Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha nem bírom ki a terheléses...

Ha nem bírom ki a terheléses cukor vizsgálatot rosszullét nélkül, akkor hogyan lehet legcsinálni?

Figyelt kérdés

Az első terhessegemnél is kihánytam az első próbálkozásra. Ott megismételték, de alig bírtam ki akkor is. Most megint kihánytam😩

Azt modta a vérvételes hölgy, hogy ha ennyire nem bírom akkor mashogy szokták megcsinálni.

(Lehet reggelizni egy zsömlét+pohár tejet) de lehwt rosszulértelmeztem. Minden esetre nem szeretném 5-6x ezt végigcsinálni, de az biztos hohy nem fog menni legközelebb sem. Ennyire teljesen éhgyomorra🥺 pedig nagyon igyekeztem.


2023. júl. 31. 09:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Gondolom sztk alapon a hagyományos vizes zsemlére kell alapozni. Nem az a lényeg ennél a vizsgálatnál, hogy tized pontossággal belőjék, hogy mekkora ch bevitelre hogyan reagál a szervezet, hanem hogy ch/cukor terhelés után felugrik, majd visszaesik-e a szint a normál tartományba.
2023. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

Nyugat Europaban lakom, NINCS rutinszeru cukorterheles. Ha nincs indokolt elozmeny, csaladi halmozodas vagy egyeb problema.

A vezeto nagyhatalom Mo.n meg nem valtoztattak az 50 eves elavult protokollon ebben sem.

Ha nem birod, nem kered a vizsgalatot, ennyi.

2023. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám megbeszélni az orvosommal, hogy

(1) próbáljuk meg úgy, hogy reggel eszel 3 szál ropit (tényleg csak 3 szálat), az valószínűleg sokat nem befolyásol az eredményen.

(2) Ha ez nem működött, akkor veszel egy vércukormérőt otthonra, nem egy horror összeg. És szépen heti pár alkalommal megméred étkezés után 1 órával. Utánanézel, hogy mik a gyors felszívódású szénhidrátok, ha olyat ettél nagyrészt, akkor fél óránál is mérsz. Ha a méréseid gyakran megközelítik vagy 1-2 alkalomnál többször átlépik a 7 mmol/l értéket, akkor konzultáltok, hogy mi legyen.

2023. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Utolsóval nagyon egyetértek. Anyukám is pont ezt javasolta. Legalábbis a 2.pont. A ropi nekem nem fogná fel 2-3 órán át a hányingert/hányást. Sajnos ha nem eszek normálisan akkor az van mint ma.

De egy próbát persze megér, csak ez elég “szar” ahhoz hogy ne kelljen megint vegigcsinálni ilyen formában, hogy vagy-vagy.


Aki írta, hogy nem mindegy milyen zsemle, kifli, meg hogy nem ad rendes eredményt, annak meg sajnos csak azt tudom mondani, hogy ha állandóan kihányom az meg pláne nem ad rendes eredményt, még olyat se mint a kifli. 🤷🏻‍♀️


Nem tudok mit csinálni, sajnos nincs kontrollom felette. Pedig nyilván én is szeretném ha túllennék rajta, és meglenne az eredmény azt nem kéne azon izgulni, hogy megint kihányom. 😞

Na majd a nőgyógyász holnap megmondja, remélem.

2023. júl. 31. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!