Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 14 hetes terhes vagyok. Egy...

14 hetes terhes vagyok. Egy éve kivették az epémet. Mit tehetnék az ellen, hogy hajnali 4-kor ne gyomorfájásra keljek es pár perc múlva ne tömény epét hányjak ki?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat a gusztustalan témáért, de nagyon kellemetlen, és ha ez nem lenne, szó szerint semmi jele nem lenne a terhességemnek. Éjszaka hajnali kettő körül mindig ki kell mennem pisilni, de van amikor nem tudok visszaaludni, hetente 1-2-szer. 2-3 órán át forgolódon fáj a hasam, majd tömény vagy ha ittam vizet akkor higitott epefolyadékkal teli égető gyomornedvet hányok. Nagyon kellemetlen, probáltam kenyeret vagy zsemlet enni, de annyira erős a gyomorsavam, hogy fél óra sem kell és mintha nem is ettem volna semmit, mert a wc-ben nyoma sincs. A 2 perces kagylóölelgetés után egész nap semmi bajom nincs, csak ki vagyok merülve az álmatlanságtól, meg fáj a hasam. Legalább tartom a súlyom. :)

Tudnátok valami tanácsot adni, hogy elkerüljem az epefolyadék ekkora felgyülemlését?



2014. okt. 8. 04:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp beszéld meg a háziorvossal. Nekem 6 éve nincs epém, de 20 hetesen sincsenek ilyen durva tüneteim.

Nekem a citromos viz a gyomorsav problémákra sokat segített, meg tényleg probálj napi 5x, kis mennyiségeket enni.

2014. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az evessel nincs problemam. De alvas kozben senki nem eszik, ha vacsorazok, ha nem akkor is reggelre kiurul a gyomrom.(Bar szerintem nincs olyan ember akinel ne igy lenne) Es ezt a jelenlegi nodokim se erti meg. Amikor masodszor voltam nala terhesvizsgalaton nem ertette meg, hogy az egy hettel elotti vizsgalat ota szarul voltam nem tudtam enni. A sarga foldig lehordott, mert nem hitte el hogy 80 kilos letemre nem tudok zabalni. Aztan amikor megmert es kiderult fogytam 3kilot az asztal ala csuszott mert nem tudott tovabb szapulni. Hetfon megyek hozza utoljara, mert betegalomanyba megy, de en nem megyek vissza hozza, ha visszajon. A citromos vizet probaltam, de hajnalban az sem segit.
2014. okt. 8. 12:29
 3/5 anonim válasza:
0%
kend be a hasadat túróval.
2014. okt. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az epedet vettek ki, nem a gyomorsavad sok.


Cholagol cseppet vegyel gyogyszertarban, este igyal 25 cseppet.

2014. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mivel egy évvel ezelőtt súlyos gyulladás alakult ki az epémben mely attól alakult ki, hogy az egyik epekő elindult az epevezetékben és elzárta, és életmentő műtét során eltávolították azt, és a nagyjából maroknyi mennyiségű követ belőle a kezembe adták, és ha akarod meg is mutatom őket, ez a kijelentés nem helyén való. Mivel az epét a máj termeli és az epefolyadékot az epehólyag tárolja és a hólyag eltávolítása után az epefolyadék közvetlenül a gyomorba ürül az feltud gyűlni a gyomorban különböző hatásokra, légy szíves nézz utána az anatómiának, mielőtt olyan kijelentéseket teszel ami nem igaz.
2014. nov. 6. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!