Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van, aki bizonyos vizsgalatoka...

Van, aki bizonyos vizsgalatokat, pl. atjarhatosagit nem csinaltatott meg? Lehet enelkul inszeminaciora menni?

Figyelt kérdés

Van mar egy gyerekunk, es szeretnenk meg egyet. Most jart le az 1 ev, ennyi ideje, hogy rendszeres ciklusom van, es nem vedekezunk, kulon figyelve az idozitesre is.


Van, amit nem szeretnek, pl. atjarhatosagi vizsgalat, lombik. Az inszinacioban meg benne lennek, de atjarhatosagi vizsgalat nelkul van, ahol csinalnak?


Korabban volt nalam pcos, ir, pajzsmirigy-alulmukodes, ezek is ki lesznek termeszetesen vizsgalva.


2019. febr. 1. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem akarsz átjárthaóságit? Meg lehet csinálni nélküle is az inszemet, csak minek adjanak feleslegesen hormont, ha esetleg ilyen módon nem is tudsz teherbe esni, mert e vannak záródva a petevezetőid?
2019. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csinálják meg az inszemet átjárhatósági nélkül.
2019. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Átjárhatósági nélkül nincs inszem.
2019. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Átjárhatósági nélkül nem csinálnak inszemet.

Hasonló helyzetben voltunk mi is. Kistesó nem sikerült, pajzsmirigy gond volt és lombikot nem akartam. De az átjárhatóságit vállaltam, mert egyrészt anélkül nem csináltak volna inszemet, másrészt tudni akartam, hogy rendben van-e ez, van-e esély természetes úton a fogantatásra.

2019. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azert nem akarok, mert fajdalommal jarhat. Tudom, ez egyreszt vicces, leven, hogy egy gyereket mar megszultem (es nagyon kemeny volt a szules), de ugy vagyunk vele, hogy barmi aron nem akarunk meg egy gyereket, beleertve ebbe a fajdalommal jaro beavatkozasokat is. Az aviva torna eleve megszunteti a legtobb esetben az atjarhatosagi problemat (csinaltam a tornat sokaig, tudom, mekkora hormonalis valtozasokat kepes hozni), viszont ha a spermak minosegevel vagy mennyisegevel van baj, akkor ugye kellene az inszem.
2019. febr. 1. 20:14
 6/16 anonim ***** válasza:

Először akkor csináltassatok sperma vizsgálatot. De ha nagy baj van a spermával, akkor az inszemináció sem jöhet szóba, mert ahhoz sem elég jó bármilyen spermakép, nálunk pl tisztítás után 5 millió életképes spermium a feltétele az inszeminációnak (más intézetben nem tudom).

Nekem egyébként még csak kellemetlen se volt az átjárhatósági, pedig sima röntgenes volt sztk alapon. Végig viccelődtünk az orvossal, asszisztensekkel. Ezerszer rosszabbra számítottam.

2019. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért de az inszem sem kellemes. Nem értem miért nem akarod az átjárhatóságit, egy csomó nőnek nem is fáj, főleg ha nincs gond. De biztos, hogy komolytalannak fognak titeket gondolni ha nem akarod és persze így az inszem sem mehet.
2019. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Faj az inszem is? Akkor szerintem azt is kihagyjuk, koszi az infot.
2019. febr. 2. 10:26
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Szánalmas vagy.
2019. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerinted szanalmas vagyok. Szerintem donteskepes vagyok a sajat eletemben. Nem tudhatod, hogy miken mentem at, es miert jutottam el idaig. A kerdesre megkaptam a valaszt.
2019. febr. 2. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!