Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan igazolom a munkahelyemen?

Hogyan igazolom a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Kaáli intézetbe járás esetén milyen lehetőségeim vannak a muknkahelyi hiányzásom igazolására?


Háziorvos csak délelőtt rendel. Akkor az intézetben adnak igazolást a vizsgálati napokra?


Vagy ezt hogyan szokták megoldani? Mert a szabadságaimat nem szeretném a vizsgálatokra felhasználni.


Válaszokat előre is köszönöm


34/N


2019. márc. 18. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Gondolom táppénz kell, vagy milyen igazolásra gondolsz? Nem az iskolában vagyunk.
2019. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

Hallod, ez egy munkahely nem az iskola. Igazolás ha mész az orvoshoz? Ne röhögtess már.

Vagy szabadság, táppénz vagy műszak elcserélés. Igazolás! :D

2019. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Táppénz, betegszabi.

Nézz utána amúgy, mert ilyen esetben is járhat felmondási védelem (meddőségi kezelések)

2019. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

meddőséggel kapcsolatos kezelésekről a kezelóorvos/intézet ad igazolást. ebben az esetben nem kell táppénzre menni, igazolt (de fizetés nélküli) távollétnek minősül.

a munkáltatód munkaügyesét kérdezd meg, mert van, ahol van erre formanyomtatvány is használatban.

2019. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Képzeljétek el létezik igazolás nem csak az iskolába. Nekem is kellett már. Szakorvos csak igazolást tudott adni amit én a munkahelyen leadtam és így igazolt nemfizetett volt az a nap.
2019. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Munkaidö kedvezmény jár!Nem kell tp vagy bsz ez baromáság.
2019. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1 és 2 hozzászóló!


Igen is kell igazolni a munkahelyen is a hiányzást. (Nem csak az iskolában.) Csak a munkahelyen alap esetben szabadságnak és betegszabadságnak (első 15 nap), táppénznek nevezzük. De vannak egyéb esetek, amikor igazolnod kell a hiányzásodat.


Mint írtam, a házi orvos délelőtt rendel csak. Ha nem érek oda a vizsgálatról, hogy táppénzt kérjek, akkor igen is igazolnom kell, hogy miért hiányoztam a munkahelyemről.


Azt is írtam, hogy a szabadságomat nem akarom felhasználni a vizsgálatokra. Jól jön az egyéb más ügyek intézésére, vagy terhesség esetére.


A munkahelyemen a főnökömnek már jeleztem, hogy a héten kezdünk a Kaáli-ba járni. De mivel fogalmam sincs hányszor kell menni munkaidőben, ezért szeretnék előre tájékozódni (a velem egy cipőben járóktól).

2019. márc. 18. 15:44
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

3-as vagyok. Miért jobb a fizunélküli, mint a táppénz, betegszabi? Őszintén érdekel, ezért írtam, inkább fizetett, biztosított távolléted legyen.

Maxold ki, amit lehet, utána menj csak fizunélkülire. Szerintem. És a felmondási védelemnek is nézz utána, hiába szemtől szemben rendes a főnököd, sajnos nem bízhatsz meg senkiben ilyen téren.

2019. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8 mert szakorvos nem ad táppénzt és lehet nem éri a háziorvost. Azért.

Nem jobb csak van hogy nincs más megoldás

2019. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én szinte minden vizsgalatot megtudtam oldani munka elott, vagy munka utan. 1-2 alkalommal fordult elo, hogy itthon maradtam (home office), es 2-3 alkalommal, hogy munkabol kellett kiugranom 1-2 orara az orvoshoz. Szerencsere nalunk ezt nem kellett papirozni, de valoban kotelezo a munkahelynek elengednie fizetes nelkulire a vizsgalat idejere. Nekem nem erte meg tappenzt kerni, amugy sem lehet a vizsgalat alatt a lombikra hivatkozva tappenzre kiirni, nekem nem erte meg a trukkozes.

Viszont jar a vedelem a bejelentkezestol kezdve a munkahelyeden, ugyan ugy, mintha terhes lennel. Tehat nem rughatnak ki ezidoben.

2019. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!