Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnő kérdés, mit tennétek a...

Védőnő kérdés, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan öt hónapos lesz és a védőnővel vannak problémák. Én szeretnék vele jól kijönni, de úgy érzem, hogy folyamatosan falakba ütközök. Vezető védőnővel nem szeretnék még beszélni, mert nem szeretnék cirkuszt. A párommal sokat beszélünk erről és mindig kérdezem, hogy csak én látom így vagy ő is? Azt mondta, ő is. Tulajdonképpen azt veszem észre folyamatosan, hogy amikor már időpontot kértünk tavaly tőle, már akkor lekezelő volt. Csakhogy néhány példát említsek:


1. Ha már nem dolgozok, tudok hozzá alkalmazkodni- Ami természetesen így van, de a stílusa bántó volt ahogyan mondta.


2. párom kérdezett a védőoltásokról néhány dolgot, amire ő támadóan úgy válaszolt, ha nem fogjuk beadatni, akkor annak súlyos következményei lesznek--- eszünk ágában sem volt nem beadatni, amikor a baba egészsége a legfontosabb


3. rám fogja, hogy éhezik a babám, holott 3 kg-val és 51 cm-el született (mint utóbb kiderült, az ő lánya 2900 grammal született régebben) Az, hogy éhezett a hasamban a babám, abból jött neki, hogy 8 kg jött fel. Amúgy megvolt a 10 kg, csak időközben kettő kilót fogytam. Ezzel csak a védőnőnek volt baja, az orvosnak nem.

Ezt a súlykérdést, még csak csak elengedem, mert első a baba, nem a kilók. Viszont a vele töltött terhesgondozások alatt, nem hogy a bizalom nem alakult ki, de gyomorgörcsöm van ha találkozni kell vele, pl havi mérésnél. Mellesleg ez miatt a helyzet miatt olyan kérdéseket sem tudok vele megbeszélni, amit egy átlagos védőnő kismama viszonyban megszoktak. Én úgy látom ezt az egészet, mintha ő ellenségének kezel volna már a kezdetektől. Tudom, hogy mások vagyunk, de amikor már a párom kérte meg szépen arra, hogy mi lenne ha egy cseppet kedvesebben válaszolna a kérdésre, akkor meg azt mondta ez nem szeretetház, hanem ő ilyen és kész. Ezt is elfogadom, de ha ennyire nem szeret emberekkel foglalkozni, aki minek megy ilyen pályára? Félre értés ne essék, 100%,hogy a terhesség miatt én is érzékenyebben reagáltam, de a párom nem volt terhes és ő is ezt tapasztalta. Én nagyon sajnálom, hogy ilyen a viszony, mert én a mai napig minden tőlem telhetőt megteszek. Van, amikor a kislányának küldök tőle egy szelet csokit, van hogy adomány kis ruhákat adok le, de falakba ütközöm úgy érzem, mert elég bunkó velem. Ti mit tennétek a helyemben?


2018. máj. 17. 14:55
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát.
2018. máj. 17. 17:06
 12/28 anonim ***** válasza:
80%
Hát ezért kell egyrészt szemtől szembe is kikérni magadnak - nem félni tőle, másrészt a főnökénél. Nem kell félni a konfliktustól, azok azért vannak, hogy rajtuk keresztül megoldódjon egy probléma.
2018. máj. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy körbeugrálod, ha helyre tennéd, akkor magához térne.

Ha legközelett ilyen paraszt lenne, valszeg én is átmennék parasztba és azt válaszoltam volna neki vissza gúnyosan, hogy

- "van védőnő ismerősöm, aki tud segíteni az oltásokkal kapcsolatban, ha már maga nem képes normálisan tájékoztatni", vagy

- "miért baj, hogy nem lettem egy elhízott tehén terhesen? Most komolyan, hogy tudja a száját elhagyni egy ilyen baromság, hogy éhezett a gyerek a hasamban, mert csak 8 kilót híztam? Nagyon gyorsan adja vissza a diplomáját és menjen el eladónak!"

- "nem kötelező beszélnünk, állítsa ki a papírokat, hogy minden oké és ne vesztegessük egymás idejét". stb.

2018. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
38%

Nem azt írtam, hogy hagyja magát a kérdező...hanem, hogy szerintem ez még nem az a szint ahol érdemes "vezetőnek" jelenteni, meg cirkuszt csapni. (mint ahogy előttem írták)

Egyrészt mert ha szakmailag nem hibázott a védőnő akkor nincs ügy amit miatt támadni lehetne.

Másrészt ha egy ilyen "jelentés" kiderül csak rosszabb lesz a viszony.


Nyilván ha a kérdező és a párja nem megfelelőnek ítéli a hangnemet, nyugodtan hívja fel első körben a nő figyelmét arra, hogy ez így nem okés, és meg lehet kérdezni, hogy mi is a probléma? Nem pedig rögtön feletteshez szaladgálni.

Mellesleg még mindig úgy gondolom, hogy ha elvégzi a munkáját, akkor számomra huszadrangú dolog lenne a stílusa...tényleg nem haverkodni kell vele.

2018. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%
14-es, neked nem fontos, a kérdezőnek meg fontos. Nem te tetted fel a kérdést. Az pedig nem igaz, hogy a viszony rosszabb lesz: nem lesz rosszabb, mert a védőnő megijed. Látja, hogy emberére akadt, hogy falat állítottak elé, és a továbbiakban nem mehet úgy, ahogy eddig csinálta. Ő pontosan tudja, hogy bunkó, és hogy ez helytelen. Csak ezt eddig megengedhette magának akadály nélkül.
2018. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
12%

15.-ös hagy idézem a kérdést..."Ti mit tennétek a helyemben?"

