Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magánrendelőkben az első NST...

Magánrendelőkben az első NST hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Ott is utána vesznek kenetet és megnézik a méhszájat, hogy nyitva van? Ha azt is megnézik, uh-n, vagy csak simán?

2021. jún. 26. 23:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
46%
10-es, 9 hetesen nem azt a kenetet vették le mivel annak csak közvetlenül szülés előtt (pár nappal - hogy az eredmény még megjöjjön, de ne legyen régi) van értelme 🙊
2021. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem magán terhesgondozásban volt citológia is (24.héten) és streptococcus tenyésztés is (36.héten). A magzati szívhangfigyelés úgy zajlott, hogy bementem egy CTG feliratú szobába, két érzékelőt zselével és gumiszalaggal a hasamra tettek, leültettek és otthagytak. Ezt egy számomra ismeretlen asszisztens csinálta. A gép ott dobolt mellettem, néha valaki benézett, majd a végén bejött a választott szülésznőm, azt mondta, hogy tökéletes az eredmény, megkérdezte, hogy éreztem-e a görbén látható összehúzódásokat, beszélgettünk egy kicsit arról, hogy vagyok, majd írt egy ambuláns lapot és mentem fizetni. Második alkalommal nem volt a szülésznőm bent, akkor a nőgyógyászom jött be a végén. Nem néztek semmit, ők nem turkálnak már ilyenkor a hüvelyben.

Gyakorlatilag a nőgyógyászom egyszer nézte meg a méhszájat hüvelyi UH-n, de azt is úgy vezette fel, hogy hát sajnos egyszer azért meg kell nézni - mintha ez inkább egy kerülendő dolog lenne, hogy túl gyakran hüvelyi ultrahangozzanak a terhesség alatt. Volt egy kis nyálkaürülésem aztán a 34. héten, ezt amikor a 36. héten említettem neki, akkor annyit kérdezett, hogy "rakoncátlankodik a nyákdugó?", de ennyi. Innentől már tök irreleváns valószínűleg neki, hogy nyitva van-e a méhszáj vagy mennyire van nyitva, hiszen innentől normálisnak tekintik a szülés megindulását.

2021. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%

Esztergomban és a XIII. Kerületben simán lecsepegtettèk ( nekem volna, mert megvolt a nega eredmènyem) szülés alatt, hogy a baba is megkapja. 2020-ban.


Sőt

3 ève XI. Kerületben Szent Imrében is külön kèrdés volt, ottani dokim is megcsinálta, amúgy antibio azt mondta.

2021. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!