Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező a helybeli védőnő?

Kötelező a helybeli védőnő?

Figyelt kérdés

Most vagyok először terhes és elég tapasztalatlan vagyok még az ilyenekben és csak arra volnék kíváncsi, hogy muszáj a helybeli védőnőhöz menni terhesgondozásra vagy máshová is lehet? Nem igazán szeretném a helyi védőnőt belevonni ezekbe pár ok miatt de az lényegtelen.

9 hkm


2016. dec. 14. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Védőnőt nem lehet választani, de le lehet mondani a szolgáltatást.
2016. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem kötelező? Például akkor 12 hetes UH-ra hogyan kapok beutalót?
2016. dec. 14. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell külön beutaló.A kiskönyvet megkapod első találkozáskor.Azzal mehetsz uh-ra.Utána ha akarod,akkor lemondod.Viszont ebben az esetben a gyermekvédelem fog kimenni hozzátok,hogy megnézzék minden rendben van e.
2016. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk az orvostól?
2016. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. dec. 14. 19:06
 6/9 anonim válasza:
0%
Nekem az állandó lakcimem Bp-en van az anyukámnál, de pest megyében lakunk egy községben. Én itt jártam védőnőhöz. Mikor megszületett a baba, hivatalból megtudta a bp-i kerületi védőnő és ment a bejelentett címemre hogy megnézzen bennünket. Szóval lehet h járhatsz máshoz is....
2016. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

A hatályos jogszabályok nem teszik lehetővé a szabad védőnőválasztást. Ez azt jelenti, hogy mindegy mi van a lakcímkártyádon és mindegy, hogy melyik védőnőt szeretnéd, ahhoz kell járnod, aki területileg illetékes, ahol életvitelszerűen élsz. Ez a kötelező várandós gondozás része. Ha írás lemondasz a szolgálatatásról, akkor a védőnőnek jelzési kötelezettsége van a család- és gyermekjóléti szolgálat felé, akik felveszik veled a kapcsolatot és megvizsgálják a körülményeidet illetve azt, hogy miért mondtál le a védőnői szolgálatról.

Egy gyermekvédelemben dolgozó kismama

2016. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. dec. 15. 19:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ilyenek se kellenek mert a rendes tömeggyártás a megoldás mindenre.
2016. dec. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!