Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnő kérdés, mit tennétek a...

Védőnő kérdés, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan öt hónapos lesz és a védőnővel vannak problémák. Én szeretnék vele jól kijönni, de úgy érzem, hogy folyamatosan falakba ütközök. Vezető védőnővel nem szeretnék még beszélni, mert nem szeretnék cirkuszt. A párommal sokat beszélünk erről és mindig kérdezem, hogy csak én látom így vagy ő is? Azt mondta, ő is. Tulajdonképpen azt veszem észre folyamatosan, hogy amikor már időpontot kértünk tavaly tőle, már akkor lekezelő volt. Csakhogy néhány példát említsek:


1. Ha már nem dolgozok, tudok hozzá alkalmazkodni- Ami természetesen így van, de a stílusa bántó volt ahogyan mondta.


2. párom kérdezett a védőoltásokról néhány dolgot, amire ő támadóan úgy válaszolt, ha nem fogjuk beadatni, akkor annak súlyos következményei lesznek--- eszünk ágában sem volt nem beadatni, amikor a baba egészsége a legfontosabb


3. rám fogja, hogy éhezik a babám, holott 3 kg-val és 51 cm-el született (mint utóbb kiderült, az ő lánya 2900 grammal született régebben) Az, hogy éhezett a hasamban a babám, abból jött neki, hogy 8 kg jött fel. Amúgy megvolt a 10 kg, csak időközben kettő kilót fogytam. Ezzel csak a védőnőnek volt baja, az orvosnak nem.

Ezt a súlykérdést, még csak csak elengedem, mert első a baba, nem a kilók. Viszont a vele töltött terhesgondozások alatt, nem hogy a bizalom nem alakult ki, de gyomorgörcsöm van ha találkozni kell vele, pl havi mérésnél. Mellesleg ez miatt a helyzet miatt olyan kérdéseket sem tudok vele megbeszélni, amit egy átlagos védőnő kismama viszonyban megszoktak. Én úgy látom ezt az egészet, mintha ő ellenségének kezel volna már a kezdetektől. Tudom, hogy mások vagyunk, de amikor már a párom kérte meg szépen arra, hogy mi lenne ha egy cseppet kedvesebben válaszolna a kérdésre, akkor meg azt mondta ez nem szeretetház, hanem ő ilyen és kész. Ezt is elfogadom, de ha ennyire nem szeret emberekkel foglalkozni, aki minek megy ilyen pályára? Félre értés ne essék, 100%,hogy a terhesség miatt én is érzékenyebben reagáltam, de a párom nem volt terhes és ő is ezt tapasztalta. Én nagyon sajnálom, hogy ilyen a viszony, mert én a mai napig minden tőlem telhetőt megteszek. Van, amikor a kislányának küldök tőle egy szelet csokit, van hogy adomány kis ruhákat adok le, de falakba ütközöm úgy érzem, mert elég bunkó velem. Ti mit tennétek a helyemben?


2018. máj. 17. 14:55
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat is. Sok igazság van abban is, amit írt az egyik válaszadó, hogy ha csúnyán néznek a buszon akkor... Ez teljesen igaz. A kérdést azért is tettem fel, bár nem tervezzük még, de egy másik terhességnél, ha ugyanígy lesz... hát nem tudom.

Köszi mindenkinek még egyszer :)

2018. máj. 18. 09:53
 22/28 anonim ***** válasza:
75%

Épp ezért tart is az ország, ahol.. Mert mindenki benyel mindent. Hisz mindenre van kifogás, "jaj alig találkozok vele, elnézem, hogy egy tahó", "jaj nem akarok vitázni, inkább csendben tűrőm a bunkózást" és társai.

Miért lenne vicc ezzel a problémával a főnökéhez fordulni..?? Teljesen jogos. Neki ez a munkája és ha már emberekkel foglalkozik a minimum lenne, hogy nem viselkedik úgy, mint egy ordas nagy tahó! Úgyhogy én a helyedben egészen biztosan már elküldtem volna a fenébe, hogy tudja már hol a helye és ha ezután se változik, akkor a feletteséhez megyek. Nem várom el, hogy mindenki kedves-aranyos-mosolygós legyen, de egy normál stílus ne legyen már probléma..! Ki kéne végre állni magatokért!

