Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező a védőnőhöz járni?

Kötelező a védőnőhöz járni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy az anyasági támogatáshoz a védőnő és a nőgyógyász pecsétjei kellenek vagy elég a nőgyógyászhoz járni? Én csak a nőgyógyászhoz járnék. Feleslegesnek tartom a védőnőt : súlyt, ruha nélkül reggel kell mérni ( már ebbe is belekötött múltkor, hogy majd mutat többet a mérleg, ha lesz rajtam több ruha- nah erre nem vagyok kíváncsi, alapvető dolgokat nem mondott el, amikor kérdeztem a testmozgásról) . Megbeszéltük, hogy eljön hozzánk, vártam rá és mégsem jött. Amikor felhívtam, azt mondta, mivel nem dolgozok úgyis tudok hozzá alkalmazkodni. Természetesen alkalmazkodom, de attól még nem ülök egész nap itthon. Szóval tisztelem minden védőnő munkáját, de én inkább a nőgyógyászomhoz járnék havonta és végig. A súlyomat itthon tudom mérni a vizeletet pedig megnézi az orvosom. Köszönöm az értelmes válaszokat.
2017. aug. 14. 00:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nah majd utánanézünk.Köszi a válaszokat és várom a további tapasztalatokat is.

Egyébként a védőnőm még egy beutalót sem intézett nekem, így még feleslegesebbnek tartom a hozzá való járkálást.

2017. aug. 14. 13:02
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én a helyedben nem keresném. Felkerested, ő nem tartja a szavát és szarik a fejedre. Az ő dolga lenne a te gondozásod segítésed, nem neked kéne könyörögni meg a nyakára járni, hogy mégis mikor akar már jönni vagy mi lesz. Tőleg senki se várhat többet annál, minthogy felkeresed őt, ő gondozásba vesz és onnantól kezdve megbeszélés alapján jársz hozzá, illetve fogadod a látogatását. Ez nem úgy működik, hogy ő eltalálja, hogy madj ő azt csinál, amit akar, te meg kussoljál, mert ő azt mondja neked úgy is mindegy.


Ha akar valamit, meg van neki az elérhetőséged. Ha addig nem keres, akkor mikor megszülsz, akkor szólsz neki, meg amúgy a kórház is hivatalból kiértesíti, mert akkor 48 órán belül (vagy ha hétvégére, munkaszüneti napra esik akkor a következő munkanapon) ki kell neki menni. Ha pampog, akkor hívd fel a figyelmét arra, hogy te megtetted a dolgot illetően azt, ami tőled elvárt ő viszont nagyon nem, úgyhogy jobb lenne, ha inkább ezt gondolná át, mert a felügyelő szerve egészen biztosan nem örülne annak, hogy ilyen hanyagul végzi a munkáját.

2017. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ utolsó válaszoló! Igazából szerettem volna, ha kijön, mert most festettük ki a gyerekszobát is. Majd csütörtökön megyek a nőgyógyászhoz, inkább tőle kérdezek. Amit olvashattál is a hozzászólásban a terhesség alatti súlygyarapodásról kérdeztem és azt a választ adta amit. Na most innentől a saját digitális mérlegemen is tudom a súlyomat ellenőrizni. Meg amit írtam is, beutalókban nem segít. A gyakorin itt olvastam többektől is, hogy van akinek a védőnője intézi a beutalót. Végül is ebben tudott volna a legtöbbet segíteni, de már mindegy. Úgy néz ki a védőnők ilyenek. Ha az anyaságihoz elég a nőgyógyász pecsétje, akkor hagyom a védőnőt.
2017. aug. 14. 17:05
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden védőnő ilyen, te rosszat fogtál ki. Az enyémmel is van baj, mert egészségügyi kérdésekben túl sokat hallgat az alternatívosokra és sokszor áltudományos, helytelen dolgoknak dől be és ajánlja őket. Elég gáz. Viszont azért a munkáját elvégzi és normálisan. De mikor időpontra megyek hozzá és várok a folyosón, akkor időnkét hallgatok más védőnőket beszélgetni és a hajam égnek áll miket mondanak, némelyik rendesen reklámozza, hogy a ő a felét se próbálja megcsinálni annak, ami a dolga, mert minek...
2017. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kedves anyukák! Köszönöm szépen a válaszokat. Még az lenne a kérdésem, hogy ha kijön a védőnő, akkor fog pecsételni vagy nem? Előbb hívott telefonon és mondta, hogy akkor kijönne valamelyik nap. Köszi
2017. aug. 15. 12:55
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha kijön, nem pecsétel. Kb. megkérdi jól vagy-e, van-e panaszod, kérdésed. Ehhez leül kb. 5 percre. Amúgy meg nagyjából körbenéz, mint mikor egy ismerős először jár nálad, de azért annyira nem is alaposan. Igaziból ez arról szól, hogy felmérje van-e nálatok vezetékes víz, wc, fűtés meg ilyesmi. Lehet van, amelyik elbeszélget és ott ragad, vagy amelyik kötekszik, de ez az általános eljárás.

Az enyém egyébként sose "pecsételt" tulajdonképpen se ő, se a nőgyógyász az igazolást arról, hogy megjelentem a terhesgondozáson utólag állították ki, egy külön papíron. Nem a kiskönyvet kellett mellékletként elküldeni az anyasági igénylésénél.

2017. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Le lehet mondani a v1dőnői szolgáltatásról csak kérdés megéri e. Mert akkor a gyermekvédelmi szakszolgálathoz kellenea papirokat státusz vizsgálatot bevinni. Nekemmez a hercehuca nem hiányzott. Mivel cseréni nemmtudtunk mert mndenküneksok volt a munkája ebbenna kerülebe így maradt a leszarom tabletta. Havonta 1x ki lehetett bírni. Ami olyan volt megfogadtamma többi hülyeséget elengettem. Költözés után egy fantasztikus védőn5nk lett szinte mindent vele beszélek meg. Ápolónő vagyok azért vantapasztalatom jócskánbaba ellátásban. De amikor elbizonytalanodok ő tudja merre hány méter.
2017. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én terhesgondozásra a saját magánorvosomhoz járok. Mellesleg van a 3 diplomám közül egy csecsemő-és kisgyermeknevelői is. Feleslegesnek tartom.
2017. aug. 23. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!