Váltsak háziorvost?

Figyelt kérdés

Pár éve költöztem a lakóhelyemről, ahol felnőttem, egy másik településre, kb. 20 km-re onnan. Még a régi háziorvosomhoz vagyok bejelentkezve - szimpatikus, jó fej doki, elégedett voltam vele, jó viszonyban voltunk.


Mióta elköltöztem, nem voltam beteg, szóval a mostani lakhelyem háziorvosával még nem volt dolgom, de állítólag idősebb, vaskalapos, "nehéz ember". Egy ismerősünk kisgyerekét csúnyán félrekezelte (tüdőgyulladásra kezelte, pedig asztmás volt).


Most terhes vagyok, és hezitálok, hogy még a régi háziorvosomnál maradjak-e (macerás az utazás), vagy jelentkezzek át a helyben levő öreghez.


Ti mit tennétek? Végigcsinálnátok a terhesgondozást a régi dokival, vagy már most átjelentkeznétek, mert a kisgyerekkel valószínűleg nem fogok tudni mindig 20 km-t utazgatni?


2016. jan. 27. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvoshoz nem kell járni, én csak azért mentem vagy 4x mert magánorvosom volt és nem adott beutalókat. De sztk-n keresztül még az EKG-t is kórházban csinálják.

Egyébként szabad orvosválasztás van, biztosan van ott több orvos is, ne menj olyanhoz, akivel hezitálsz már most.

2016. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Falun lakom, helyben nincs több orvos. A régi lakhelyemen 2 volt, az ósdi vaskalapost ott is elkerültük.

Magán-nőgyógyászhoz járok, akkor legfeljebb majd a régi dokimtól kérek beutalókat, ha arra kerül a sor? (Szívesen fizetek érte, szerencsére nem okoz gondot, ha az SZTK-nál jobb vizsgálatokra, szűrésekre van lehetőség.)

2016. jan. 27. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A terhesgondozást nem a háziorvos végzi, itt valami félreértés van. Ez az orvos most felnőtt háziorvos, vagy gyerek? Mert írtad, hogy valaki gyerekét is félrekezelte. Neked kell háziorvos, vagy a születendő kicsidnek?

Én soha nem ítélek addig, amíg nem tapasztalom meg, milyen az az ember, akit éppen szidnak. A mi gyerekorvosunkat is sokan szidták, én pedig nagyon is meg vagyok vele elégedve. Így lesz ez később is majd az óvodában, iskolában, mindig lesznek bőven elégedetlenkedők.

Én elhiszem, hogy sok orvos ki van akadva az okoskodó szülőktől, hiszen ma már mindenki a neten tájékozódik és diagnosztizálja magát vagy a gyerekét mindenféle alaptudás nélkül.

Szerintem neked is a legkényelmesebb első körben, hogy lemész ehhez az új orvoshoz és meglátod, hogy mégis milyen ember. Tedd fel a kérdéseidet, meglátod, hogy reagál. Pár alkalom után még mindig ráérsz eldönteni, hogy maradsz-e nála, vagy keresel mást.

2016. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért 20 km nem távolság, még gyerekkel sem.
2016. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nincs jogsim, tömegközlekedéssel meg át kell szállni, jó esetben egy óra az út.


Lehet, hogy hülye kérdés, de szerencsére eddig nem sok kapcsolatom volt az egészségügyi rendszerrel: kéne lennie külön gyerekorvosnak? Nagyobb településeken ez nyilván alap, de nálunk felnőttet, gyereket mindig ugyanaz a doki kezelt.


Ha úgy döntök, hogy átjelentkezem, az mennyi papírmunkával, macerával jár? Ki kell kérnem a kartonomat a régi dokitól és a kezébe nyomni az újnak, vagy valami hivatali rohangálás is kell hozzá?

2016. jan. 27. 12:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi dolgod nincs az átkérésnél, ezt az orvosok egymás között intézik. Bemész az új orvoshoz, megmondod, hogy hozzá tartozol körzetileg, elmondod a régi orvos nevét, a rendelő címét és ő átkéri a kartonodat.
2016. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonlo helyzetben vagyok, mint te, annyi kulonbseggel,h van jogsim, autom es 10 km a tavolsag. Fel eve koltoztem el egy masik telepulesre es a regi, bevalt haziorvosomhoz jarok vissza. Nekem o csinalta az EKG-t, adja a beutalokat' tappenzes papirt. Voltam vizelettenyesztesen, o nezte meg az eredmenyt. Engem megnyugtat,h tudom, jo kezekben vagyok, meg ha egy kis kellemetlenseggel is jar.
2016. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező,


Jelenleg én is babát várok, és sajnos tavaly változtak a törvények, így az összes beutalót amivel a kórházba kell menni, azt a házi orvos adja már idén!!! Ráadásul a kiskönyv is változott és a beutaló a kiskönyvben található meg, amit a házi orvos kitölt és a mi kórházunkban 4 példányban kérnek erről fénymásolatot a vérvétel előtt! Számomra értehtetlen, hogy TB mellett erről is nekünk kell gondoskodni!??


És több vizsgálatra is kell menni a házi orvoshoz a terhesség folyamán, így én azt tanácsolom, jól gondold át, hogy ki lesz az. Maradhatsz a réginél is, de választhatsz újat és bárkit, mert szabad orvos választás van, nem kell feltétlenül a körzetit. :)

2016. jan. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!