Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Volt olyan kinek sokáig nem...

Volt olyan kinek sokáig nem jött a baba? Ott mi volt a gond? Az lehetséges hogy összeférhetetlen vagyok a párommal?

Figyelt kérdés
Az összeférhetetlenség melyik formája jelenik meg gyerekvállalásnál? (Gondolok itt Rh vagy vércsoport) aki tudja részleteket is írjon már légyszíves hogy ki kivel össze férhetetlen. Nagyon aggódom
2019. júl. 11. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mióta próbálkoztok? Miért nem mentek kivizsgálásra?

A kérdésre: igen, ismerek ilyen párt, majdnem 10 évig próbálkoztak, sokadik lombik sikerült végül. Apukánál volt a fő probléma + volt Rh összeférhetetlenség is.

2019. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Több mint 1 éve.
2019. júl. 11. 22:40
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Az összeférhetetlenségnél sokkal "egyszerűbb" okok is lehetnek.


Ezek közül például mennyi volt meg? És ez csak a jéghegy csúcsa:

- Inzulinrezisztencia vizsgálat

- Pajzsmirigy (TSH, fT3, fT4, anti-TPO, anti-TG)

- ciklus 3. és 21.napi női hormonsor

- petevezető-átjárhatósági

- méhtükrözés vagy 3Ds méh ultrahang

- trombózis panel (Leiden és MTHFR meg még egy mutációk)

- infertilitás (immunológiai) panelből a 3as.


Párodnál:

- sima sperma vizsgálat

+ én nézetnék DNS töredezettséget, ROS, HBA, MAR vizsgálatokat

- IR, pajzsmirigy és férfi hormonok

2019. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6 év után spontán fogant a nagylányunk. 😊 A többi azonnal, ahogy akartuk.
2019. júl. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Sok lombikosnál úgy van, hogy lombik után már nem kell rásegítés, valahogy a szervezet "rájön", hogy hogy kell teherbeesni. Viszont sokan vannak, akik várhatnának a végtelenségig vagy míg kifutnak az időből és akkor sem jönne. Nagy szerencse, hogy Nektek összejött 6 év után, mivel biztos hogy volt valami gebasz amiről nem tudtatok, mert 6 évig várni az nem természetes. De hidd el, hogy nem ez a jellemző. Plusz nem mindegy, hogy huszonéves korodban van az 6 év vagy a 30as elején, netalántán a végén...

Én senkit nem biztatnék, hogy várjon 6 évet a "jönni fog ha jönnie kell" jegyében.

2019. júl. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem bíztattam, válaszoltam a kérdésre. Nálunk így alakult.
2019. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7 év után sikerült az első lombikunk (szerencse, hogy a húszas éveink elején kezdtünk el próbálkozni, így volt "idő" szerencsétlenkedni). Rengeteg orvosnál jártunk, mindig derült ki valami kisebb probléma. Nálam egy kis IR (arra diéta és gyógyszer), pajzsmirigy alulműködés, végül idén enyhe endometriózis méhen belül. Férjemnél a katonák mennyiségével és minőségével volt probléma, nem vészesen, de ez a sok apró dolog összeadódott. Ma már biztos nem várnék ennyit, célirányosabban keresném a probléma forrását. Azt mondják, a második gyerkőc majd jönni fog, mikor nem is gondolunk rá, kötve hiszem, de meglátjuk :D
2019. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!