Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem akar jönni a baba?

Miért nem akar jönni a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőlletek, nem tudom ki volt már hasonló cipőben, de nagyon elvagyok keseredve és nem tudom hová fordulhatnék. Nem szeretek erről senkinek beszélni.

18éves koromban volt egy abortuszom első terhesség volt, fogamzásgátló mellett csúszott be a baba, de nagyon fiatalok voltunk akkor és nem szerettem volna a semmire szülni.

Azóta eltelt egy pár év megtaláltam a nagy őt. Mindketten dolgozunk, vagy egy saját kis lakásunk. Mondhatni kieggyensúlyozott életet élünk. Úgy döntöttünk belevágunk a baba dologba. 3 hónap után össze is jött de kiderült hogy nagyon beteg a baba, és mire észrevették már 14 hetes voltam ezért megkellett szüljem. Kromoszóma rendellenesség állt a háttérben. Hatalmas lelki sérülés volt mindkettőnk számára. Azóta eltelt egy fél év és döntöttünk nem adjuk fel. Az orvosok azt mondták még egyszer 99% hogy nem ismétlődhet neg ez a probléma. Viszont azóta sikertelen a teherbeesésem. Minden hónapban negatív tesztek és folyamatosan ezen jár az agyam hogy miért?. Múlt hónapban találtak a jobb petefészkembe egy cisztát ami kifakadt, bevérzett ezért most kell majd visszamennem kontrollra ha elmúlt a menzeszem ugyanis ma újra megjött. :( próbálkoztam a Trimeszter vitamin szedésével is de sajnos rengeteget híztam tőlle ezért abba hagytam.

Szerintetek mi lehet a baj ?


2019. jún. 24. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Fél év még teljesen normális. Egy évig még a kivizsgálásokat sem kezdik meg. Türelem.
2019. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Koszonom hogy ilyen gyorsan valaszoltal, jol esik :)

De esetleg ha most elmulik a menzeszem es visszamegyek egy kontrollra a nogyogyaszomhoz megemlitsem neki hogy nem sikerul a baba? Vagy ugysem foglalkozna vele?

2019. jún. 24. 16:04
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Korai még. 1 év után kell orvoshoz fordulni.

Én nost vagyok terhes, nekünk 8 hónap alatt jött össze.

2019. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor egyenlore nem emlitem meg neki. Lehet hogy a ciszta áll a háttérben? Vagy az hogy ennyire rá stresszelek?
2019. jún. 24. 16:07
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem inkább lelki oka van. Egy pszichológust felkeresnék, a gyászfeldolgozás soha nem könnyű. Lelkileg pláne nem, de a testedtől sem várhatod el, hogy azonnal úgy tegyen, mintha mi sem történt volna. Légy türelmes magaddal.
2019. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Én mondanám neki. Hány évesek vagytok ? Egy hormon panel és a párodnak egy spermiogram semmibe nem kerül.
2019. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Mi miután összejöttunk,kb.4 hónap együttlét után tudtuk h.a végleges párt találtuk meg.6 honap után össze költöztünk és 3 hónapra össze is jotta baba.Sajnos 6 hétig tartott az öröm,mert elvetéltem.Ezután 2 évnek kellett eltelnie mire ujra összejott.Kémiai lett.Rá 1 hónapra ujra terhes lettem,az a terhesség sem volt hosszu csupán 8 hét.:(( Most 9 hetes vagyok.Úgy tűnik minden ok.Szoval ne adjátok fel,fél év semmi.
2019. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsonak tiszta szivbol gratulalok kivanom hogy minden rendben legyen a terhesseged alatt! :)

Én 23 vagyok a párom pedig 27.

Nem hallottam még erről a vizsgálatról, miből áll ez vagy hogy végzik? Valamint ki csinálja meg ezt?

2019. jún. 24. 18:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Hormon vérvételre beutalót a nőgyógyász adhat, a párodnak pedig urológushoz/andrologushoz kell menni. Ezek alap vizsgálatok, de lehet csak pici eltérés van, ami gyógyszeresen kezelhető.
2019. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy jovohonapban ha megyek vissza a nogyogyaszomhoz megis csak megemlitem neki a baba temat :)
2019. jún. 24. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!