Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnő tényleg jön többször...

A védőnő tényleg jön többször látogatóba? Hányszor, milyen sűrűn? Mibe köthet bele?

Figyelt kérdés
2015. szept. 11. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt nálam kétszer volt, utána egyszer - a gyerek orvosi rendelő mellett lakunk, én elég sűrűn mentem a tanácsadásra.

Bele kötni semmibe nem fog. Amiért szolhat -a te és a gyereked erdekeben- az a tisztaság, lakás állapota, babafelszerelesek.

2015. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan olyanra gondolok, hogy van egy kutyánk s egy cicánk, akik bent alszanak meg ha hideg van, akkor bent lehetnek. Szigorúan csak a földön,bútorokon nem. Ez gond lehet?
2015. szept. 11. 14:43
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
maximum megjegyzést tesz rá, de emiatt nem fog panaszt tenni. A többségük hivatalból megy ki nem azért hogy kötekedjen. Az én védőnőm például csak annyit nézett milyen a gyerekszoba van e víz gáz, a maradék időben rengeteget segített, tanácsokkal, bepakolni, stb. nagyon jó fej, rendes lelkiismeretes. Egyszer szülés előtt jönnek ki egyszer meg utána, ez a minimum, ennyiszer minimum kellene, az enyém jött még párszor mert én kértem, de nem a lakás miatt hanem segíteni bizonyos dolgokban.
2015. szept. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sokszor volt már, volt, hogy felhívtam amiatt mintha valami lenne a gyerek fejbőrén, akkor is kijött, mikor szemműtétje volt a gyereknek azután is eljött megnézni stb. nekem segíteni szokott tanácsokkal, melyik gyógyszer, vitamin lenne jó stb. Nem kötött bele eddig semmibe se.
2015. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Max annyit mond, hogy terhesen nem neked kellene a macska almot pucolni és érdemes a baba születése után gyakrabban takarítani, mert a macska/kutyaszor allergizalhat
2015. szept. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt már nem is említem, hogy kijött fürdetni is a babát az első pár napban, mert bénáztunk stb...
2015. szept. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az ilyenek miatt nem aggódom, csecsemő s kisgyermek gondozó a foglalkozásom. :)


Köszönöm a válaszoka! :)

2015. szept. 11. 14:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmibe nm köt bele, csak körülnéz.
2015. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Biztos fent van valahol a neten, azt hiszem az első hónapban hetente jön, utána havonta fél éves koráig, aztán csak évente.

Nem kell ilyen ellenségesen hozzáállni, ő alapvetően azért van, hogy neked segítsen. Más nyelvekben nem is védőnőnek hívják, hanem ápolónőnek, vagy ilyesminek.

Kötözködni akkor szokott, ha nem engedik be, vagy pl. látja, hogy egy gyereket éheztetnek, ilyesmi.

Egyébként csak tanácsokat ad, amelyeket vagy megfogadsz, vagy nem, de csak bólogass szépen, még ha nem is értesz egyet vele, ennyi.

Egyébként az állatokat tudom én, hogy nagyon szereted, de a macskától pl. nagyon csúnya betegségeket lehet elkapni, én azonnal kizártam, hogy megtudtam, hogy terhes vagyok.

2015. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem ellenségesen állok hozzá, csupán egy ismeretlen helyzet.

Elhiszem, hogy Te kizártad a macskát mi nem fogjuk. Ad egy, családtag. Ad kettő, havonta van féreghajtva, ivartalanított, minden oltása megvan, havonta vesznek tőle vért, ellenőrízni a betegségeket. Nyilván, aki nem így bánik az állatával az nem érti ezt. (Tudod, ha odafigyelsz nem terjeszt betegséget.)

A buszon több betegséget kapni el, mint tőle. Ettől függetlenül a gyerek szobába nem lesz bejárása, a bútorokra sem jár fel. Nem fogjuk kizárni.

2015. szept. 13. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!