Én pedig elmondtam ÉN mit tennék, és, hogy ÉN nem venném fel ennyire ezeket a dolgokat. Nem kell velem egyetérteni, de ha valaki a véleményemet kérdezi azt őszintén megmondom. Nyilván leállhatok én is a védőnőt szidni meg uszítani a kérdezőt, de nem biztos, hogy azzal előrébb jutna a probléma megoldásában.


De visszatérve a kérdéshez, valószínűleg az lehet a védőnő durvaságának az oka, hogy az említett 3 szituációból elhamarkodottan esetleg levont rólatok egy hibás képet.


pl. nem tudom mit kérdeztetek az oltásról, de ha a férjed pl elkezdte a kamu tudományos "mérgező e az oltás" kérdéskört feszegetni, a védőnőnek lehet az jött le, hogy biztos oltásellenesek vagytok. Erre pedig az egészségügyi dolgozók elég harapósak. (okkal mivel hála a nagy oltásellenességnek újra visszatérőben van a kanyaró....de ebbe ne is menjünk bele.) Vagy a fogyásod miatt esetleg felvetődött benne, hogy nem e direkt diétázol...Szóval lehet hibásan ítélt meg titeket, és ezért ilyen veletek. Ha nem érzed ezt jogosnak öntsetek tiszta vizet a pohárba és mondjátok meg neki, hogy nem úgy van ahogy gondolja.

2018. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%
Épp ugyanolyan bunkó stílusban beszélnék vele én is, ahogy ő velem. És persze melle alaposan helyre tennem, elmondanám neki, hogy kivel bunkozzon. Az ilyen tahó emberek nem értem minek mennek olyan munkahelyre, ahol emberekkel kell foglalkozni.. Alapvető lenne, hogy normális, emberi módon viselkedek a másikkal. Nem kell kinyalni senki popojat, de egy normális modor azért ne legyen már luxuskategória!!
2018. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A védőoltással kapcsolatban, csak annyit kérdezett a párom, hogy a bárányhimlő ellen miért van? Jogász, szóval nagyon jól tudja, hogy ami kötelező az az. De ezt leszögeztük a védőnőnek, hogy be szeretnénk adatni őket. Sőt rota ellen is szeretnénk.

A másik a terhesség alatti fogyás. Az a két kiló szerintem semmi. Nem is volt terhességi vészes hányásom sem, vigyáztam magamra. Ami kicsapta nála a biztosítékot, az a torna volt. Viszont már évek óta tornáztam és orvos ismerősünk is ellenőrizte és kifejezetten a terhesség alatt végezhető tornát csináltam. Meg kell hagyni, hogy hízásra hajlamos vagyok, de pont a terhesség alatti cukrot akartam elkerülni. Lányok, megmondom az őszintét én még életemben nem találkoztam ilyen emberrel. A baba egészségesen született, nekem meg toxémián sem lett. Ezzel riogatott, mert neki lett. Egy vigasztal, hogy a gyerekemet néha megdicséri és ennyi. Most ez lehet gyerekes, mert az de pl tudjátok volt ez a mérlegre állítás, tudjátok hát kell. Egyszer megkérdeztem tőle, nem-e lemérhetném magam itthon , mert régen a túlsúly miatt sokszor cikiztek és ez zavart. Azt mondta erre, hát "vettem észre". Jó, ez tényleg gyerekes volt a részemről, aláírom, de nekünk is ugyanolyan mérlegünk volt, kevesebbet úgysem mondtam volna. Itt nem a súlyon van a hangsúly, hanem azon a viszonyon, hogy úgy érezzük , hogy kezdetektől nem vagyunk neki szimpik. Megmondom nektek az őszintét, hogy ezen a súlyon is azért paráztam ennyit a terhességem alatt, mert sosem kaptam tőle visszaigazolást, csak a végén egy kritikát, hogy biztos éhezik a baba. Azért szerencsés az, aki olyan védőnőt kapott, akivel várja a találkozást, kialakult a bizalom . Én azt gondolom, hogy azért ez fontos, mert ha a terhesség után már annyira találkozunk, de mégis csak ő a gyerek védőnője. Most abból töltekezek, hogy a gyerekorvos rendes , vele tényleg nagyon jól kijövünk. Viszont azt észrevettem, hogy ő a gyerekorvossal sem igen jól jön ki. Nah majd meglátjuk én remélem a legjobbakat azért.

2018. máj. 17. 22:05
 19/28 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon tul van ez spilazva.... Minek.foglalkozol bele, ha alig talalkoztok. Ezzel a felettesehez menni vicc kategoria kb. Nem kell mindent felvenni. Ha a buszon valakincsunyan nez odamesz a soforhoz?
2018. máj. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
92%

Én is azt mondom, hogy nem kell mindent eltűrni. Nekem nem védőnővel, de hasonló közeggel volt ilyen élményem. Segítség helyett csak a lenézést és arroganciát kaptam. Egy ideig puffogtam magamban, mert minden alkalommal nagyon felidegesített, aztán a harmadik ilyen (és félretájékoztatás) után emailben panaszt tettem konkrét példákkal. És láss csodát, a következő alkalommal olyan kedves volt, hogy csak néztem.

Szóval néha igen is kell a cirkusz, hogy valaki észrevegye magát (pedig en is utálom a konfliktust).

2018. máj. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!