Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező a védőnőhöz járni?

Kötelező a védőnőhöz járni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy az anyasági támogatáshoz a védőnő és a nőgyógyász pecsétjei kellenek vagy elég a nőgyógyászhoz járni? Én csak a nőgyógyászhoz járnék. Feleslegesnek tartom a védőnőt : súlyt, ruha nélkül reggel kell mérni ( már ebbe is belekötött múltkor, hogy majd mutat többet a mérleg, ha lesz rajtam több ruha- nah erre nem vagyok kíváncsi, alapvető dolgokat nem mondott el, amikor kérdeztem a testmozgásról) . Megbeszéltük, hogy eljön hozzánk, vártam rá és mégsem jött. Amikor felhívtam, azt mondta, mivel nem dolgozok úgyis tudok hozzá alkalmazkodni. Természetesen alkalmazkodom, de attól még nem ülök egész nap itthon. Szóval tisztelem minden védőnő munkáját, de én inkább a nőgyógyászomhoz járnék havonta és végig. A súlyomat itthon tudom mérni a vizeletet pedig megnézi az orvosom. Köszönöm az értelmes válaszokat.
2017. aug. 14. 00:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Az anyasági támogatáshoz két éve kellett a védőnő pecsétje is, ez biztos. Szerintem ez nem változott. Egyébként is kénytelen leszel védőnővel kapcsolatot tartani, ez kötelező, ha már megszületett a baba, különben molesztál a gyámügy. Azt tudom esetleg javasolni, hogy ha a jelenlegi nem elfogadható, akkor meg lehetne beszélni egy olyannal, aki megfelelőbb, hogy vállaljon el. Nekem nem ez volt az oka, én a gyerekorvost választottam máshonnan és megkérdeztem az ő védőnőjét, hogy járhatunk e hozzá ezután. Járhattunk, bár nem tudom, hogy milyen jogi alapja volt ennek... Mindenesetre szerintem próbálj vele beszélni, hogy ne ossza be az idődet, ha pedig nem megy, próbálj váltani. Sajnos jobbat nem tudok... Minden jót kívánok
2017. aug. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

A nőgyógyász vagy a háziorvos, vagy a védőnő pecsétjei jók. Hogy melyik, tök mindegy. Van védőnő pl. aki arról se tud, hogy neki is kéne adni és nem is ad, hanem elhajt a ferde fäszba - már elnézést- hogy kérjél az orvostól...


A védőnőt meg csak a baba születése utáni dolgokban tették "szigorúbbá" amúgy a terhesség alatt sok értelmeset nem csinál. A tiéd még egy paraszt is úgytűnik. Mi az, hogy nem megy és akkor beszólogat, hogy jaj hát neked úgyis mindegy, mert nem dolgozol? Anyja seggét, mit gondol ott fogsz ülni és boltba se mégy el, mert mi van, ha pont akkor állít be? Őket kell mindig sajnálni, hogy annyi kismamájuk van, hogy nem győzik, pont azért lehetne annyi esze, hogy egyeztet veled időpontot, hogy le tudja a látogatást, aztán akkor nem megy oda feleslegesen, ha esetleg épp nem vagy otthon. Nekem is mondta az enyém, hogy majd jövő héten jön, mivel nem dolgozok, ezért gondolta ennyi elég. Mondtam neki, hogy jó lenne, ha valami konkrétat mondana, mert nem ülök ám otthon. Hát akkor mondott egy napot, és mondom úgy mégis hány órakor, mert nekem eleve megvannak a szokásaim, nyilván nem szeretném, hogy ő csengessen ki az ágyból, vagy hogy egész nap ne mehessek el a boltba, mert mi van, ha épp akkor állítana be. Erre érdekes tudott órát is mondani..

2017. aug. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Az első válaszoló biztos nagyon jóindulatú, de a védőnő pecsétje sose kellett, csak megfelelt az is. Nézd meg a kérvényt, amit be kell küldened az anyasági igényléséhez, fel van sorolva, hogy milyen mellékletet küldj és ott az is le van írva, hogy az igazolást a 4 alkalom terhes gondozástól kitől fogadják el. Feketén-fehéren le van írva, hogy megfelel a háziorvos, a szülész-nőgyógyász és a védőnő is. Nem is értem, állítólag ezt az emberek kitöltik és beküldik aztán el se olvassák, csak írogatják, hogy kell a védőnő, kell a védőnő...

