Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha nem bírom ki a terheléses...

Ha nem bírom ki a terheléses cukor vizsgálatot rosszullét nélkül, akkor hogyan lehet legcsinálni?

Figyelt kérdés

Az első terhessegemnél is kihánytam az első próbálkozásra. Ott megismételték, de alig bírtam ki akkor is. Most megint kihánytam😩

Azt modta a vérvételes hölgy, hogy ha ennyire nem bírom akkor mashogy szokták megcsinálni.

(Lehet reggelizni egy zsömlét+pohár tejet) de lehwt rosszulértelmeztem. Minden esetre nem szeretném 5-6x ezt végigcsinálni, de az biztos hohy nem fog menni legközelebb sem. Ennyire teljesen éhgyomorra🥺 pedig nagyon igyekeztem.


2023. júl. 31. 09:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*26.hetet kezdem, szóval még asszem 2 hétig van rá lehetőség.
2023. júl. 31. 09:03
 2/14 anonim ***** válasza:
Citromlével próbáltad?
2023. júl. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, eleve úgy csinálta nekem a hölgy. Az egészet kihánytam kb 60 percnél.

5 éve is kb így volt.

2023. júl. 31. 09:26
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem nekem nem az izével van bajom-pláne citromlevesen. Egész iható cukros limonádé lett belőle.

Egyszerűen eleve nem bírom a mai napig reggeli/ vagy legalább valami keksz nélkül. Otthon is felkeles után 10-15 percen belül legalább 1-2 kekszet, ropit ennem kell, és reggelizni hogy ne hányjam el magam. Nekem az is kész kín, hogy az éngyomriteg tudom csinálni. 😞 sajnos nagyon rosszul vagyok ha nem elhetek. Így ez meg a legrosszabb kombó, mert ha csak iszom pl reggel, attól még rosszabb mintha nem ennék semmit. Valahogy nem tud ezzel a gyomrom mit kezdeni.😳

Egyszer megcsináltam a vizsgálatot még 7-8 éve, nem terhes allapotban, úgy kibírom, de így sajnos nagyon megjárom mindig. Nagyon cikinek érzem, de nem tudok mit csinálni. Most is épphogy kiértem a wc-re, annyira egyik pillanatról a masikra fordult vissza.

2023. júl. 31. 09:30
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Én sem birok reggeli nélkül létezni, de szerencsére ezt kibírtam.

Úgy tudom, ilyen esetben lehet reggelizni és azzal mérik, de a laborban vagy a háziorvos biztos jobban tudja. Úgyis kell új beutaló, majd megmondják mit kell ilyenkor csinálni.

2023. júl. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírom, első gyereknél kihánytam az egészet (nem az íze miatt, hanem borzalmasan megterhelte a szervezetemet). Utána kellett új beutaló, akkor zsemle+2 deci tej kombóval csinálták, azzal már nem volt baj. Második terhességemnél újra meg kellett innom azt a lötyit, végig nagyon szarul voltam, 2 órán keresztül az ágyon feküdtem a nyitott ablak alatt, csak így sikerült bent tartani.
2023. júl. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen olyan van,hogy 1 kifli,tej.Nekem is csináltak ilyet.Nekem kellett vinni.Én a kocsiban ettem meg,mert az emberektől is hányingerem volt.😅

Nem rosszbol írom,de terhesen ez volt🙄

2023. júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk szőlőcukrot adtak a hányós kismamáknak.
2023. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Csak a reggelizősnek pont semmi értelme.
2023. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 babyboom567 ***** válasza:
És pl az sem mindegy milyen zsemle/kifli.Mert van olyan ami 20gr szénhidrát, van amelyik 30,vagy olyan ami simán 40gramm ch.Illetve tök más a felszívódása,attól függően,hogy milyen lisztből készült.Tehát tök más eredmény lesz egy 20gr ch tartalmú purpur zsemle, meg egy vizes császárzsemle között,és ettől lehet fals eredményt kapni.
2023. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!