Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pozitív teszt, majd egyből...

Pozitív teszt, majd egyből vetélés. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első próbálkozott hónapban lett egy pozitív tesztem.2 nap késés után teszteltem,majd aznap este nagyon erős fájdalom,szúrás alul,felkelni nem tudtam és..darabos erős vérzés. Vetélés volt. Ilyen gyorsan,hogy csak teszteltem,de már elis vetéltem :( Voltam nőgyógyásznál ott azt mondták,hogy minden rendben. Pajzsmirigyem 4,3 körül volt.(azóta kezelik és levitték 2,2re)

Csináltam 3 pontos cukorterhelést,inzulinnal..ott minimális eltérés volt,amire diétát javasoltak. Elképzelhető,hogy a kis inzulin különbbség miatt történt? vagy a 4,3as pajzsmirigy miatt? :( Úgy szeretnénk már pedig...de félek,és nem is mertem azóta újra próbálkozni,hogy volt ez az esett előzőleg.


29/N



2019. júl. 15. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ezt hívják kémiai terhességnek.
2019. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Kémiai terhesseg volt szerintem is. Ami igazábol nem terhesseg. 2 nap késés számtalanszor volt nekem is, habár soha nem teszteltem ilyen korán.
2019. júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyed miatt simán történhetett. Gondolom a tsh-d volt ilyen értékű, tehát alulműködött kicsit.
2019. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat,igen a TSH volt 4,3 körül amikor az eset történt. Azóta kaptam letroxot,így most 2,1-2 körül volt az új eredmények alapján.
2019. júl. 15. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi idősen még nem érezhetsz ilyen erősségű, típusú vetélést, mivel ez nem az. 5. héten látszik petezsák és 6. héten alakul ki szívhang és kezd formát ölteni az embrió.

Mind a magas inzulinszint okozhat beágyazódási problémákat, mind a magas TSH.


TSH-nak 1-1,5 között jobb lenne lennie a teherbeeséshez. Valószínű emelni kell a letroxot a kontroll után. Nézni kéne mellé fT3, fT4 és anti TPO valamint anti TG hormonokat. Lehet csak a TSH támogatás nem elég és kell T3 pótlás is. Nekem pl csak ez hozott sikert. Egy nagyon jó endokrinológusra lesz/van szükséged, aki ezt kézben tartja. Neked meg nagyon szigorúan be kell tartani, nem csak a szénhidrát számolást, hanem szigorúan nézni, hogy mikor eszel lassú és gyors felszívódású szénhidrátokat stb. És mozgás - kardió, de inkább intervall edzések formájában.

Hajrá! Sok sikert!

2019. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Néztek t3,t4, atpo-t is és az atpo volt +-os,de az endokrinológus egyenlőrre a letroxot mondta és a diétát.

ja és pecsételgettem akkoriban,barnázgattam a tesztelés előtt már. Már a progeszteronra is gondoltam..:/ Teljesen megíjedtem,kivagyok. Azt tudom,hogy nagyon fájt alul,sírva fetrengtem.Soha nem éreztem azt a fájdalmat. :(

2019. júl. 15. 15:06
 7/8 anonim ***** válasza:

A +-os anti TPO az Hashimotot jelent. Autoimmun pajzsmirigy-alulműködést. Ez szintln nehezíti a beágyazódást és a terhesség megtartását.

Ha máskor barnáztál, az jelenthet progeszteronhiányt, ezért lehet hogy mivel nem működik jól a pm-ed, nem terelsz elég progeszteront, ami szükséges egy terhesség megtartásához. Ezért progeszteronpótlás kéne a luteális fázisban. Ehhez kell egy doki, aki csinál legalább cikluskövetést és felír progeszteront az ovu után.

És kell egy jó endokrinológus - ezt még egyszer hangsúlyozom. Enélkül nem megy, ha ilyen gondok vannak.


Biztos, hogy valamiért fájdalmasnak élted meg azt, ahogy megjött, de másért vált le ilyen fájdalmasan a méhnyálkahártya, ez nem tud olyan fájdalmas lenni, mint egy 8-9-10 hetes magzat elvesztése.

2019. júl. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én teljesen egészséges voltam, az első babám mégis elment 8 hetesen.

A terhességek kb. negyede szakad meg a 12. hétig, sok úgy, hogy valójában még nem is tudatosult az egyénben, hogy elindult valami.

Mi most a 40. héten járunk. :) Kívánom, hogy neked is mihamarabb összejöjjön.

2019. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!