Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A ti védőnőtöknek mi a vélemén...

A ti védőnőtöknek mi a véleménye a légzésfigyelőről?

Figyelt kérdés

Tegnap volt nálunk a védőnő és meglepődtem mikor elkezdte mondani hogy a légzésfigyelő mennyire felesleges, csak koraszülött babáknak kell, egyébként sem tudná senki hogy mit kell csinálni ha riaszt.

Nagyon meglepődtem.

Érdekelne hogy más védőnője is így gondolja-e?



2019. nov. 6. 09:54
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
34%
Nem, nyilvan nem lett volna jobb ha meghal. De mit tettel volna, ha arra, hogy felkapod, nem reagal ? Neked szerencséd volt. Másnak nem lesz. Más talán legzesfigyelo nélkül is épp jókor lépett volna a szobába, megint mást meg hiába riasztott a legzesfigyelo, nem végzett tanfolyamot, nem tudotff újraéleszteni. Ennyi a lényeg. Ha arra van pénz és gondolat, hogy legzesfigyelot vegyen, akkor a tanfolyamra is legyen. Így annyi értelme van, mint egy autosulesnek, amit nem kötsz be. Végéül is, ha nincs baleset, nincs gond, ha van, akkor vagy túléli a gyerek, vagy nem.
2019. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem jó érvelés. Ráadásul nem szívleállást jelez a légzésfigyelő, hanem 15 mp légzéskimaradás után csippan, aztán már nem tudom hány másodpercenként erőteljesen, hogy a baba felriadjon. És itt még nem állt le a szíve! A babák sokszor nem vesznek levegőt, de maguktól vissza is áll. Légzésfigyelő ezt nézi. az én fiam már bő fél percnél, tartott, mert épp a ház előtt voltam, bébiőrrel hallottam meg. Mire beértem lila volt. Nem kellett a konkrét mellkasnyomás, viszont nem sok választhatta el. Tehát nem , nem lehet összehasonlítani a bekötetlen gyereküléssel. Mindenkinek szíve joga úgy tenni ahogy akar, nem is utalok rá, viszont a saját példám elég ahhoz, hogy tudtam, mindegyik gyerekemnek kell. Ha évi 2-3 gyerek jár így, mint mi, már akkor megéri...meg, ha 1!! akkor is, de azért vannak többen.
2019. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
79%

Nem szól bele, de megkérdezte van-e.

Gyerekorvosom javasolja az elsôsegélynyújtó tanfolyammal egyetemben.


Nálunk kellett is. Pedig nem kis súlyú nem koraszülött a baba.

2019. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekmentők szoktak Budapesten meg nagyobb városokban is talán havonta 1-2 ingyenes tanfolyamot tartani (keress rá), újraélesztés, mérgezés, égés, törés... esetén mit kell csinálni. Érdemes még terhesen elmenni. Ha nem is újszülött korban, de évekkel később is jól jöhet (tapasztalat).
2019. nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
79%
11# Ez baromi hülye példa volt... Egyébként meg, ha nem is tudjuk mit kell csinálni pontosan, egyikőnk hívhat mentőt, ha riaszt a készülék, akik segítenek addig is míg kiérkezik a kocsi ha kell.... Lehet, hogy egyébként meg aludnánk nyugodtan.... De az is lehet, hogy a baba is "észhez tér" a jelzéstől. Komolyan nem értem a 21 században egyeltalán miért téma ez??? Nem többszázezer forintos tételről beszélünk, hogy ennyire vitatéma legyen, hogy szükséges e, vagy sem.... Millió dolgot vásárolunk (néha feleslegesen) a babának, inkább legyen ez a 100. aminek nem volt semmi haszna, mint hogy baj legyen.
2019. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%

15!


Nem hülye példa. Van egy eszköz, amit lehet rendeltetésszerűen használni. Autosulesnel ez azt jelenti, bekötöd a gyereket, a legzesfigyelonel meg hoyg elvégzed a tanfolyamot. Senki se írta, hoyg ne vegyél. Vegyél. Vegyen mindenki, aki uyg érzi, neki szükséges a biztonságérzetehez. De tegye már meg azt is, hiyg elvégzi a tanfolyamot mellé.

