Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező vagy ajánlott cukorgo...

Kötelező vagy ajánlott cukorgondozóba járni?

Figyelt kérdés
Két hetente kellene járni,de úgy döntöttem inkább kihagyom.Van olyan,aki nem járt?

2019. márc. 5. 20:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy a diétát is ugyanígy letojod?

Mert akkor számíthatsz koraszülésre, halvaszülésre...

2019. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező. Nem bünteti a törvény azt sem, aki terhesség alatt dohányzik, iszik, és csak chipsen él. Így azt sem, aki terhességi cukorbeteg létére tesz a diétára és a diabetológus orvos tanácsaira, és nyilván inzulint sem fog szúrni magának, akkor sem, ha kellene.


Feltételezem, provokáció a kérdés, mert ilyet egy anya nem tenne fel.

2019. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A terheléses cukrom 8-as lett,de diéta nélkül mindig 7 alatt van a cukrom,tehát napi szinten mérem.Nem tojom le,csak nem látom értelmét,hogy egy 5 perces ott tartózkodásért utazgassunk 40 percet.Amúgy nem vagyok cukorbeteg,21 hetesen 1 kilót híztam,ráadásul mindenki panaszkodik emiatt,tehát nem vagyok ezzel egyedül.
2019. márc. 5. 20:59
 4/23 anonim ***** válasza:
28%
Meg lehet veluk beszelni. En pl nem tudok / akarok. keresni a fiamnak minden 2.heten babysittert ezert. Van nekem is vc merom, mert elozo terhessegben is cukros vtam. Heti 3 reggeli utani merest atkulodok a diabetologusnak emailben, es sajat erdekem, hogy ha baj van menjek be. En tartom a dietat, szerintem megertik neked is ha igy allsz hozza, de nyilvan engem ismernek mar az előző terhessegbol es tudjak, hogy nem vagyok felelotlen.
2019. márc. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Miért csináltak ennyivel korábban terhelést a szokásosnál? Még 24 hetesen is korai, mert lehet hamis negatív az eredmény.


Ha minden egyes étkezés után 60 perccel 7 alatt van a cukrod, akkor nem kell kéthetente járnod a diabetológiára, nekem akkor kellett kéthetente, amikor már inzulinos voltam.


Viszont igenis teszel rá, mert te magad mondod, hogy nem diétázol.


A te gyereked, te döntésed, de mégis, miért teszed fel itt ezt a kérdést? Ugyanezt az orvossal nem értelmesebb megbeszélni? Ő tud felvilágosítani arról, hogy mik lehetnek a következményei annak, hogy így állsz hozzá.

2019. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Hat egy 5 percet lennel ott, kb egy egesz delelottot, en se szerettem jarni, de mentem.


Nalunkbugy volt h 7kor reggeli otthon, utana 8:30ig vettek le a vert, amit azvorvos mindenkinek kiertekelt., Szoval, rament az egesz delelottom, szerencsemre, a korhazhoz kozel lakok, ha te messzebb vagy, jelezd, h ritkabban tudsz menni, de menj!

2019. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%

Mi az a cukorgondozó???


Ha terhességi diabéteszed van, azt vedd csak nagyon komolyan!

2019. márc. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Az éhomi vércukor 5,8 alatt, a terheléses 7,2 alatt.

Szóval sem az éhhomid nem jó, sem a terheléses.

Nem hízni fogsz, a babád kap inzulinsokkot és abba halhat bele majd a szülésnél. Hiszen felborult az anyagcseréd, rengeteg inzulint termel a szervezeted.

Egyébként senkit nem érdekel, sem az hogy mi lesz a gyerekeddel, sem az, hogy mi lesz veled, te magánügyed. Így nyilván nem kötelező.

2019. márc. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én súlyos GDM-es vagyok, a legszigorúbb diéta mellett is kell inzulin már a 25. héttől, de a pozitív teszt óta diétázom ugyanilyen szigorúan. Én még nem értem el a kezdősúlyomat, mert az elején leszaladt 3 kg. Akkor most én sem vagyok cukorbeteg?


Nehéz elhinnem, hogy minden étkezés után mérsz, mert az egy vagyon, ha nem jársz a diabetológiára, és nem írja fel az orvos a tesztcsíkokat. Napi minimum 6 mérés (étkezések előtt és 60 percel étkezések után), egy 50 dbáos tesztcsík így 8-9 napra elé maximum.


Ha pedig nem méred minden étkezés előtt és után a cukrodat, akkor halvány lila fogalmad sem lehet arról, hogy rendben van-e minden.


És valóban: ha még csak a 21. héten vagy, és máris 7,8 felett volt a terheléses cukrod, számítani kell rá, hogy innentől csak rosszabbodik, nemhiába a 24-28. hét között szoktak terhelni, de inkább közelebb a 28. héthez, mert az ad biztosabb eredményt.


Az is fontos, hogy ne simán diabetológushoz járjon a GDM-es kismama, mert nem minden doki ért a terhességi cukorhoz is. Máskor kell mérni, más a megengedett felső és alsó határ, stb. Ami egy 2-es típusú cukorbetegnek álomeredmény, az a magzatnak már lehet túl magas, ha rendszeresen ismétlődik.


Az meg egyenesen felelőtlenség, hogy 1. nem is diétázol, 2. még orvoshoz sem akarsz elmenni

2019. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én Elhiszem, hogy te mindenhez is értesz és ezért felülírod az orvosok tanácsait,de az a helyzet, hogy nem csak magadat szivatod meg ezzel, hanem a gyereket is. Homokba dughatod a fejed, ideig - óráig, de aztán ne gyere sírni ide, ha mégiscsak gond lett a felelőtlen, "nemakarok5percért40percet utazni" hozzáállásodból!
2019. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!