Hormon oke most jön az uh laparoscopia, kinek segített?

Figyelt kérdés

Ma kiértékelte az orvosom a hormon eredményem és azt mondta, hogy minden rendben. Párom is rendben. Most megyek konzultációra a főorvossal a laparoscopiara.

Soha sem műtöttek és soha sem altattak. Eléggé félek, de gondolkodás nélkül alávetem magam, hátha eljön a mi időnk is. Valaki volt abban a helyzetben hgy minden elsődleges vizsgálat rendben volt és a lapar segített neki?


2018. dec. 3. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyiban segített, hogy kiderült, csak lombikkal lehet gyerekünk.
2018. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy hormonsor után azonnal laparoscopia? Érdekes menetrend.

Átjárhatósági volt már?

2018. dec. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Laparoscopia=átjárhatósági. Mondta az orvosom, hogy van a röntgenes verzió, de ott csak vizsgálat folyik, ha valami gáz van minden hogyan lapar lesz utána, mert csak ott tudnak problémát elhárítani és hozzányúlni, akár az elzáródáshoz, akár az endometriózishoz. SZóval ő ezt tartja jobbnak. Ha meddőségibe megyünk ott úgy is ezzel kezdik, és így ez már meglesz.
2018. dec. 4. 09:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Átjárhatósági vizsgálatok: Laparoszkópiás ( konkrétan egy műtét, vágással stb) Röntgenes itt kontrasztanyagot juttatnak hüvelyen keresztül, majd röntgenképet készítenek. nyilván az rtg terhelés miatt nem ajánlott. Illetve van az ultrahangos. (HYCOSY) Itt is egy oldatot juttatnak fel a méhedbe, és ultrahangon figyelik az áramlást. ha elakad, nem vagy átjárható. kisebb összenövések ezzel is feloldhatóak.

Én a hycosyt választottam, mert úgy voltam vele, hogyha nincs semmi bajom, akkor minek vágassam fel magam? teljesen mindegy hogy milyen pici seb, az akkor is seb.


Az orvosom is a hycosyt ajánlotta. Nem volt semmi próbléma. Miután mindent kivizsgáltattunk és nem lett volna semmi más baj, akkor lehetett volna szó a laparoszkópiáról.

2018. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Minden eredményem rendben van, azért következik most ez. Nekem az orvos is a lapart javasolta, mert ha endometriozis, cysta vagy összenövés van, azt a röntgenessel nem tudják orvosolni, ebben az esetben pedig ez kivitelezhető. Engem a vágások egyáltalán nem zavarnak, az legyen a legkevesebb. Itt a kismedencét, méhet, petefészkeket is alaposabban feltárják.

Nem szeretném, hogy találjanak valamit, de ha egy kis összenövés lenne,a mi korrigálható, akkor talán végre sikerül...

Párom most Valeofer táplálékkiegészítőt szed ezzel is serkentjük a hímivarsejteket.

2018. dec. 4. 16:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok azzal, hogy az átjárhatósági vizsgálatnak milyen típusai vannak. Nyilván ha van bármiféle gyanú arra, hogy olyan problémád van, ami laparoszkópiával megoldható, akkor célszerű azt választani. De ha nincs gyanú endometriózisra vagy egyéb eltérésre, akkor első körben egy HSG vagy HyCosy elég. Azért a meddőségi kivizsgálásoknak eléggé a legutolsó része a laparoszkópos műtét...
2018. dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Nem a hegtől féltem hanem a lehetséges szövődményektől. Ez egy műtét.....
2018. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tavaly volt laparoscopia, histeroscopia. Előtte a HyCoSy szerint el voltak záródva a petevezetők, a lapar során mindkettő átjárható lett. Azóta hiperpláziás mnyhártya miatt idén volt egy küretem, kiderült, hogy polip okozta. Most a 3. inszeminációra készülünk. Én is rettegtem a műtétektől, utólag már tudom, hogy nem kellett volna. Fel a fejjel, minden rendbenlesz!

2018. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!