Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nagyon nagy baj ha csak...

Nagyon nagy baj ha csak tenyleg a legszuksegesebb vizsgalatokra megyek el?

Figyelt kérdés

Orvos fobiam van . Mar elore rettegek panikolok ha tudom h mennem kell. Egy egyszeru recept iras is kinszenvedes nekem.


Mi az ami feltetlen szukseges egy terhesseg alatt?

Mi a legkesobbi elso idopont amikor mar tenyleg el kell menni.

Panikrohamokkal lehet szulni ?

Megengedett e ilyen esetben az otthon szules ?


Vegre sikerult es pozi lett de mar elore felek!


2017. máj. 14. 18:31
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Ohh koszonom vegre valaki ! :-)
2017. máj. 14. 19:45
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Tudom,ez nem válasz a kérdésedre és nem is szeretnélek megbántani, csak szeretném felhívni a figyelmed valamire: igen,elhagyhatod a kórházat szülés után babástul, de én nem tenném. A lányom pl. csak másnapra sárguló be,de akkor kék fény alatt kellett tartani, ezt ott helyben meg tudtàk csinálni,bármikor oda mehettem hozzá, nem kellett az osztályra bejárkálni minden nap és ott hagynom. Nem véletlenül van előírva az a 3 nap,hanem mindkettőtök érdekében. De,ha nem is lép fel ilyesmi probléma,akkor is biztonságosabb ott, macerás lehet a tejbelövelés,a szoptatás,ott segítenek és sok más dolgot is elmondanak,megmutatnak (egy dolog olvasni róla és másik megcsinálni). Jó,hogy nincs egyedül az ember az első pár napban,mikor rázúdul az anyaság. Csatlakozom azokhoz,akik azt mondják,ez öznőség. Most már nem Rólad szól minden,muszáj kicsit "átrendezni" magadban a dolgokat,persze nem szűnik meg a pánikbetegség,de mérsékelhető, kívánom,hogy a gyermeked erőt adjon hozzá! Majd a babával is rengeteget kell járni orvoshoz.... Gondolj arra,hogy ezeken a viziteken tudod meg,hogy minden rendben van e a babáddal, a terhesség eleje lelkileg általában nehezebb,mert semmiből nem tudsz következtetni a gyermeked hogylétére.
2017. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer megállapítja,hogy van szívhang, aztán 12 és 18 heti uh, terhesség végén pedig hetente vizsgálat.

Nem nagyon fogod föl, de a gyerek élete és egészsége a tét.

Az elsőnek pedig igaza van, ráadásul ha szükség lesz császárra,az orvos meg sem kérdez majd.

Ne légy már ilyen önző!

2017. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlen tartanak benn tovább császárral, nálunk mindenki 3 éjszaka van ott. Pénteken született, hétfőn jöttünk haza. Császárral
2017. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező vizsgálatok:

- terhesség megállapítása, beutaló a védőnőzőz (kb. 7-8. hét)

- első trimeszteri labor(a normál dolgokon kívül mást is néznek, pl. vércsoport-ellenanyag, stb.)

- 11.-13. hét között genetikai UH (pl. tarkóredő)

- ha elmúltál 37 éves genetikai tanácsadás

- fogászati és belgyógyászati (háziorvos, pl.: ekg) vizsgálat

- 18.-22. hét között genetikai UH

- 24.-28. hét között labor és cukorterhelés

- 30.-32. hét között UH

- 36. hét UH

- 36.-37. hét labor

- 36/37. héttől NST/CTG hetente (túlhordásnál naponta)


- nőgyógyászati vizsgálat a terhesgondozást végző orvosnál 4-5 hetente


---------------------------


Személyes véleményem, hogy ritka önző vagy, én sem szeretem a kórházat, gondolom, hogy senki sem, de itt és most nem én vagyok a lényeg, hanem a gyerekem és az Ő egészsége, épsége, ezért ki lehet bírni szerintem.

2017. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Nem tudtam h a panikbetegseg es fobia onzoseg ...

Tessek megerteni nem viccbol csinalom !

Mar ha a tvben ilyen megy rosszul leszek, benyugtatozva megyek fogaszatra, vagy mas nem kijaros orvoshoz.

A hazi orvosom tudja ezt, o mindig kijon hozzam de egy terhesseg alatt ez nem megoldhato.

Viszont az sem h nyugtatokon eljek abban az idoszakban !


Szoval aki leonzozot annak azt kivanom csak egyszer az eletben elje at azt amit en. Remelem utana atgondolja amit most irt! Es amiben megbantott engem igy latatlanul!


Aki rendesen valaszolt annak koszonom !

2017. máj. 15. 05:41
 17/33 A kérdező kommentje:

Ha mar ilyen okosak vagytok

Melyik a jobb ?

A terhesseg alat majdnem vegig benyugtatozva elni ?

Vagy gyogyszer nelkul de minimalisra csokkenteni a stress faktort ?


De mit is vartam itt? Emaptia 0 de a kotekedes megy!

2017. máj. 15. 05:48
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Először inkább célszerű lett volna magad helyre tenni, mert "bármi" jöhet, ami miatt gyakrabban kell menni, akár be is fektethetnek, és elég nagy kín mindenkinek, ha naponta kell pszichiátriai konzíliumot kérni, mert különben rosszul vagy. De most már mindegy, szóval szerintem konzultálj a pszichiátereddel, hogy hogyan tovább, mert láthatóan nem vagy egyensúlyban, és ez veszélyes a terhességedre (láthatóan nehezedre esik az együttműködés, mert a pánik ural nálad mindent).


Az normális, hogy félsz egy császártól, félsz a szüléstől vagy a bajtól, de hogy egy recept gondot okoz... Nemcsak a terhességgel, hanem az utána lévő gyerekgondozással is sok bajod lesz. Ezt most kell helyre tenni, és nem a menekülési útvonalakat keresni.


(Egyébként a szorongásos zavarok terápiájának a legfontosabb része az, hogy nem szabad hagyni a szorongó személy menekülését, hanem a szorongást és pánikot kell oldani. Egy pszichoterápia lehet jót tenne neked.)

2017. máj. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt átgondoltad hogy a gyerekkel is elég sokat kell majd orvoshoz/orvosokhoz járni?

Vagy az nem okoz gondot, csak ha te vagy az alany? :)

2017. máj. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Nem a szulestol felek! Nem a betegsegektol!

Van apuka aki majd elviszi a babat orvoshoz ha kell. Elvegre ketten valaltuk a gyereket igy az a helyes ha az apuka is kiveszi a reszet benne ! Vagy a gyerekorvos kijar hozzank. (ez valahogy szamomra nem olyan panikkelto dolog)

Mint irtam rendesen es rendszeresen jarok a terapeutamhoz, eleg sokat elertem mar, pl mar nem ajulok el ha feher kopenyt latok, be tudok lepni egy rendelo ajtajan anelkul h osszeesek remegve. Es hasonlo aprosagok.


Mivel a gyerek mar uton van igy asszem az elotte levo terapiarol mar lekestem ! Es szerencsere a csaladom tamogato kornyezetet biztosit.

2017. máj. 15. 09:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!