Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező vagy ajánlott cukorgo...

Kötelező vagy ajánlott cukorgondozóba járni?

Figyelt kérdés
Két hetente kellene járni,de úgy döntöttem inkább kihagyom.Van olyan,aki nem járt?

2019. márc. 5. 20:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A jobb helyeken valóban kiértékelik előbb az éhgyomrit és addig meg sem itatják a lötyit, ímg ki nem derül, hoyg nem maga-e eleve az éhgyomri. De kis helyeken sajnos nem így van. Odamehet valaki 8-as éhgyomrival és mivel nem nézik meg előbb, simán ráitatják a 75 g cukrot, amitől be is kómázhat. Sajnos. Ez az egyik.


A másik az, hogy 12 óra koplalás ide vagy oda, számít az, hogy a terhelést megelőző napokban milyen volt az étrend. Barátnőm a gyermeke születésnapja utáni napon ment terhelésre, rossz lett az eredmény (8 körüli, tehát kevéssel a határérték felett, de felette). Ahogy a kérdező is, mérni kezdte otthon a cukrát, és tökéletesek voltak az eredmények. Be kellett feküdnie pár napra a kórházba, ott is mérték neki, ott is jó volt minden értéke. Mielőtt kiengedték, megismételték a terhelést, és az már jó lett.


A másik eset, hogy valaki IR vagy egyéb miatt már eleve tart egy 160/180 g-os Ch diétát. Ha hónapok óta nem fogyasztott gyümölcsön és tejterméken kívül más gyors felszívódású VH-t, és erre hirtelen ráiszik 75 g cukrot, az eredménye megint irreális lehet. Ezért azt szokták javasolni, hogy aki elve diétázik, az a terhelés előtt pár napra vagy egy hétre függessze fel a diétát.


Végül: nem mindneki tudja és tartja be a 12 órás koplalást sem. A beutalót adó orvos nem mondja el, amikor meg már ott van valaki a labor előtt és ott olvassa a kiírást, már nem tudja visszacisnálni, hogy mondjuk előző nap késő este vacsizott.


Végül: az elfogyazstott folyadékmennyiségen is sok múlik. Logikusan, minél kevesebbet iszik valaki, annál nagyobb a koncentráció mindenből, így cukorból is a vérében. A cukorbetegek tudják, hogy mennyire fontos a napi 2-3 l folyadék, mert tapasztalják, hogy akár egy teljes értékkel alacsonyabbat mérnek bőséges folyadékfogyasztás mellett.

2019. márc. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21-es vagyok, elnézést a rengeteg elgépelésért.
2019. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Elmentem a cukorgondozóba és a tesztebéd után egy órával 5.4-es lett az érték,mégis két hetente visszahívnak.Mivel még csak a 21.héten vagyok 9-szer kellene visszajárnom,ami számomra sok,főleg egy 2 és fél éves gyerekkel a nyakamban,aki mióta a kórházba járogatok folyton elkap valami betegséget,de ezt még megbeszélem az orvosommal is.
2019. márc. 8. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!