Továbbá nincs ilyen, hogy megbeszéled, hogy vállaljon el, meg átmégy másikhoz. A védőnő ki van jelölve, nem lehet válogatni meg átkéretőzni másikhoz, ez nem olyan, mint a háziorvos. Amelyik védőnőhöz tartozik a te címed, ahhoz tartozol te is, akkor is, ha egy gyökér meg akkor is, ha egy angyal. Mondjuk ezzel kezdhetnének valamit, mert így meg se kell emberelni magukat, ugyanis a kismama kb. semmit sem tehet. Ja persze, lehet panaszkodni a vezetővédőnőnél, csak épp semmi értelme, mert ugyanaz fog hozzád mászkálni, csak még meg is lesz sértődve, hogy te mit mószerolod be őt.

2017. aug. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Húha, már jött is a válasz köszi mind a kettőtöknek. Lehet, csak én reagálom túl, de már az első találkozáskor is megjegyezte ezt , hogy akkor majd én alkalmazkodom. Nagyon szívesen, viszont ez nem úgy megy. Köszönöm kedves első válaszolónak is, sajnos nincs szabad védőnő választás. Párom jogász és egyik ügyfele éppen ezzel kereste fel. Nekik is ez a gondjuk, hogy semmi értelmeset nem csinál. Azért is jó, hogy feltettem most a kérdést, mert a nőgyógyászom aki szintén hölgy számos hasznos tanáccsal lát el. Pl volt a vérvételes vizsgálat is, ahol azt írta be a védőnő, hogy zsemlét egyek előtte és teát. Amikor ezt megtudta a nőgyógyász, hát az arcot látni kellett volna. ( konkrétan ez a vércukorban látszott meg). Magamnak kellett utánanéznem több dolognak is: pl a fruktózt leváltottam steviára , kenyeret sem eszek ( nem jó az anyatejre nézve, savasítja). Hát így állunk , viszont a nőgyógyászban megbízok, mégis csak ő az orvos.
2017. aug. 14. 00:24
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves utóbbi válaszoló, köszönöm neked is :) Igen igazad van. Bár panaszt nem szeretnék tenni, mert igazából ahogy írtad nincs értelme. Amit még nem értek, azt mondta ha megszületik a gyerek, akkor váratlanul fog beállítani. Azért jó lenne, ha ideszólna. Januárra várjuk a babát egyébként.

Most lehet lefogtok szólni, de nagyon hízásra hajlamos vagyok és amit írtam is a kérdésben, próbáltam tőle tanácsot kérni ez ügyben. Persze csak visszakérdezett: Miért te olyan vagy akit ez ennyire zavar? Azt hittem eldobom az agyam. Mondjuk, szerintem jól állok, mert 19. hetes vagyok 1-1,5 kg plusznál járok. Nagyon oda figyelek. Azt gondolom, igen is oda kell figyelni és nem hiúságból, hanem egészségből.

2017. aug. 14. 00:30
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Pontosan, ezt neki is tudni kéne, hogy a túlsúly milyen következményekkel jár és milyen kockázatokat növel. Főleg, ha már kérdezed is, akkor nem kéne hiúsági kérdést csinálni belőle, meg kérdésre kérdéssel felelni, hanem örülni, hogy legalább te oda akarsz figyelni, nem a "majd lefogyok" kismama vagy, aki nem érti meg, hogy senkit se az érdekel, hogy utána ő mit kezd a túlsúlyával, hanem az, hogy milyen szövődményeket okoz a terhességre és szülésre nézve.
2017. aug. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát éppen erről van szó. Sőt, azért is figyelek oda, mert 9 éve 16kg tól sikerült megszabadulni. Én nem akarom bántani a védőnőm, de többet néztem ki belőle mert fiatal. Azt hittem mivel fiatal, nyitottabb lesz erre nézve. Én sem csinálok ebből hiúsági kérdést, de szerintem a gyerek egészsége mellett az anya lelki egészsége is fontos. Pl a terhesség alatti súlygyarapodásról sem mondott semmit, valószínű mert azt gondolja nálam ez hiúság. Anyám 20 kg-t hízott velem, viszont totál más alkatunk vagyunk. Anyu csinos, vékony pedig már 50 éves lesz. Én is vékony vagyok, de mondom más alkat. Pl ő vizesedett keményen pl ilyenekre gondolok. Szerintem nem csak én vagyok az egyedüli kismama aki a súlyára odafigyel.
2017. aug. 14. 00:52
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Pár éve már nem lehet lemondani a védőnői szolgálatot, így igen, kötelező hozzá járni.
2017. aug. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ez nagyon sajnálatos.
2017. aug. 14. 09:18
 10/18 anonim ***** válasza:

"Pár éve már nem lehet lemondani a védőnői szolgálatot, így igen, kötelező hozzá járni."


A törvény január óta mond mást mint eddig. Eszem megáll, honnan veszitek ezt a sok hülyeséget, hogy "pár éve" meg ilyenek?

2017. aug. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!