Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Vetélés után milyen vizsgálato...

Vetélés után milyen vizsgálatokat érdemes végeztetni?

Figyelt kérdés

Másfél év után estem teherbe, pajzsmirigy alulműkődés derült ki nálam, elkezdtem a gyógyszer szedést, majd a második hónapban terhes lettem. Ez a terhesség most végződött vetéléssel.

Szeretnék segítséget kérni, hogy kinek mi segített, hogy jöhessen a várva várt kisbaba.



2019. jún. 11. 12:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Orvossal is fogok majd konzultálni egyertelműen. De most személyes tapasztalatok érdekelnek.

Köszönöm!

2019. jún. 11. 12:06
 2/12 anonim ***** válasza:

A koraterhességek több mint fele vetéléssel végződik még egészséges nőknél is. Tudom, hogy csúnyán hangzik, de orvosi értelemben "egy vetélés nem vetélés".

Ki vagy vizsgálva, ismert az alapbetegséged, szedsz rá gyógyszert, tehát kezelve vagy. Jó eséllyel a babának volt valami fejlődési rendellenessége.

Majd legközelebb sikerül.

2019. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Csak pajzsmirigy vizsgálaton voltam. És az sem volt megfelelően beállítva sajnos. 6.héten átment túlműködésbe a pajzsmirigy. Akkor kellett csökkenteni az adagon. Lehet már késő volt.

Köszönöm a válaszodat!

Azért még kiváncsi vagyok más miket nézetett meg.

2019. jún. 11. 12:22
 4/12 anonim ***** válasza:
2 vetélés után sem nézettünk meg semmit. 5 terhességemből 2 végződött korai vetéléssel, a másik 3 rendben volt. Egy után nem szoktak kivizsgálásra küldeni.
2019. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ha kell magán orvoshoz is elmegyek nem gond ha nem küldenek sehova. Ez most elég nagy sokként ért minket. Genetikai ultrang előtt tudtam meg, hogy üres a magzatburok, 12 hetesen. Ha akarmilyen hormonpótlás segítene, hogy ne történjen meg újból, akkor ezt választom. Inkább kiadok pénzt érte mint újra átélni. Nekem nem operáció volt, gyógyszerrel való segítés. Nagy fájdalmak, sok vér árán tisztultam ki, azóta is van fájdalmam testileg-lelkileg.

Holnap beszélünk egy szakemberrel ez ügyben. Remélem lesz hasznos információja.

2019. jún. 11. 13:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha Hashimotód van, ott nagyobb a kockázat a vetélésre. Ha IR-ed is van akkor is. Trombózis panelt érdemes nézetni. Infertilitás 3-as panelt érdemes nézetni.
2019. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a magzatburok volt üres akkor ez fejlődési rendellenességre utal, már a megtermékenyülés pillanatában nem volt egészséges a petesejt. Itt nem veled volt a probléma, fölösleges a hormonpótlás.
2019. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es,

6+3 hetesen sejthető szivhangot mondott az orvos, megfelelő embrió mérettel. Majd 12 hetesen derült ki, hogy elhalhatott az embrió, körülbelül 7 hetesen. Ezt mondták most.

Nagyon köszönöm a válaszod, ilyen témában nem találtam információt.

2019. jún. 11. 14:37
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os köszönöm a válaszod!

A pajzsmirigy gyógyszert TSH alapján kaptam csak, 6 hetes terhesen csináltattam pajzsmirigy panelt ahol az Anti-tpo : 300 körüli volt. Nem vagyok biztos benne, hogy ez hashimoto-e vagy “szimplán” gyulladásról van szó. Ezt is szeretném kivizsgáltatni.

2019. jún. 11. 14:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, reményt ad, hol érdemes elindulni.
2019. jún. 11. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!