2019. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
88%
De azt látom nem igazán sikerül megérteni, hogy nem csak szívleállást- amihez újraélesztés szükséges-jelez. Hanem van, hogy felébreszti a gyereket, aki elfelejt levegőt venni. Aztán vagy vesz vagy nem. Az esetek nagyobb részében vesz...de néha kell, hogy felcsipogja a riasztó. Ha ez sem jön be, akkor anyuka téríti "észhez", de közben hívja a mentőt, mert sokszor valami állhat a háttérben.
2019. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanfolyam mindenképp hasznos, még ha a bölcsőhalál csak egy ezrelék esélyű, hisz a gyerek később is simán fulladozhat a tesó által a szőnyegen felejtett legótól, legurulhat az ágyról (pedig azt hitted, még nem tud gurulni és alszik), tipegőként magára ránthatja a lábast forró olajjal, vagy megkóstolja szobanövényt vagy a sövényt, lefejelheti az asztal sarkát (és most mit csináljak a kiesett fogával?!), fejest ugrik a mászókáról, mert nem érted utol elég gyorsan vagy xy meglökte, vagy akár kisiskolásként majdnem levágja az ujját, mert sípot akart faragni a nagypapa bicskájával, hiába tudta, hogy ne nyúljon hozzá. Ez mind olyan, aminél csak azután fogod kihívni a mentőt, ha kell, ha már nagyjából elláttad és ahhoz számít minden másodperc. Szerintem ahogy a jogsinál, a szülőknek is kötelezővé kéne tenni, mert néha egy elmulasztott ellátás vagy rosszul ellátott sérülés nagyobb kárt okoz.
2019. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
28%

17!


Neked meg azt nem sikerül megérteni, hoyg nem minden esetben lesz elég, ha anyuka megrázza, apuka meg telefonál. És akkor épp tökmindegy, hogy jelzett e a legzesfigyelo, mert se anyuka, se apuka nem tud újraéleszteni. A telefonon adott utasítást vagy megérti és jól alkalmazza vagy nem, a gyerek meg vagy agyhalott lesz, vagy meghal, ha nincs szerencséjük vagy ha egy perccel később ér oda mentő.

Megegyszer, vegyen mindenki legzesfigyelot, akinek ez ad nyugalmat, de szánja már rá azt a pár órát is a tanfolyamra, ha mar a pár tízezer forintos cucc annyira kellett. Mert azon IS múlhat a gyerek élete.

2019. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
80%

Én teljesen értem amit mondasz, de figyelj. De már akkor is segít, ha nincs tanfolyam. Ha van, nyilván még pluszt ad. De pl én nem végeztem tanfolyamot, mégis a légzésfigyelő mentette meg az életét.

Nem utolsósorban, van jogosítványom, tehát végeztem elsősegély tanfolyamot, elméletben vmennyit tudok. Mint ahogy megmentettem a gyerekem életét egy rohadt félrement virsli miatt, amit ugye még anno tanultam,hogy kell kilökni. Brutál volt, de nem volt idő gondolkozni. Tehát már az is segített, hogy valaha oktatták. Stresszhelyzetben minden más.

Lehet nem tudnék újraéleszteni egy gyereket, lehet tudom elméletben, de leblokkolnék, de lehet vérprofi lennék, nem akarom megtudni. Az biztos, légzésfigyelő nélkül a gyerek meghalt volna, hisz vígan kint gazoltam a kertet.

De menjen aki csak teheti tanfolyamra, ad pluszt. szükséges is. Rá sem beszélek, le sem beszélek, nem is az a célom, de az biztos, hogy tanfolyam nélkül, légzésfigyelő mentette meg a gyereket. Anno 20 ezerért vettem, egy hülye zenélő székért többet kiad az ember..

2019. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!