Hogyan lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

A gyermektelenség miatt a kezdeti szomorúság és düh után folyamatos ürességet, érdektelenséget, undort érzek. Félek, hogy emiatt a lelkiállapot és a belőle fakadó viselkedés miatt előbb-utóbb elveszítem/elmarom a maradék jót (a páromat, a cicáimat, a szüleimet és a barátaimat) az életemből. Hogyan tudnék továbblépni, feldolgozni a helyzetet, és teljesnek, boldognak érezni az életemet gyerek nélkül? Az eszem tudja, hogy annak kellene örülnöm, ami megadatott, nem pedig amiatt siránkozni, ami nem, mégsem sikerül...


A munkámmal nagyjából meg vagyok elégedve, de az akkor is csak munka, az önkénteskedés nem az én világom, tanulni nem látom értelmét, ha nem tudnám hol kamatoztatni, az utazás, szórakozás (koncert, mozi, színház, étterem) egy időre kikapcsol, feltölt, de a élmények után aztán megint ott vagyok, ahol a part szakad. Régen még az írás okozott némi örömet, de már ihletem sincs.


Annyira szabadulnék ebből a helyzetből és lelkiállapotból, de hogyan? Mit tehetnék?


(Szülni semmiképp nem tudnék a hiányzó petefészkeim és a fejletlen, kicsi méhem miatt, az örökbefogadás pedig macerás, és nem látom értelmét elindítani házassági papír nélkül.)


29/N



2019. júl. 9. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus?
2019. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hazassag?
2019. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem miért veted el az örökbefogadás lehetőségét. Ez egy hosszú, de eredményes és boldog útja lehetne az életednek. Ha valóban gyermeket szeretnél, a macerás szó nem elég jó indok arra, hogy meg se próbáld. Lehet hamarabb kapnál babat, mint sok lombikra váró.


Ha a gyerektéma felejtős,akkor egy olyan hobbit keresnék magamnak, ami teljesen le tudná kötni az energiáimat és fejlődni is tudok benne. Hogy ez neked mi lenne, arra csak te tudod a választ.

2019. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is meddőséggel küzdöttünk.

Ha van kedved írj rám.

6 évig csináltuk a meddőségit.

2 éve indítottuk el az örökbefogadást.

2019. júl. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Én sem értem miért zárkózol el az örökbefogadástól! Egy esküvőt olcsón is meg lehet oldani és el lehet indítani a folyamatot. Egy meddőségi kivizsgálás/lombik sem kevésbé "macerás" mint örökbefogadni.
2019. júl. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!