Ó, anyám, de jól hangtik!!! :-) Lehet, hogy terhes nem leszel tőle, de pozitív gondolatokan nem lenne hiány. ;-)
2017. máj. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez a bevonzás-hit elég nagy csapda. Szeretnél valami okot, törvényszerűséget keresni, ami magyarázatot ad, és amit biztonsággal te irányíthatsz - ez érthető. De az élet és az emberi psziché nem így működik. Minél jobban nem akarsz gondolni valamire, annál jobban arra gondolsz, még ha a tudattalanba is száműzöd és kényszeres aktivitás lesz belőle. Sokkal egészségesebb, ha elfogadod, hogy lehetnek rossz gondolataid, hogy nem vagy tökéletes, de bűnbak sem. (Nem azért üt el valakit az autó vagy lesz rákos, mert rossz gondolatai voltak, szégyellje is magát...) A negatív érzésekkel jobb szembenézni, ami könnyebb, ha nem vagy egyedül. Elengedni pedig akkor tudod őket, ha el tudnod fogadni, hogy az életben nem mindent lehet irányítani. Ha hiszel a hit erejében, merd Isten (vagy a sors) kegyére bízni magad, kérj bátran, de ne hisztizz, hanem bízz benne, hogy ha nem teljesül, akkor is minden valamiképp a javadra van.
2017. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A bevonzást úgy értettem, hogy sokszor volt az az elmúlt években, hogy úgy álltam hozzá a dologhoz, hogy úgysem fog sikerülni...


vagyis még az első 1 évben nagyon is pozitív volt a hozzáállásom. Bíztam hónapról hónapra.

Aztán már elvesztettem ezt, és inkább arra gondoltam, hogy na, csoda lenne, ha terhes lennék, tuti megint hómező lesz a teszt...stb. El voltam keseredve, össze voltam törve, és mint akit éveken át nem vesznek fel egy munkahelyre sem, és már ez kisugárzik belőle és emiatt a jövőben is rosszul fognak sikerülni az interjúi, nekem is az volt, hogy egyszerűen a kudarcra voltam berendezkedve már.


Most viszont azt gondolom, hogy szeretnék inkább azzal foglalkozni, hogy igen, én is lehetek szerencsés, én is lehetek olyan, akinek pozitív lesz a terhességi tesztje, mert én is lehetek terhes, igen, össze fog jönni, és eljött a mi időnk is.


Türelmesen és örömmel néztem végig, hogy mindenkinek simán összejön a baba, velük együtt örültem, miközben mi már szerintem millió környékén járunk a kezelések, dokik, gyógyszerek tekintetében, és igen, szeretném azt gondolni, hogy most már itt a mi időnk, mert ugyanúgy, ahogy mások, mi is megérdemeljük a családot.

2017. máj. 15. 13:55
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Kerdezo. Hiaba mondod h nem kell elmenni kikapcsolodni. Es hiaba oltasz le. En 3 evig ugyan abban a cipoben voltam. Baszhatod az inszemet. Nekem sem sikerult pedig minden ok volt velem azt meg sem sikerült. De te tudod.
2017. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es, köszönöm, de nem baszhatom az inszemet! Mit képzelsz magadról? Attól még, hogy neked xy bajod volt, és amiatt neked nem volt jó az inszem, még másnak beválhat!


És pozitív maradok. Még akkor is, ha te ilyeneket írsz. Ha ilyen "dögöljön meg a szomszéd tehene is" vagy, akkor csak sajnálni tudlak!

2017. máj. 15. 17:01
 9/11 A kérdező kommentje:

Ja és igen, hiába megyünk el kikapcsolódni, ha amiatt nem jön össze a baba, hogy a PCT pozitív, és amúgy meg minden oké.

I D I Ó T A


azt hiszed, mindenki úgy működik, mint te? Vagy mi?


Voltunk már wellnesselni, meg nyaralgatni, meg stb, és szexeltünk már tengerparton, meg gyertyafénynél, ha ez a gond, azt csak inszem vagy lombik tudja megoldani, és most lett inszem, szóval most bízok is benne!

2017. máj. 15. 17:03
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha te igy allsz hozza. Te vagy az idiota. Kivanom h az elso inszemed sikeruljon. De azert mert vki leirja a tapasztalatát meg nem idiota. De te tudod. Nem irtad le osszeferhetetlenek vagytok.
2017. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!