Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akinek nincs kocsija. Hogy...

Akinek nincs kocsija. Hogy oldjátok meg a vizsgálatokra járást?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 17:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tomegkozlekedes, kerekpar, taxi, ismeros.
2014. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azzal kezdtem szinte,hogy a védőnőt lemondtam,mivel abba a faluba,ahová lakcímileg tartozom,napi 1 oda 1 vissza járat van és 6 km.Ennyit meg nagy hassal,illetve később kisbabával egy irányba nem fogok menni,mikor lett volna másik lehetőség is: a kisváros,ahová minden környékbeli is járhat,csak én nem,mert én már a szomszéd vagyok :-(

Egyébként a kisváros sincs messzebb,buszmegálló pár perc:oda mindig busszal megyek.Labor,háziorvos(majd a gyerekorvos is) itt van,egyben minden,olyan nagyobb sztk.

Ha a kórházba kell mennem,az 35 km,akkor is buszozok,csak nem szállok le a kisvárosnál,hanem tovább megyek a végállomásig.Onnan még jó pár villamosmegálló és egy kis séta.

Ha a magándokimhoz megyek (havonta) az is 35 km,szintén busszal megyek,leszállok és elsétálok.

Ha a gyerkőcöt kell majd vinni orvoshoz,akkor is buszozunk majd: annyi,hogy felénk össze kell csukni a babakocsit,mert sok buszra nem lehet kinyitva felvinni és nem tudod előre,hogy épp milyen jön.Nem is baj,mert gyerekkel együtt,segítség nélkül macerás lenne,így a gyerkőc hordozóstól kiveszem,kocsit összecsukom;külön-külön felviszem és ennyi :-)

Mindent meg lehet oldani :-) Valahogy...

2014. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Amikor az elsőt és a másodikat vártam, még volt kocsim, akkor szépen önállóan tudtam mindent intézni.

Most a harmadikkal vagyok félidős, a kocsit a várandósságom elején el kellett adnunk. Tanyán lakunk, 5 km a legközelebbi kisváros ahová a mi irányunkból busz nem jár, onnan 30 km a megyeszékhely. Nyilván nem gyalogolok a főúton egy 2, és egy 4 éves gyerekkel kétszer 5 km-t. Így minimálisra csökkentettem a vizsgálatok számát: eddig két alkalommal voltam, a 11. és a 18. héten, és sikerült úgy intézni, hogy az UH és a vérvétel is a vizsgálat napján legyen. Olyankor a férjem visz el minket céges autóval - ami egyszerűen hangzik, de nem az - neki ez több óra kiesés a munkaidejéből, amit nyilván nem néz jó szemmel a főnöke, meg persze négyszer 35 km plusz autózás. Legközelebb a 24. héten megyek, aztán terv szerint még kétszer, és slussz. A végén NST-re tuti hogy nem fogok tudni hetente bejárkálni...

Sajnos más lehetőség nincs, nekem nem lenne képem ismerősöket megkérni a fuvarra, főleg hogy a két gyereket is vinni kell. Taxi nyilván anyagi okokból nem megoldható.

Szóval vannak helyzetek, amikor a tömegközlekedés nem opció, és a bejárkálási gyakoriságot kell minimálisra csökkenteni.

2014. ápr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én a 3.babánkkal vagyok terhes ,van kocsink is ,de soha eszem ágában nem jutott hogy autóval menjek ,minek, a séta mozgás kell ,van busz ,lábam és még a melóhelyemre is be kell mászkálnom mert most intézem az adókedvezményt is!

Ja és igen tömegközlekedéssel !

De bocsi a szülésre megyünk autóval

2014. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én is busszal járok. Legutóbb, mikor a 30 hetes UH-ra mentem, egy nyugdíjas öreg mami engem bökdösött hogy miért nem adom át a helyem az időseknek. (Nagyon zsúfolt volt a busz, ráadásul előttem is egy nyugdíjas ült kívül, belül meg a táskája!!!) Erre egy másik nyugdíjas elkezdi: "Látod mekkora tehén muszáj neki ülnie." Hozzáteszem hogy nem is híztam sokat, csak a hasam nőtt.
2014. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Autó csak kb. 100 év óta van, előtte is születtek emberek évmilliókon keresztül.
2014. júl. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!