Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van rá esély, hogy a nyakiredő...

Van rá esély, hogy a nyakiredő vékonyodik? Történt valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!

9. héten voltam terhesgondozáson, ahol az orvosom említette, hogy lát a magzat háta mentén egy vizenyőt, de ne aggódjak, még nem tudni mi lesz ebből, lehet felszívódik. Kérdeztem, mi lehet a legrosszabb kimenetel. Válasz az volt, hogy a későbbieknek ebből lehet a megvastagodott nyakiredő, de ne szaladjunk előre. 2 hét múlva rendelt vissza kontrollra, de mivel nagyon aggódtam, elmentem az Istenhegyire, hogy nézzék meg, látnak-e ott is ödémát. 03.16-án elmentem, azaz 1 héttel később. Mondta a genetikus, hogy a dokimnak igaza volt, a hátán már nem, de a nyakán már most egy 2,4mm-es ödéma van, vagyis hogy 2,4mm a tarkóredő. Teljesen összeomlottam, hiszen a 10. héten ez az érték nagyon rossz szerintem. Mondta a genetikus, hogy amúgy semmi kórósat nem lát, az orrcsont még ugyan nem ábrázolódik, de még csak 10 hetes vagyok és ez a nyaki ödéma is visszahúzódhat. Én már temetem a dolgot, nem tudom elhinni, hogy ez a nyakiredő csökkenne…sőt. 12.héten bele sem merek gondolni mekkora lesz.


Ajánlotta a Niftyt, Prenát, stb...mivel mondta a genetikus, hogy felvetődHET a kromoszóma hiba. Meg is fogom csináltatni, de rettegek, hogy a nyaki redő egyre csak vastagabb lesz és ha a Nifty esetleg negativ is, még mindig ott lehet annak esélye, hogy szívbeteg lesz, vagy ilyesmi… Szóval rengeteg a kérdőjel most és baromira félek :(

1 hét múlva néz meg a saját dokim, utána a genetikus a 12.héten.

Igazából tapasztalat érdekelne, van köztünk olyan, akinél hasonló probléma volt és esetleg visszahúzódott az ödéma? Van erre esély?

A genetikus említette, hogy sok olyan páciense volt, akinek egy vírusfertőzés (anya) miatt a baba nyakiredője ödémás lett és visszahúzódott, ne idegeskedjek előre.

Köszönöm szépen, ha írtok! Jöhet hideg meleg, racionálisan látom a dolgot!



#ödéma #10 hetes #nyakiredő #Vastag nyakiredő
2023. márc. 18. 10:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg higgadj le.Ha az orvos szerint felszívódhat ezt nem vigasztalásként mondta hanem mert valóban lehet ilyen és akkor tök feleslegesen húztad a saját idegeid.

Én biztos nem temetném már most amiről még senki hozzáértő nem nyilatkozott úgy, hogy reménytelen. A szívbetegségre pedig van szűrés. Asszem a 18.héten voltam a babánk szívét ellenőrizték, hogy minden rendben van e vele.

Nagyon rossz szerintem, ha előre így leírod ezt a babát.

Ja és nálunk pont felső határon volt a tarkóredő.12+3-4(4 éve volt nem tudom már a napokat pontosan) mondták is hogy elég vastag csináltak + vizsgálatot, megszületett a babánk és kutya baja köszöni szépen. Bennem fel se merült , hogy beteg lehet vagy lesz.

2023. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
1: lehetséges, hogy egy anya ösztönösen érzi ezt. Mármint te érezted azt, hogy minden rendben lesz, igazad is volt. Ő mást érez... De ne legyen igaza.
2023. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

9.héten levetettem a verifi tesztet így 11.hétre tudtam hogy minden ok. A másik babánál meg az hogy sajnos downos, 1.6 os nyakiredővel jól látható orrcsonttal.

Isminek 3.6 os nyakiredővel egészséhes volt a babája.

Tesztet minnél előbb csináltasd meg akár jövőhéten

2023. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Szeretném hinni, hogy minden rendben, nagyon akarjuk a tesot, de nyilván nehéz derűsen látni, ha tudja az ember, hogy ez az érték nagy valószínűséggel növekszik a babával együtt. Nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz, a genetikus is csak biztatott.


Niftyt lesz, jövőhétre van már időpontom.


A saját orvosom is visszahívott kontrollra, csütörtökre. Majd megírom mit látott. :)

2023. márc. 18. 15:14
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

5,05 mm-es tarkóredője volt a fiamnak, ez nagyon vastag. Prenateszt negatív lett, javasoltak méhlepény biopsziát, az is negatív lett. Szívproblémáktól is lehet vastag a redő, minket elküldtek a 20. héten magzati szív uh-ra.

2-3 hét múlva az első méréstől számítva már normál méretre csökkent a redője, és makk egészséges lett, már 1 éves. Nem tudni, hogy mitől lehetett olyan vastag.

2023. márc. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Az 5-ös vagyok. Mit mondott az orvos?
2023. márc. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Kedves 5-ös:

Sajnos rossz híreket kaptam, orvostól orvosig jártam, már kicsit kivagyok lelkileg.

Az utolso UHn kisebb volt a tarkóredő, 2mm, viszont a teste körül ödéma van, illetve úgy néz ki nem záródik a hasfal (omphalocele). Holnap megyünk genetikára és ott mondják ki turira mi legyen. A saját orvosom (nagyon jó doki) több lehetséges problémát is felsorolt, így nem merek bízni semmi jóban.

Vele született hasfalhiánnyal gyanítom a megszakítást fogják javasolni, de holnap kiderül mi lesz.

2023. márc. 27. 13:30
 8/22 anonim ***** válasza:
Szia! 5-ös vagyok. Neked nem mondták, hogy kellene méhlepény biopszia? Vagy ezután fog következni? Még ne add fel, nálam is több betegség szóba került (down-szindróma, a szívnél is láttak eltérést, valamilyen vírusfertőzésre is gyanakodtak), és semmi nem igazolódott be közülük!
2023. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Tényleg, és Niftyt vagy Prenatesztet csináltattál már?
2023. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem csinaltattam még meg. Azt mondta 2 orvos is, hogy várjak, mert ha ma kiderül az UHn, hogy nagy gáz van, fölöslegesen "dobok" ki 220 ezret az ablakon,mivel valószínűleg nem szindrómával állunk szemben. Az ödéma szerintük a nyitott hasfal miatt van. De ma okosabb leszek.

Köszönöm, hogy írtál! Olyan jó lenne, ha minden rendben lenne, de elég sok lehetséges problémát említettek, így nehéz bízni. :( A genetika után okosabb leszek.

2023. márc. 28. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!