Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan előzzem meg a túlzott...

Hogyan előzzem meg a túlzott hízást?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál, először, megmérték a súlyomat , testmagasságomat. Súlyproblémákkal küszködök így is, hol 60kg vagyok hol 80...amikor tinédzser voltam akkor mikor 100 kg mutatott mérleg lefogytam, 62 kg ra fél év alatt..(semmi sport nélkül, egyszerűen csak nem ettem szénhidrátot)

Most kismamaként, 6 hetesen. 100kg vagyok... ez borzasztó, és tudom hogy még csak nagyobb darab leszek. Szeretném a tanácsotokat kérni hogy miként hogyan csináljam? Megint ne egyek szénhidrátot? Vagy mi az amivel nem hízok még vagy 20 kg ot de mégse ártok a babámnak?


2015. okt. 13. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
160 grammos szénhidrát diéta (neten sok mindent találsz róla). Én is így ettem a terhességem alatt mert terhességi cukorbetegséget állapítottak meg nálam a 22. héten. 102 kilóval kezdtem a terhességet és 96-al jöttem haza szülés után a kórházból. A kislányunk 3190 grammal és 52 cm-el született, most 5 hetes.
2015. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elmondanád nekem hogy ez micsoda?
2015. okt. 13. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Napi 160 gramm szénhidrátot ehetsz, 6 étkezésbe elosztva. 3 óránként kell enni, 7-10-13-16-19-22 órakor. Szénhidráttartalma szinte minden élelmiszernek van, kivéve húsok, tojás, illetve az 5 g-nál kevesebbet tartalmazó zöldségeket nem kell számolni. A többit mindent igen! Cukor, méz, fehérliszttel készült pékáruk felejtősek.

Különbség van gyorsan és lassan felszívódó szénhidrát között. Ami gyümölcs az gyors, + a krumpli és azt hiszem a sütőtök is, de ebben nem vagyok biztos.

A napi első és utolsó étkezés csak lassú szénhidrátot tartalmazhat, a többiben lehet gyors is, de többségében lassú kell legyen.

Reggeli: 30 lassú, Tízórai 20 lassú vagy 10 gyors+10 lassú, Ebéd: összesen 50, ebből 20 lehet lassú, Uzsonna: ez lehet 20 gyors, Vacsora: 30 lassú vagy 20 lassú +10 gyors, Utóvacsora: 10 lassú

Gyors helyett lehet lassút enni de fordítva nem.

2015. okt. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. okt. 13. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Mintaétrend


Nekem ez az oldal is hasznos volt amikor olyan helyen voltam, hogy nem volt nálam a konyhai mérleg.

[link]

2015. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom
2015. okt. 16. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem sajnos terhességi cukorbetegségem lett, és így nekem is diétáznom kellett.

hát 39 hétben tartok, eddig 7 kg-val vagyok több, mint ahogy kezdtem a terhességet.

Fehér liszt, és abból készült termékek ( kenyér, péksüti, tészták) cukor kerülése!

2015. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!