Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hol voltatok kombinált genetik...

Hol voltatok kombinált genetikai vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Hamarosan mennem kell a 12 hetes genetikai vizsgálatra a SOTE-ra van időpontom,de elbizonytalanodtam. Az orvos ajánlott egy 220 ezer forintos vizsgálatot vagy a SOTEN ami 17 ezer forintba kerül. A védőnő azt mondta,hogy szerinte felesleges ilyen drága vizsgálatot csináltatni,mivel nagyon fiatal vagyok és nincs a családban súlyos genetikai beteg,ha esetleg probléma akad,utána lehet drágább vizsgálatot csináltatni. Elég vegyesek a vélemények a SOTE-ról,így talán a közép utat választanánk,ami magán,de nem kerül 220 ezer forintba.

23/N


ápr. 11. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csináltattam kombináltat.

A doki a szemembe mondta a 12. heti genetikai után, hogy mindenkinek ajánlaniuk kell, mert nagyon kell a pénz a kórháznak, de mivel tudja, hogy ápolónő vagyok, ezért négyszemközt elmondja, hogy szinte 100%, hogy makk egészséges a baba, de ha valaki kérdezné, akkor ő felajánlotta a kombináltat.. :’)

Igaza volt, makk egészséges, lassan 1,5 éves a kis csirkefogó.


Ha valami eltérést láttak volna a genetikai ultrahangon, akkor természetesen mentem volna további vizsgálatokra, de akkor sem a kombinált tesztet választottam volna.

ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsőnél megcsináltattam a kórházas (nálunk 15ezer ft) kombináltat. igazából ez az uh mellé egy plusz vérvétel.

Az uh tökéletes lett, viszont a vérvétel kihozta, hogy 1:32höz, hogy down-os. Nem hogy a családba, de még ismerősi körben sincs ilyen beteg. 26 voltam, a korom sem indokolta úgymond. Mi csak emiatt csináltattunk egy másik vizsgálatot (az 100ezer körül volt, nem 220). Ott kiderült makk egészséges.

Akkor mondta a doki, hogy a kombinált kórházas vérvétel egy nagy szar.

Ha a rokonság és a kor nem indokolja, ő megbízik csak az uh-ban is.


Így másodiknál már a 15ezrest sem csináltattuk meg, csak az uh-t.

ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első gyerekemnel a kórházban csináltak kombinaltat, ahol aztán szültem. Másodiknál maganba mentünk trisomy tesztre. 30 éves voltam akkor, nem számítottam korosnak, az ultrahangon is minden rendben volt, de olvastam, hallottam történeteket, így biztosra akartam menni.
ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

23 évesen első körben genetikai UH-ra menj, olyan helyre, ahol genetikus (nem szonográfus) csinálja a vizsgálatot. A SOTE nem tudom ilyen-e. János kórházban pl. nincs genetikus, szonográfus végzettségűek csinálják a vizsgálatot és a géppark sem olyan fejlett, mint egy magánklinikán, szóval a dokim a körülményeink miatt nekünk az Istenhegyit ajánlotta, ott negyvenvalahányezer egy genetikai UH.


Ott úgy zajlik, hogy felvesznek anamnézist rólad, párodról, családjaitokról, plusz a terhességről és megcsinálják az UH-t. Ha nincs semmi eltérés, bizonytalanság, és az anamnézisek alapján sincs semmi gyanús, akkor abszolút azon múlik a további (vér) vizsgálatok kérdése, hogy nektek az UH megnyugtató-e (23 évesen, ha a családjaitokban sem volt semmi ilyen jellegű betegség, akkor akár az is lehet) és _gond nélkül_ belefér-e egy Nifty, Trisomy stb. ára a költségvetésetekbe. Ha nem, akkor a kombináltat sem érdemes megcsinálni, mert az csak egy arányszámot, statisztikai számot ad, és ha nem jó akkor úgyis (gondolom) kértek részletes genetikai vérvizsgálatot.


Ha BÁRMI eltérést látnak az UH-n, akkor lehet kérni kombináltat, vagy ha tudod, hogy az sem nyugtatna meg, akkor egy genetikai vérvizsgálatot.


Nekünk pl. a tarkóredőt vastagnak mérték az Istenhegyiben, csináltattunk Trisomyt, annak az alapcsomagja (a kombinált része a 3 leggyakoribb betegségre) benne van az árban, azt meg is várhattuk helyben, 1 óra alatt elkészült és egy biológus szakember ott helyben el is magyarázta az eredményt és hogy a teljes vérteszt mire ad és nem ad majd választ. A kombinált már egyébként alacsony kockázatot mutatott, szóval egy picit megnyugtató volt. Utána a vérteszt eredménye negatív lett, de ha bármit találtak volna akkor az amniot ingyen elvégezték volna.

ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!