Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Köteles vagyok engedni a...

Köteles vagyok engedni a védőnőnek, hogy lemérje a súlyomat?

Figyelt kérdés
Nem hiúsági kérdésről van szó, hanem arról, hogy előző terhességem alkalmával egyfolytában másból sem állt ki a védőnőnk, minthogy folyton azt sulykolta belém - egészséges kismama létemre - hogy diétázzak, meg gyümölcsöt se egyek, mert egy pár szem eper is tele van kalóriával. Mindig tiszta ideg voltam, mielőtt mennem kellett tanácsadásra, hogy vajon mit fog beszólni, milyen fejmosást kapok 1-1 kiló súlygyarapodásomhoz. - Csak jelzem, hogy a terhességem alatt összesen 6 kilót híztam, azt is csak nagy nehezen a végére, a kórházból meg -4 kilóval könnyebben jöttem haza. Úgy, hogy nem fogyóztam, ahogy mondta, hanem azt ettem, ami jólesett. Egy év szoptatással viszont feljött rám 11 kiló. (Csak akkor volt elég tejem, ha normálisan ettem, persze minden egyes kalória be is épült szépen, de az bőven kárpótol érte, hogy tudtam szopiztatni). Most várandós vagyok a kistesóval, és következik, hogy jelentkezzek nála, de már gyomoridegem van tőle előre. Nagyon erőszakos. Arra gondoltam, hogy a saját nyugalmam érdekében megkérem, hogy a súlyomat ne méricskéljük. Visszautasíthatom-e a gondozás ezen részét? Más kismamák, akiknek hasonló tapasztalataik vannak: ti mit tettetek vagy tennétek? Próbáltatok ellene "védekezni"? Máshol is megvan ez a "fogyasszuk le a kismamákat" mentalitás? A 175 centimhez most vagyok 85 kiló, tudom, hogy sok, de nem terhesség alatt akarom lefogyni.

2017. júl. 17. 11:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Az a 9 kiló sem 9 mindenkinek...

[link]

2017. júl. 17. 15:56
 12/25 anonim ***** válasza:
78%
és az ilyenért,hogy koraszülött babát fogyóztassunk, nem jelentette a barátnőd? Mert ez konkrétan gyermekveszélyeztetés, ha jelentette volna, most téged sem boldogítana..
2017. júl. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"És ahogyan írták: ez alkati dolog is, nem gondolom, hogy egészséges terhesség alatt koplalni. Mert oké, hogy a gyerek elveszi, amire szüksége van, de a nincsből nem tud mit elvenni, legyen szó vitaminról, nyomelemről, tápanyagokról."


Nem koplalni kell, csak meg kell válogatni, hogy mit eszel és mennyit. Pl. mikor a kismama jön azzal, hogy hát ő csak gyümölcsöt nassol a napi öt étkezése között. Ja alkalmanként másfél kilót, ami tiszta cukor és kalória és csodálkozik hogy miért hízik és ez miért nem tetszik az orvosnak.


Másik az, hogy én nem ismerlek se téged, se a védőnőt, biztos vannak speciális esetek, ettől függetlenül még tény, hogy a legtöbb kismamának vagy hízni se kéne, vagy nem sokat, ehhez képest sokan a kiindulási 90 kilójukra is rászednek 20 kilót, mert ők most terhesek, vagy már a 20. hétre, mikor az a szegény gyerek még csak 30 deka már felszedtek 7-8 kilót, aztán fel vannak háborodva, hogy valaki ezt szóvá teszi. És az is tény, hogy nem azért teszik az orvosok szóvá, hogy "lefogyasszanak", vagy mert a kismamák külseje érdekli őket. Csak erről senki se vesz tudomást, csak megy a háborgás, hogy milyen alapon kritizálja bárki az ő súlyukat, jóazahogyvan..

2017. júl. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%
13, ebben a hosszú szónoklatban (amiben igazad van, nem vitatom) hol van a kérdező meg a védőnője? Mert hogy 6kgt hízott, az azt jelenti, hogy a saját súlyából fogyott, mivel a baba+stb 9-12kg...
2017. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

A kérdező nem csak magáról kérdezett, hanem arról is, hogy máshol is van-e ilyen fogyasszuk le a kismamát mentalitás, mikor leírtam, hogy igen van és miért van, akkor meg jött azzal, hogy nem ismerem az ő védőnőjét. Ami valóigaz, hogy nem ismerem és őt sem ismerem, épp ezért írtam le, hogy

1. fontos, máshol is van

2. miért az (amúgy itt is megjelenik, hogy de leadtam, meg nem lettem csíkos én se, holott senki se EZÉRT mondja, de amint látjuk nem jut el)

3. az, hogy ő magáról mit gondol az egy dolog, ezt mi innen nem látjuk, nem tudjuk, de tényleg nem árt elgondolkodni, mert folyamatosan azt nyomja, hogy ő nem fog éhezni, meg fogyózni meg blablalba, holott erről szó sincs, senki, sehol nem akarja éheztetni a kismamákat


Mivel tényleg lehet, hogy a védőnője a hülye, ezért én voltam az is, aki leírta, hogy egyébként nem kötelező vizitelgetnie a védőnőnél, meg méregettetni magát, ha nem akarja. Orvos látja nyilván úgy is, az a fontos, nem a védőnő, még akkor is ha nem egy hülye. De azért ne csináljunk már hiúsági kérdést abból, ha valakinek mernek szólni, hogy elég lesz a hízás. 175 centihez 85 kiló, és még most kezdi a terhességet, biztos lehet benne, hogy fognak neki szólni nem is egyszer, hogy figyeljen a súlyára és az étkezésére, az lenne a baj, ha nem szólnának.

