Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van rá esély, hogy a nyakiredő...

Van rá esély, hogy a nyakiredő vékonyodik? Történt valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!

9. héten voltam terhesgondozáson, ahol az orvosom említette, hogy lát a magzat háta mentén egy vizenyőt, de ne aggódjak, még nem tudni mi lesz ebből, lehet felszívódik. Kérdeztem, mi lehet a legrosszabb kimenetel. Válasz az volt, hogy a későbbieknek ebből lehet a megvastagodott nyakiredő, de ne szaladjunk előre. 2 hét múlva rendelt vissza kontrollra, de mivel nagyon aggódtam, elmentem az Istenhegyire, hogy nézzék meg, látnak-e ott is ödémát. 03.16-án elmentem, azaz 1 héttel később. Mondta a genetikus, hogy a dokimnak igaza volt, a hátán már nem, de a nyakán már most egy 2,4mm-es ödéma van, vagyis hogy 2,4mm a tarkóredő. Teljesen összeomlottam, hiszen a 10. héten ez az érték nagyon rossz szerintem. Mondta a genetikus, hogy amúgy semmi kórósat nem lát, az orrcsont még ugyan nem ábrázolódik, de még csak 10 hetes vagyok és ez a nyaki ödéma is visszahúzódhat. Én már temetem a dolgot, nem tudom elhinni, hogy ez a nyakiredő csökkenne…sőt. 12.héten bele sem merek gondolni mekkora lesz.


Ajánlotta a Niftyt, Prenát, stb...mivel mondta a genetikus, hogy felvetődHET a kromoszóma hiba. Meg is fogom csináltatni, de rettegek, hogy a nyaki redő egyre csak vastagabb lesz és ha a Nifty esetleg negativ is, még mindig ott lehet annak esélye, hogy szívbeteg lesz, vagy ilyesmi… Szóval rengeteg a kérdőjel most és baromira félek :(

1 hét múlva néz meg a saját dokim, utána a genetikus a 12.héten.

Igazából tapasztalat érdekelne, van köztünk olyan, akinél hasonló probléma volt és esetleg visszahúzódott az ödéma? Van erre esély?

A genetikus említette, hogy sok olyan páciense volt, akinek egy vírusfertőzés (anya) miatt a baba nyakiredője ödémás lett és visszahúzódott, ne idegeskedjek előre.

Köszönöm szépen, ha írtok! Jöhet hideg meleg, racionálisan látom a dolgot!



#ödéma #10 hetes #nyakiredő #Vastag nyakiredő
2023. márc. 18. 10:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok nektek én is (eddig csak olvastam). Írj az uh után mindenképp!
2023. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Na megvolt a genetika. Nos, a genetikus szerint a magzatnak nincs egetverő baja. Ami tény: valoban van egy minimális omphalocele, de nagyon korán vagyunk, simán záródhat,illetve egy kis ciszta a köldökzsinoron.

Ezeket követni kell. Mivel az omphalocele felvetheti a kromoszóma rendellenességet is, csütörtökön mennem kell CVSre. Kedden lesz eredmény. Ha nincs kromoszóma rendellenesség, akkor meg kell várni hova megy az omphalocele. Ha záródik minden happy, ha nem, akkor gond van


Amúgy minden tökéletes volt, nyakiredő 2mm, orrcsont látszik, szíve, agya, gyomra stb, minden jo volt

Kaptam egy kis reménysugarat.

2023. márc. 28. 18:59
 13/22 anonim ***** válasza:
66%
Jaj, de jó hírek! ☺️
2023. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%

Huh, remélem, jövő kedden is hasonló pozitív híreket kapsz! Írj majd!


#11

2023. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ezért is elég megbízhatatlan az ultrahang és kb mindneki erre alapoz, hogy Jahj ha ott jó minden akkor szuper, holott tok nagy a tévedési aranya. Nem értem miért nem csinálnak labort NIPT tesztekre és akkor mindenkinek jóval olcsóbb lenne, talán ha már nagy családok éve, babavaro stb akkor ezt kene szorgalmazni. Bocsánat a kifakadásért.


Szorítok neked 🤞

2023. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is uh kb minden rendben volt, nyakiredő, orr teljesen jó NIPT kihozta a downt
2023. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Megvolt a biopszia. A doki profi volt. Kellemetlen érzés volt, de fájdalmasnak nem mondanám.

Mivel nekem elég sürgető a dolog a köldökzsinórsérv miatt, kedden elvileg hívnak az eredménnyel.


Ha fenáll a kromoszóma probléma, akkor kérem a terhességmegszakítást. Ha azt kizárják, és a sérv is visszahúzódik, valamelyest hátradőlhetek.


Ha nem húzódik vissza, sőt elkezdenek kifele nőni a szervek, akkor passz. Majd a doki megmondja, mi legyen. 2 hét múlva megyek UH kontrollra.


Nem tudok mit tenni, várni kell. Ez a legrosszabb, a várakozás, hogy vajon egészséges, vagy beteg-e a baba :(

2023. márc. 30. 17:38
 18/22 anonim ***** válasza:
Kitartás!
2023. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tegnap hívott a generikus. Minden rendben a babával genetikailag. Egészséges. Így meglátjuk, mi lesz az UHn, az lesz a végső ámen, hogy zárodott e a hasfal, vagy komolyabban előrehaladt a dolog. :( azért annak nagyon örülök, hogy nincs kromoszóma eltérés! :)

2023. ápr. 6. 13:42
 20/22 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező?
2023. máj. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!