Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnőt váltani sok panasz...

Védőnőt váltani sok panasz esetén lehet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a védőnőm túlzásba esett a diéta programmal amit rám erőltetne.

Se tojást, tejet, vajat, joghurtokat, tejfölt, kefírt, tésztát, kenyeret, húst, olajos magvakat, banánt, rízst, burgonyát, búzaféléket nem akarja hogy fogyasszak, csak és kizárólag a zöldségeket engedné.

Ha továbbra is ilyen extrém dolgokkal hozakodik elő, akkor válthatok másra?

(21 hetes kismama vagyok)



2019. okt. 6. 12:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
89%

#20: részben igazad van. De ilyen drasztikus, tápanyagszegény diéta terhesség alatt tilos, ráadásul a magzatra is veszélyes!

Terhesség alatt csak arra kell figyelni, hogy minimalizálja a fogyást. De diétázni csak akkor szabad, ha azt valamilyen betegség indokolja.

2019. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
83%
A testzsírszázalékod milyen? Valszeg a sok sport miatt nem zsír van rajtad főleg, hanem izom. Az nagyon nehéz tud lenni.
2019. okt. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg: látja a védőnőd, mit eszel? Nem. Ne foglalkozz vele. Mondd meg, hogy sportoltál, tele vagy izommal, és szálljon le rólad, vagy bepanaszolod a felettesénél.


Étkezz nyugodtan egészségesen!


Ha nagyon rinyál, max beszélsz egy dietetikussal.

2019. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

#20 én egyáltalán nem személyeskedtem, nem értem miről beszélsz.

Egyébként köszi az aggódást, de jól vagyok. Minden eredményem évek óta tökéletes, semmilyen betegségre utaló nyom nincs. (És tini korom óta nem egy dokinál jártam.)

Terhesség előtti 95 kgnál is ugyanúgy néztem ki mint 6 éve amikor 75-80 kg voltam.

2019. okt. 6. 20:53
 25/29 anonim ***** válasza:
18%

Nos, ha leostobázunk valakit csak mert nem tetszik a véleménye az részemről személyeskedés...sértegetés...

Gondolom még fiatal vagy, azért ezt is vedd alapul.

A diéta és a fogyókúra nem ugyanaz ( fentebb írónak írom) legalábbis az én szótáramban,de lehet nem jól fogalmaztam. Mivel én magam is hízékony vagyok, nagyon oda figyelek várandósan, kell is, mert simán magamra kapnék 25-30 kilót.Ez nem koplalás,nem fogyókúra, pici tudatosság.

Kövér ember lehet fiatalon egészséges, 50 évesen már javarésze nem lesz az sajnos.

De mindenki a saját életéért felel.

2019. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Hol ostobáztalak le úgy őszintén???

Tényleg köszi az aggódást, de mint írtam egészségesen táplálkozom és mozgok is rendszeresen. Ennél többet még mit tegyek szerinted??

2019. okt. 6. 21:17
 27/29 anonim ***** válasza:
85%
#25; azért az, hogy odafigyelsz az étkezésére, és az, hogy a védőnő vegán életmódra akar átállítani a terhesség alatt, egy kicsit más kategória szerintem.
2019. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%

A védőnő hülye, nem kell hallgatni rá .Nem írtam az ellenkezőjét előző. Azt írtam keressen fel inkább egy dietetikust.


Kérdező: valóban félre néztem, a fehér kiemelés zavart meg, nem te ostobáztál le. Viszont majd' 100 kilósan ha tényleg rendesen eszel es mozogsz akkor hormonális probléma van amit egy normál vérkép nem mutat ki.Vagy valami súlyemelő nő típus vagy...

De a te dolgod...

2019. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
37%
Azért ilyen testsúllyal inkább egy előrehozott cukorterhelést kellett volna kérni..
2019. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!