Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 13 hetes terhes vagyok magas...

13 hetes terhes vagyok magas a vernyomasom de csak ha orvos meri!?

Figyelt kérdés
Sziasztok!nagyon orulnek ha valaki hasznos tanaccsal tudna ellatni!az a problemam hogy magas a vernyomasom de csak ha orvos vagy a vedono meri!nagyon raizgulok szinte erzem olyankor hogy luktet az egesz fejem lever a viz es 170-180 as vernyomast mernek,mindig is ilyen voltam a terhesseg elott is de ha otthon egyedul nyugalomban merem soha nem megy 125 fole!senki nem hisz nekem se az orvos se a vedono pedig edesanyam es az egesz csaladom tudja ezt hogy mindig is ilyen voltam.2 fajta vernyomas merovel merem itthon es 1-2 szam elteres szokott lenni,mielott elmentem a vedonohoz 120/69 volt a vedononel pedig 176/88 felirtak vernyomas csokkentot...
2019. máj. 2. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Szia. Nekem is így volt pontosan. Itthon mérem és 120 fölé sose ment. Én nem váltottam ki a gyógyszert és nem szedem. Védőnőnek mondom hogy szedem ennyi. Fehér köpeny szindrómám van nekem is orvosnál izgulok. Nyugi csináld ezt te is. :)
2019. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Készíts videót ahogy méred magadnak (a számok látszodjanak közben) majd megmutatod nekik meg fotózod is azt már elhiszik tán,hofgy nem kéne feleslegesen tuszkolni a gyógyszert .
2019. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
24 órás vérnyomásmérővel látni fogják, hogy nincs gond.
2019. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtat hogy nem vagyok egyedul es a videos otlet nagyon jo nem gondoltam volna ra! :) Tenyleg egesz honapban mertem elvittem nekik amire feljegyeztem,egyszer volt 133 a vernyomasom a tobbi az tokeletes volt es egybol azt szurta ki azt az egyet...komolyan mondom mar a fejemet fogtam...azt mondogatjak hogy max 20 at megy fel ha izgulsz hat persze aki nem eli at az nem tudja hogy ez egy nagy hulyeseg,koszonom nagyon aranyosak vagytok!amugy mar 2 hete felirta a doki es nem valtottam ki ma meg lecseszett a vedono hogy mi az hogy..mar majdnem elsirtam magam komolyan mondom hogy nem tudnak megerteni es majdnem hogy azt mondjak hogy hazudok
2019. máj. 2. 11:03
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg azt hallanak meg amit akarnak komolyan...mondtam a vedononek hogy 2 fajtaval merem csuklossal meg a masikkal....mit valaszolt ra?a csuklos az nem jo az csal mondom jolvan akkor en itt befejeztem nem magyarazkodok mer olyan mintha a falnak beszelnek
2019. máj. 2. 11:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Feherkopeny-szindroma. Az milyen mar, hogy nem fogadjak el az otthon mertet? Vedd fel tenyleg videora, de amugy ha irod papiron is el kellene, hogy fogadjak. A gyogyszert mondjuk nem tudjak beledtuszkolni, nem veszed be, es annyi.
2019. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is fehérköpeny szindrómám van, pedig magam is fehérköpenyes vagyok... 😆 De ha nekem mérik, én is magasat produkálok. Mondjuk nem ennyire de 140/90 közelit. Én is terhesen folyton mértem otthon pont azért, hogy nyugodtan tudjak legyinteni a védőnői vagy orvosi mérésre. Szerencsére nekem elhitték, szóval nem volt belőle gond.


Hidd el ha magas lesz a vérnyomásod, akkor otthon se fogsz tudni jókat mérni. Tapasztalat. Sajnos én 31 hetesen toxémiás lettem. És akkor otthon is már 150/100-t mértem.

2019. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolso kommentelo

Koszonom ezzel megnyugtattal mar belem beszelik hogy tenyleg magas a vernyomasom de ezzel megnyugtattal! :) most is akar hanyszor merem 112/68 pulzus meg 74 es a pulzusom se 119 mint ma reggel a rendelobe :,D de hat majd csak lesz valami remelem nagyon fel tud idegesiteni ez az egesz helyzet egesz nap ezen kattog az agyam meg ahogy beszeltek ott velem tenyleg en meg kopni nyelni nem tudtam lehet fiatal vagyok mer 20 eves multam ev elejen de akkor sem kell igy banni az emberrel meg sokszor de tenyleg nagyon sokszor a korhazban is olyan lenezoen beszelnek meg a dokinak azok a szavai hogy tini terhesseg nem megy ki a fejembol....nem tudom mas varosban milyenek a dokik vedonok es a korhazi dolgozok de itt katasztrofa semmit nem mondanak utana meg teged kiabalnak le hogy miert nem ugy csinaltad...fantasztikus

2019. máj. 2. 13:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, ahogy írtam otthon se fogsz tudni jót mérni ha baj van.

Én a helyedben vérnyomás naplóba kezdenék.

Reggel, délben, este mérd. Vidd magaddal és ha újra belekezdenek abba, hogy magas a vérnyomásod. Akkor a világ legtermeszetesebb dolgaként közöld, hogy vérnyomás naplót vezetsz, szépen előveszed és az orruk alá dugod.

Határozottan mond el hogy két különböző mérőeszközt használsz. Szív magasságba helyezed a mandzsettát és nyugalmi helyzetben méred. Ha látják hogy ilyen felkészült és tudatos vagy talán végre hisznek majd neked.


Viszont a saját példámból kiindulva tényleg mérd, naponta legalább egyszer. Mert fehérköpeny szindrómával nem fogod tudni ha baj van. Nekem is ez volt a szerencsém, hogy folyton mértem. Így azonnal lépni tudtunk és még 3 hetet rá tudtunk húzni a terhességre. Ez azért nem mindegy.

2019. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miert mesz oda? Nincs kitelezo vizsgalat. Eleg egy elso meg egy masodik trimeszteri uh maganban, meg esetleg a 36. heten, aztan veszel egy szivhangfigyelot, es mikir beindul a szules, jo keson beersz, lehetoleg mar a kitolasra (nem 3 meg 5 percesekkel). Ha most igy allnak hozzad, ez szuleskor varhatoan csak rosszabb lesz. Nem kell benyelned es elfogadnod ezt, van valasztasod.
2019. máj. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!