Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Hogyan lehet feldolgozni azt, hogy nincs/nem lehet gyermeked?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tavaly több kolléganőm is terhes lett, nemrég egy újabb kolléganőről derült ki, hogy terhes.


A kollégáim elkezdtek zaklatni a "mikor szeretnél gyereket" kérdéssel amit igyekszem hárítani, vagy azt hallgatni ez terhes, az terhes..kezd bosszantó lenni.


Unokatestvérem a héten tudta meg,hogy a második gyermekét várja. Unokatestvéremnek és nekem van egy közös gyerekkori barátnőnk ő is várandós.


Így nem csak a munkahelyemen zaklatnak, sajnos már otthon is ez a téma, hogy ez terhes, az terhes, te mikor akarsz?


Próbálom nem kimutatni, de eléggé elkeserít a sok várandós nő a közelemben, ne értsétek félre örülök nekik.


Sajnos két oka is van, hogy nincs gyermekem, az első az, hogy volt egy 3 éves kapcsolatom ahol tervben volt a gyermek, de véget ért a kapcsolat.


A másik nagyobb probléma, hogy PCOS beteg vagyok, így sajnos nincs sok esélyem a teherbeeséshez. Az első orvosom csak kísérletezett rajtam, majd elküldött egy másikhoz. Ő segített is nekem, a gyógyszeres kezelésnek köszönhetően (merckformin) lett egy rendszeres ciklusom, de aki PCOS tudja milyen ez..


Hogy lehet feldolgozni azt egy nőnek, hogy neki nem lehet/lesz gyermeke amikor a környezetében sok terhes nő van?


Köszönöm a válaszokat előre is.


26/L


2019. febr. 24. 20:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%
Pcos mellett simán lehetsz twrhes. Ha tartod a 3as kezelést ( amit akkor is tartani kell, ha valaki nem akar gyereket, mert ez a cukorbetegség előszobája)
2019. febr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is vacakolnak a hormonjaim. Szőrösödök és minden bajom van. A ciklusom mégis pontos és a peteérést is érzem.


Én lassan 30 vagyok, nem rég találtam olyan embert, akivel családot készülünk alapítani. Ne temesd magad. Fiatal vagy te még ezekhez a negatív kivetítésekhez.

2019. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Magyarországon a nők 20%-a érintett valamilyen mértékben PCO-val. Erre létezik már kezelés, persze kitartó munka kell hozzá, de nem lehetetlen a terhesség.


Mi is küzdünk, de nem adjuk fel, még ha nehéz is sokszor.

2019. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Fel lehet dolgozni, tovàbb lehet lépni, döntés kérdése, és persze hozzààllàsé. Èn màr végigjàrtam ezt az utat. Túl vagyok rajta. Kitartàst kívànok hozzà! Ha elengeded a dolgot, utàna könnyebb lesz. Èn legalàbbis ezt tapasztaltam.

Amúgy 26 évesen nem feltétlen kell temetni a dolgot, sok nőnek lesz így is gyereke.

Nekem pcos, pm alulműködés, IR, magas prolaktin, petefészkem tele cisztàkkal...minden nyavajàm van, bogyók, diéta mozgàs tartva és nincs gyerek 7 év utàn se. Szintén 26 voltam mikor megkaptam a meddőségi diagnózist. De mi kb 2 év utàn ezt a dolgot lezàrtuk, elengedtem, tovàbbléptem, ahogy a férjem is. Ezzel hatalmas súly gördült le, megkönnyebbülés volt:)élvezzük az életet kettesben.

Neked kívànom a legjobbakat, egészséget, babàt, vagy elfogadàst:)

2019. márc. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!