Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező vagy ajánlott cukorgo...

Kötelező vagy ajánlott cukorgondozóba járni?

Figyelt kérdés
Két hetente kellene járni,de úgy döntöttem inkább kihagyom.Van olyan,aki nem járt?

2019. márc. 5. 20:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ne hagyd ki, a babád és a magad egészsége megér ennyi "kellemetlenséget", hogy kéthetente eljársz. Nekem is a 32.-ik héttől kellett menni kéthetente. Volt súlymérés, konzultáció, a dokinak is volt egy fura stílusa, de eszembe nem jutott nem járni.
2019. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
38 éves vagyok azért kellett hamarabb menni,de azért nem diétázom,mert a rendes étkezés mellett is 7 alatt van a cukrom,néha túlzásokba esnek az orvosok is.Ha egy hónapban egyszer kellene menni az nem lenne gond,de két hetente sok.
2019. márc. 6. 13:57
 13/23 anonim ***** válasza:
Te tudod... Majd a gyereket is így fogod orvoshoz vinni?? 1hónapban 1szer oké, de többször nem viszed?
2019. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


mikor szoktad mérni a cukrot, éhgyomorra van 7 alatt, vagy étkezés után 60 perccel?

2019. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Melyik megyében protokoll 38 évesen a korábbi cukorterhelés? Vagy volt előzménye?
2019. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Éhgyomorra 5 alatt van és rendes étkezés után 1 órával 7 alatt,úgy is,ha süteményt,édességet eszem.Amúgy a korom miatt kellett menni a 16.héten és ez Szabolcs megye,azon belül is Nyíregyháza.
2019. márc. 6. 18:16
 17/23 anonim ***** válasza:

38 evésen lehetne benned annyi felelősség, hogy kötelezően mész.

Ha 2 hetente kell járnod, akkor biztosan rossz az eredmény. Ha pedig jo lesz, akkor úgy sem fognak ilyen gyakran visszahívni.

2019. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Édesanyám magasról tojt a GDM-ére, pedig az összes terheléses eredménye szar lett (de a doki azt mondta, hogy ne stresszeljen, csak ne egyen csokit, miközben már ++++ cukor volt a vizeletben). Két koraszülése lett, egy a 25. héten majd rá 3 évvel a 29. héten... A koraszülések előtt pedig volt 10 vetélése, ami valószínűleg szintén a cukor számlájára írható.


Ne kockáztass, járj el arra a 2 heti 5 percre, tartsd a diétát rendesen és mérd a cukrod!

2019. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ha MINDIG 5 alatt van az éhgyomri cukrod és MINDIG 7 alatt az étkezés utáni, mindezt diéta nélkül, akkor, legalábbis egyelőre, tényleg nincs gond. A 7-es határértéket az egészséges terhesek értékeihez igazítva állapították meg. Terhességben élettanilag romlik némileg mindenkiben az inzulinérzékenység, vagyis magasabbak a cukrok kissé, de nem cukorbeteg terheseknél sosem mennek 7 fölé, még az étkezés utáni csúcson sem. Vagyis akinek diéta nélkül 7 alatt maradnak az értékei, azok nem cukorbetegek.


Itt tényleg az a kérdés, hogy szúrópróbaszerűen mértél-e párat, vagy naponta egyet-kettőt, vagy mindig mérsz-e.


A másik, hogy amit leírtam, sokkal megnyugtatóbb lenne a diabetológis orvostól hallanod, és akkor a legnagyobb nyugalommal nem járni addig, amíg nem változnak rossz irányban a mért értékeid. Tehát ezért érdemes lenne elmenned legalább egyszer. Akkor viszont őszintén elmondnai, hogy diéta nélkül ilyen jók az értékeid, mert diétával a GDM-es kismamák többségének is ilyenek.


A terheléses rossz eredményt ritkán, de okozhatja a megelőző napokban fogyazstott átlagos felül sok CH. Ha valami miatt nem egyértelmű a diagnózis, mert pl. nálad is ellentmondás van a terheléses érték és az étkezés után mért értékek között, meg szokták ismételni a terhelést, és tisztázzák a diagnózist.


Én a helyedben ennek utánajárnék.


Mielőtt lepontoztok, bár nyugodtan tehetitek, én avgyok az inzulinos GDm-es kismama, tehát nem ízért írtam a fentieket, mert lazaságra biztatnék bárkit is, ha felmerül a GDM gyanúja. Viszont ha igaz, hogy ennyire jók a mért értékek, akkor egész egyszerűen nem GDM-es valószínűleg.....

2019. márc. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A terheléses rossz eredményt hogyan okozhat korábban fogyasztott CH?

Az éhomit 12 óra éhezés után mérik, ez a kiinduló érték (ha ez magas, terhelést nem is csinálnak), szóval van egy normál kiinduló értéked-és erre jön a terhelés, 1 órával étkezés után 2 mmol emelkedés, 2 órával utána vissza kell állnia a kiinduló szintre.


Ha normál értékről indul, márpedig arról kell, ezt nem emeli a korábban elfogyasztott szénhidrát, miért emeli a terheléses értéket?

2019. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!