2017. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem igen, hozzá tartozik a mérés a terhesgondozáshoz. De nem szabad hagyni, hogy ez megmérgezze a napjaidat.


Mi van, ha ezt, amit leírtál, őszintén elmondanád a védőnőnek? Hogy rettegsz tőle és a javaslataitól. Hogy igenis azt akarod enni, amit megkívánsz, és kész. Hogy úgy akarod várni a gyereked, hogy boldog vagy attól, amit eszel. A te boldogságod is beleépül e gyerekbe. És szó sincs olyanról, hogy eleve bajod van, és amiatt kellene diétázni, igaz? Akkor meg, nem lehet baja.


Aki meg itt valaki mást bántott, hogy kórosan sovány volt, annak nincs igaza. Vannak, akik soványak, akármit is esznek, ez van. És semmi bajuk, sőt. Különbözőek vagyunk, a számok nem mindenkire stimmelnek.

2017. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Természetesen oda fogok figyelni, bár most annak örülök, ha egyáltalán bírok enni. Megint 2 kiló mínusznál tartok :S (Nem önszántamból, úgyhogy ezért nem érdemlek dicséretet.) Semmi más bajom nincs, nem is volt előző terhességem alatt sem. Az orvosom is megkérdeztem, még előző terhességem alatt, nem baj-e, hogyha kevesebbet mutat a mérleg, mert aggódom a babám egészsége miatt. Ő mondta, hogy a terhesség nem a kemény fogyókúra ideje, de megnyugtatott, hogy ha egészséges étrend mellett fogyok havi pár kilót, az belefér, akkor jelenthet a súlyváltozás problémát, ha hirtelen történik nagy mértékű változás (+-), illetve ha a fogyás/ tápanyaghiány miatt a baba nem fejlődik rendesen, de nálunk ilyenről szó nem volt szerencsére :) Ugyanakkor persze azt is elmondta, hogy nagyon sokat hízni kifejezetten káros, de ezt általánosságban, mert nálam ez a probléma nem állt fenn.

Sokan meg nem mondanák azt sem, hogy annyi kiló vagyok, amennyi, biztosan van benne szerepe annak, hogy hosszú évekig keményen sportoltam: kondi, katate, úszás, versenybringa, de nem ám el tingi-lingizve, hanem nagyon komolyan vettem - imádtam mozogni, és ezért szépen fejlődtem is, ennek a mai napig is megvannak a jótékony hatásai, többek között az, hogy a szívem jó, a vérnyomásom kiváló. Na ez az, amire büszke vagyok, mert ezen keményen dolgoztam.

Kedves utolsó hozzászóló! Igazad van, hogy ez lenne a legtisztább, ha a sarkamra állnék és őszintén beszélnék a védőnőmmel erről. Lehet ezt is fogom tenni, csak tartok a reakciójától :S Kár, hogy a védőnőt nem lehet választani, jó lenne olyan, akiben tényleg meg tudok bízni, hogy nem tanácsol hülyeségeket. Az orvosom ilyen, őbenne megbízom, és be is tartom, amit mond, mert tudom, hogy az a javunkat szolgálja, és amit mond, azt szakmai tudása és sok éves tapasztalata alapján teszi, nem a szubjektív véleményéből, amit a szakmaiságával álcáz. Ja amúgy a védőnőm ellene is uszított: miért kell havonta menjek hozzá, csak pénzlehúzás, kihasználás, lógjak be 1-2 időpontot nála, stb. Akkor volt először, hogy megingott benne (a védőnőben) a bizalmam. Én örültem neki, hogy havonta kapok egy visszajelzést arról, hogy minden rendben van a babával, és meg tudom beszélni a felmerült kérdéseket.

2017. júl. 20. 06:43
 18/25 anonim ***** válasza:
57%
Ezt a védőnőt fel kéne jelenteni a felettesének, méghozzá írásban, hogy nyoma legyen, mert konkrétan több ember, gyerek egészségét veszélyezteti. És nem szabad, hogy ez folytatódjon olyanok közt, akik kevésbé tájékozottak és öntudatosak.
2017. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
57%
amúgy pontosan ezért merik ezt megcsinálni, mert mindenki hallgat, és senki nem jeleti őket
2017. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Én is mondtam az ismerősömnek, hogy ez így nem jó, legalább valami felettes-félének kellett volna szólnia, hogy ha már maguk miatt nem is, azért, hogy később mással ez ne fordulhasson elő, de szegénynek pont elég volt, hogy a pici babája miatt aggódott, meg bűnösnek is érezte szerintem amiatt magát, hogy megfogadta a védőnő tanácsát. Vagy nem tudom, lehet, hogy tart is tőle.
2017. júl. 20. 12:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!