2018. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
62%
19-es, te tényleg ennyire buta vagy, hogy a buszon csúnyán nézést azonosítod azzal, aki alkalmatlan a rábízott munka tisztességes elvégzésére, vagy csak anyád folyton kritizált téged, és most kompenzálásként te kötsz bele másokba?
2018. máj. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
19%
23! Stilusodon surgosen igazitsal! Ez az egyik. A masik, hogy nem kell azonositani semmit semmivel. Te sem tudod. Honnan tudod hogy hogyan latja ek a munkajat. Ismered? Netan? Vagy honnan a pcsibol vagy ilyen okos? Minden szarral nennek az emberek nyavajogni. Nem nyavajogni kelly hanem megkerdezni tole higy mina problema. Kva nehez. Megnondo kapitany.
2018. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Ne veszekedjetek lányok! Amikor egyébként szóvá tettük a stílust neki, azt mondta,hogy ő ilyen. Most ezzel nem tudtunk mit kezdeni. Amit írtam is a kérdésben, hogy úgy érzem falakba ütközöm. Tényleg ne kapjatok össze a kérdésen. Én vállalom, hogy érzékenyebb vagyok, mint mások. Viszont azért is voltam kíváncsi a Ti véleményetekre is, mert ezt nem csak én láttam így, hanem párom is. Szerintem sokan lehetnek még ilyen helyzetben mint én. Egyébként ez tök érdekes, mert amikor megtudtuk, hogy fiatal védőnőnk lesz, örültünk. Régebben tartottam az idősebbektől. Viszont, most hogy így benne vagyok én szívesen átmennék a vezető védőnőhöz, mert idősebb de nekem sokkal korrektebbnek tűnik. Pl mindig ő az első az oltásoknál is, aki megkérdezi, hogy vagyunk. Mondjuk a mostani is megdicséri a babát, amit írtam is. De, ha most belegondolok ha újra kismama lennék és megint egy terhesgondozás vele, még a hideg is kiráz. Én most itt csak vívódok ez a baj. Szerintem próbálok neki időt adni, ha lesz másik baba és akkor sem változik a helyzet, akkor váltunk.

Amit írt az egyik válaszadó, hogy azért tart itt az ország, ahol tökéletesen igaza van. Én is tapasztaltam már... nyelsz mert akkor pl nem lesz munkád, gondolom erre is értette. Valóban sokat nyelünk.

2018. máj. 18. 14:24
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

“ha lesz másik baba és akkor sem változik a helyzet, akkor váltunk.”


Váltani nem lehet sajnos, max ha elköltöztök.

2018. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Állítólag , ha közös megegyezés van a védőnővel, lehet váltani.
2018. máj. 18. 20:08
 28/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem, az a személy, aki emberekkel dolgozik és még egy alapvető normális stílusra sem képes, a kérdést támadásnak veszi, tanács helyett pedig inkább bunkózik, az NEM végzi el normálisan a munkáját és nem is alkalmas ra! Mi az hogy te nem dolgozol, úgyhogy raersz alkalmazkodni a védőnőhöz és bármelyik időpont meg kell hogy feleljen, hisz te nem dolgozol...? Csak érdekelne, hogy egyébként egy újszülött 0-24 órás felügyelete és ellátása minek számít akkor?? Láblógatásnak?! Az is egy igen kemény meló! Alkalmazkodjon ő hozzátok, hisz ez a munkája és különben sem ti kertetek, hogy járjon a nyakatokra... Nen is értem egyébként ezt a kötelező védőnős idiótaságot, lemérni én is le tudom a gyereket, nem kell hozzá védőnő. De nem kanyarodok el a témától, attól h még nem jársz be munkahelyre, ugyanúgy dolgozol otthon, úgyhogy óriási tahosag benyogni, hogy te alkamazkodj egy újszülöttel a bunkó védőnőhöz, hisz úgyis raersz. Már itt el küldtem volna a büdös fenebe.

Ebben semmi nyavalygas nincs, teljesen jogos, hogy nem szimpatikus szamotokra ennek a nőnek a bunkózása és hogy ezt szóvá is teszik az is tök érthető. Nem kerdezgetni kell mi baja van... Mégis mi baja lenne? Valószínűleg egy besavanyodott pitsa, aki így eli ki magát, hogy másokkal bunkozik. Ezen mit kell kérdezni...? Még én faggassam h ugyan miért bunkó? Elsőnek még szépen raszolnek, hogy sürgősen vegyen vissza a stílusából. Kövinel helyre tennem ismer, kevésbé kedvesen utána pedig szépen elbattyogok a felettesehez és panaszt teszek, ennyi!

2018. máj. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!