Nektek hogy zajlott a HSG vizsgálat?

Figyelt kérdés

Előtte és utána mire kell figyelni?

Kérdeztem a nagyon kedves időpontadó nővérkét, hogy mire készüljek, de csak annyit mondott mosolyogva, hogy nyugodt lélekkel menjek. Eléggé megvagyok ijedve... (Az orvosom utalt be, de tőle nem kérdeztem még múlthónapban ilyeneket komolyabban, mert azt mondta, hogy a kórházban mindent elmondanak... Hát nem jött össze.)


2019. júl. 10. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..


Szia! Itt én is tettem fel róla kérdést, majd leírtam a tapasztalataimat. De leírom részletesebben is.

Nekem azt javasolták, hogy előtte egy fél órával vegyek be görcsoldót. Amikor odaértem bekísértek az öltözőbe, mondták, hogy vetkőzzek le, és kaptam egy kötényszerű ruhát, amit segítettek felvenni, mert azt se tudtam melyik az eleje. Feltettek néhány kérdést, hogy a ciklusom hanyadik napján vagyok, stb. Meg elmondták, hogy mit fognak csinálni. És adtak 3 szem antibiotikumot egy pohár vízzel, mindet ott azonnal be kellett vennem a vizsgálat előtt az esetleges fertőzések elkerülése miatt. Én is kérdezhettem, hogy pl.mikor lehet utána először szexelni. Azt mondták, hogy ha jól vagyok, akár aznap. (Nem voltam jól, egy hétig a púpomra se kívántam amúgy. De mindegy, teherbeesés szempontjából nem kell tartani a sugárzástól. Már abban a hónapban is lehet próbálkozni.)

Utána felfeküdtem az ágyra, ilyen full modernnek tűnő berendezés volt, fölöttem röntgengép, 2 vagy 3 nő volt bent. Az egyik a számítógépnél figyelt valamit, a másik meg csinálta a lábamnál, amit nem nagyon láttam. Fájni nem fájt, csak olyan "mikor lesz már vége" érzés volt, de inkább az volt a kellemetlen hogy relatíve sokáig tartott. Míg egy mőgyógyász megnéz, meg kenetet is vesz két perc alatt, ez 10-15 percig is eltartott. A folyadékról csináltak képet és addig úgy kellett maradni. A hivatalos eredményért máskor kellett visszamenni, de azért szóban elmondták, hogy mi a helyzet.

Amikor leszálltam az ágyról, elkezdtem görcsölni, mintha megjött volna, aztán az ö!tözőben láttam, hogy a papír, amit adtak, hogy tartsam oda csupa vér. Az kicsit ijesztő volt. Utána hirtelen nagyon leesett a vérnyomásom, és kb. 10 percig ültem az öltözőben, mert nem bírtam felállni. Majd összeszedtem magam, és elindultam haza. A buszon rám

törtek erős görcsök, és egy ilyen elsötétülés is, szóval majdnem ülve elájultam. Akkor már kellett gyógyszer is. Otthon tudtam pihenni, még másnap is fájt kicsit, úgyhogy kértem beteg szabit. Kb.4-5 napig volt pecsételő vérzésem.

Nekem ilyen volt tavaly. Amúgy jó lett az eredményem, de nálunk közben kiderült, hogy a férjemnél van gond, így azóta sincs baba.

Remélem tudtam segíteni. Majd írj, ha túl vagy rajta!

2019. júl. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Túl vagyok rajta én is. Sajnos nekem sem volt egy jó élmény, eléggé kellemetlen volt. Plusz én is egyedül mentem, 1 órás buszút, szóval az is rátett egy lapáttal.

Nagyon kedvesek és türelmesek voltak szerencsére, akik csinálták, de nagyon görcsöltem, nem tudtam elengedni magam. :-( Közben majdnem elájultam, de sikerült megnyugtatniuk. Utána még ücsörögtem ott egy fél órát, megvártam az eredményt. Akkor eléggé szédültem, plusz a buszon nekem is nagyon fájt a hasam. Félig feküdnöm kellett, biztos érdekes látvány voltam, de akkor pont nem érdekelt.. :-D

Másnap már nekem semmi bajom nem volt 1-2 barna pöttyöt és kisebb görcsöt leszámítva, de azért én se mentem dolgozni, inkább pihengettem (állómunkát végzek, nem mertem bevállalni).


Az eredményem jó lett, szóval most nem tudom, mi a következő lépés baba-ügyben.. Ettől a vizsgálattól féltem, de ki tudja, mi jön ezután...

2019. júl. 20. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!