Lombikosok, min szokott megbukni a dolog?

Figyelt kérdés
Sok mindent néztem és hallottam. Túl vagyok 5 inszemináción, aztán műtét persze nem volt, amit kissé hiányolok, de ki így vélekedik erről ki máshogy. Már hallottam 1 lombik utáni laporoszkópiás műtétről, de már a 2. utániról is. Nem is az érdekes, hanem sok nő esetében nincs is miről beszélni, mert lombiknál derül ki, hogy nincs is semmi a tüszőbe, vagy a petesejt teljesen életképtelen?

2019. júl. 22. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rengeteg mindenen múlik, legtöbbször nem is tudják megmondani az okát. :(
2019. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Annyi mindenen múlhat, hogy felsorolni is nehéz. És még az sem biztosíték semmire, ha elmegy az 5. napig az embrió és szép sok-sejtes és utána ültetik vissza.

Lapart meg akkor csinálnak, ha indokoltnak látszik. Nekem már az inszemek előtt volt, de volt endometriózis gyanúm, ami be is igazolódott.

2019. júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%

A baromi sok hormonom bukik meg. Gyorsan megernek a petesejtek de a legtobb alkalmatlan normalis fejlodesre nem hogy aztan terhesseg legyen belole.

Pont mint a zoldsegek, gyumolcsok gyorsan novesztik oket, permet stb.. oke, szep meg jo, csak epp pl mar vitamin simcs bennuk, es inkabb mergezoek a sok vegyszertol mint egeszsegesek.

Nah kb ugyanez a lombiknal. Gyors futoszalagon megernek a petesejtek roham tempoba, termeszetellenes modon oke vannak csak epp hasznalhatatlanok.

2019. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
#3 És erre az orvosok még nem jöttek rá... Látszik, hogy sosem lombikoztál....
2019. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érjen tüsző, de petesejt nincs benne, az inkább a bőven 40 felettieket érinti. Valószínű ez egy statisztika, hogy nem ezzel szokott lenni a gond, hanem más dolgokon bukik meg. Többek között megtapadási probléma szokott lenni.
2019. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellett az inszem nektek ? Szerintem a lombik sikeressége a problémán is múlik. nálunk a férjemnél van a gond nálam nem találtak semmit. Másodjára sikerült.
2019. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez egy protokoll. Sajnos 5 inszem kell, de valakinek csak 3, szerintem ez korfüggő. Jól írják, hogy ennek az esélye azonban csak 10% körüli.
2019. júl. 24. 15:07
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Az a protokol hogy lombik elött 5 inszem? Nemtudom hova jársz, de nekem több ismerősöm is alapbol lombikkal kezdett, insszemről nem is volt szó.
2019. júl. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen! Mindenki inszeminációval kezdi, mielőtt lombikra megy, vagy, ha pl a férfi oldalon a spermiumszám nagyon alacsony, akkor nem kerülhet szóba inszemináció. De alapjába véve mindenkinek túl kell esni kortól függően 3 vagy 5 inszemináción. Csak azután lehet megkezdeni, és a nőgyógyásznak beutalót kell írnia a Kaáli intézetnek.
2019. júl. 25. 08:57
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 A törvény úgy támogatja a lombikot, hogy 35 éves kor alatt ha nincs szervi akadálya az inszemnek, akkor először az a kötelező. 35 éves kor felett dönthet az orvos, hogy elhagy a 6ból mondjuk csak 3at csinál meg. Lombikkal csak nagyon alátámasztott, nagyon indokolt esetben kezdenek; pl nincsenek petevezetők, férfi oldalon akkora a gond, a kor vagy AMH érték indokolja. Bírom, hogy az ismerőseid példáját hozod, úgy hogy neked nincs tapasztalatod, mert nem voltál benne.
2019. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!